sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod Mison » Štv 22. Jan 2009, 18:52

Potřebuji nějaký stahovák? Sedl jsem do xsary a když jsem se chtěl dneska rozjet tak jak kdybych měl zaklínované kolo, zadní kolo nakonec povolilo,ale stále přibržduje a po ujetí 2 km jsem to vzdal a přijel zpět na parkoviště, kouřilo se z něho.Přestěhoval jsem se do města, do činžáku a nechce se mi moc před barákem šaškovat (aby neříkali,že citroeny jsou špatná auta ),ještě jsem buben nesundával a tak jsem se chtěl na to připravit.Jestli je potřeba stahovák tak to nechám na servisu.Chtěl jsem se zeptat jestli jste to už někdo nedělal a jestli to nebude chtít jen třeba pročidtit.moc dík.
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 31. Júl 2005, 20:26
Bydlisko: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod divizion » Štv 22. Jan 2009, 18:56

pokud se ti to pridíra nebo blokuje tak budou asi spatne pakny,na 306 je ve stredu bubnu je matice asi velkost 32 ta se povoli a buben se stahne.Jestli budes chtit,muzu ti mail poslat navod.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod mio » Štv 22. Jan 2009, 19:03

Mison píše:Potřebuji nějaký stahovák? Sedl jsem do xsary a když jsem se chtěl dneska rozjet tak jak kdybych měl zaklínované kolo, zadní kolo nakonec povolilo,ale stále přibržduje a po ujetí 2 km jsem to vzdal a přijel zpět na parkoviště, kouřilo se z něho.Přestěhoval jsem se do města, do činžáku a nechce se mi moc před barákem šaškovat (aby neříkali,že citroeny jsou špatná auta ),ještě jsem buben nesundával a tak jsem se chtěl na to připravit.Jestli je potřeba stahovák tak to nechám na servisu.Chtěl jsem se zeptat jestli jste to už někdo nedělal a jestli to nebude chtít jen třeba pročidtit.moc dík.

Měl by jít demontovat bez stahováku.Stačí šroubovák ale je to šestihran (hvězdička) povolíš šroubek na bubnu a buben by měl jít dolu,nemusíš povolovat středovou matku na ložisku.Podle toho co píšeš se ti nejpravděpodobněji utrhlo obložení s pakny (čelisti).Určitě už s tím nejezdi , můžeš vyhřát buben a pak ti bude kopat.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod divizion » Štv 22. Jan 2009, 19:08

Tak proc je v haynes podpsano,že musi odsrouboat stredovou matku?
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod mio » Štv 22. Jan 2009, 19:12

divizion píše:Tak proc je v haynes podpsano,že musi odsrouboat stredovou matku?
Jestli má break tak nemá klasicky ložisko v bubnu ale má náboj stejně jako např. zadní kotoučová brzda.
Prílohy
713650540.JPG
713650540.JPG (2.66 KiB) Zobrazené 12739 krát
Naposledy upravil mio dňa Štv 22. Jan 2009, 19:18, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod divizion » Štv 22. Jan 2009, 19:17

tak to potom jo :D
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod Marek » Pia 23. Jan 2009, 19:23

Misone, když se Ti to stalo, měl jsi před tím zataženou ruční brzdu? Pokud ano, je velmi pravděpodobné, že zůstala viset - zareznutý nebo zamrzlý lanovod. Podívej se, jestli cvičí obě lana stejně po sejmutí krytu pod ručkou.
Další možnost je bloklý samostav, Měl by jít odjistit dírou v bubnu.
Pokud budeš chtít sundat buben, zdá se, že jsou různé konstrukce. Mám brejka z roku 1999 a buben je v jednom kuse s nábojem. Znamená to odšroubovat matici, jak je uvedeno výše, to je snadné. Horší je stahnout vnitřní kroužek ložiska, měnil jsem oba válečky a po zkušenosti s prvním kolem jsem si udělal stahovák - plocháč s dírami. Do děr jsem našrouboval kolové šrouby a tím jsem vyvozoval tlak, ale u rovného plocháče narážíš na malou délku šroubu. Také pevnost plocháče je třeba velká, jeho potřebná tloušťka je min. 10mm. I tak jsem si pomáhal poklepem přes plocháč na osu a nešlo to moc dobře. Jestli máš jinou konstrukci s odděleným nábojem, budeš mít jen menší problém se stáhnutím bubnu, ve kterém je vyjetá drážka od paken přes pakny. Pomůže odblokování samostavu tenkým šroubovákem přes díru v bubnu.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

jak to dopadlo...

Poslaťod Mison » Pon 26. Jan 2009, 15:52

Tak a mám to zasebou....Nechtělo se mi do toho přes sobotu vrtat a tak jsem se objednal do nejbližšího (snad dobrého - co rozumí citrónkům) servisu na dnešek, při vyjetí do servisu asi po 600m jsem zkusil přibrzdit ručkou a ručka šla snadno a rychle do nejvrchnější polohy a snad ani nebrzdila, jenže v tom jse mi bloklo zadní kolo a já dogumoval do 0km/h, musel jsem odjet (odgumovat) asi ještě 100m než šlo odstavit auto u krajnice, kolo se netočilo. Už jsem myslel na odtah, spíš odvoz a napadlo mě zařadit zpátečku a zkusit to na druhou stranu roztočit a ejhle..... kolo se roztočilo. Děkoval jsem Bohu.Dojel jsem do servisu (snažil jsem se už raději vůbec nebrzdit) nechal jim tam klíče a teď doufám, ať jsou to ODBORNÍCI.
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 31. Júl 2005, 20:26
Bydlisko: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod Kaslikov » Pon 26. Jan 2009, 19:45

To neni lanovod to by zpatecka nepomohla, to ti spis vyletly pakny z ulozeni a nejak tam cestujou. Bude to blbost. Pak je tam jeste neco jako samonapinani lanovodu, ale to to delat nebude, to kdyz funguje tak je to radost ale ja to ohnul a porat mi to lanovod napinalo, tak jsem to vyhodil do pr...
Xsara break 1.9 D
Obrázok užívateľa
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Pon 20. Nov 2006, 18:33
Bydlisko: Praha

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod divizion » Uto 27. Jan 2009, 6:59

ty pakny podle me nemaji jak vyletet z ulozeni.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod Kaslikov » Uto 27. Jan 2009, 12:52

Mas tam ty dva drzacky, ktere jdou stredem pakny a udrzuji ji nekde uprostred, jsou dost chatrny. Prasatko muze jit na jednu stranu lip, nahne se to, chyti to buben a strhne cele nekam do strany. Nebo zatahne rucku a ono to vyleti z te spodni drazky... Kazdopadne sundat kotouc rozlozit slozit a fici se dal.
Xsara break 1.9 D
Obrázok užívateľa
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Pon 20. Nov 2006, 18:33
Bydlisko: Praha

a mám to ...

Poslaťod Mison » Str 28. Jan 2009, 20:03

Posuďte sami....celková cena 6500 kč, matroš 4300 kč, nechal jsem udělat i přední brzdy, takže: 2x prasátko (delphi),sada brzd. čelistí,sada brzd. desek,kotouče (vše Lockheed výrobce delphi, brzd. kapalina...Jenom nevím co ta značka, snad to nejsou moc velká "šméčka".Jinak prý byla uvolněná čelist a prasátko teklo.Nemáte někdo zkušenost s touto značkou?dík....rosný bod. :D
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 31. Júl 2005, 20:26
Bydlisko: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod divizion » Pia 30. Jan 2009, 22:00

Tak stouhle znacku jsem se jeste nesetkal a nezda se mi ze bych nekde videl ze delphi,fušuje do brzd.to tě vyslo dost levne,kdyz jenom ty dve prasatka,pokud maji integrovany regulator,stoji tak 800 jeden a to nepocitam kotouce atd.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod Kvido » Sob 31. Jan 2009, 8:26

Pokud vím,tak značka Delphi je dobrá značka,ale tam bych viděl spíš lajdáctví mechaniků. Cena je dobrá na to co jsi vše měnil.
Ještě ,že mám vzadu kotouče,tak se to mění jak na předku.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: sundání brzdového bubnu na Xsaře,je potřeba stahovák?

Poslaťod divizion » Sob 31. Jan 2009, 16:13

A delphi dela do brzd?V zadne e-shopu jsem se s nabídkou brzd nesetkal.
xsara II 1,6 16V r.v01
Obrázok užívateľa
divizion
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 514
Registrovaný: Pia 20. Apr 2007, 16:17
Bydlisko: Olomoucko

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia