Brzdy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Brzdy

Poslaťod jirkax23 » Pon 2. Feb 2009, 18:33

Zdravím všechny.
Mám problém zadek mi na autě brzdí víc než předek (prostě když na to šlápnu zablokuje se nejdřív zadek a ještě k tomu nejdřív levé).
U známého jsme kontrolovali pakny, prasátka, samostavy, regulátor zatížení zadní nápravy a vše ok. Oba okruhy jsme odvzdušnily (pro jistotu), ale bylo to v pořádku. ABS taky funguje zkoušeno na sněhu.
Opravdu mě nenapadá příčina. obvzlášť když to někdy brzdí normálně.
Obrázok užívateľa
jirkax23
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pia 25. Máj 2007, 11:31
Bydlisko: Strakonice
Vůz: Xsara 1.8 Coupe

Re: Brzdy

Poslaťod mio » Pon 2. Feb 2009, 19:46

jirkax23 píše:Zdravím všechny.
Mám problém zadek mi na autě brzdí víc než předek (prostě když na to šlápnu zablokuje se nejdřív zadek a ještě k tomu nejdřív levé).
U známého jsme kontrolovali pakny, prasátka, samostavy, regulátor zatížení zadní nápravy a vše ok. Oba okruhy jsme odvzdušnily (pro jistotu), ale bylo to v pořádku. ABS taky funguje zkoušeno na sněhu.
Opravdu mě nenapadá příčina. obvzlášť když to někdy brzdí normálně.
Může propouštět hlavní brzdový válec bez úniku kapaliny (okruhy mezi sebou).Silou sešlápni brzdový pedál , jestli se propadá .Zajimalo by mě jak jste zkontrolovali funkci regulátoru brzdného tlaku zadní nápravy ?
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Brzdy

Poslaťod jirkax23 » Uto 3. Feb 2009, 17:32

Tak ten regulátor to byla jenom vizuální kontrola, prostě volně chodil. Pravděpodobně je ok. Při stlačení pedálu jde asi do poloviny chodu s malým odporem a až potom se odpor zvětší (asi tak jak by to mělo brzdit normálně).
Nemám z toho radost ale asi to opravdu bude ten brzdový válec.
Obrázok užívateľa
jirkax23
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pia 25. Máj 2007, 11:31
Bydlisko: Strakonice
Vůz: Xsara 1.8 Coupe

Re: Brzdy

Poslaťod Thomas11 » Str 4. Mar 2009, 19:09

Zdarec, nechtěl jsem zakládat nové téma tak to šoupnu sem. Chci měnit všechnu brzdovou kapalinu doma, mám ABS, dá se to doma nebo ne?
Xsara 1.6i Exclusive, r.v.1999
Xsara Break 1.6 16V Exclusive, r.v.2001
Thomas11
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Str 3. Jan 2007, 11:53
Bydlisko: Znojmo
Vůz: Xsara 1.6i Exclusive r.v.1999 a Xsara Break 1.6 16V Exclusive r.v.2001

Re: Brzdy

Poslaťod mio » Str 4. Mar 2009, 19:33

Thomas11 píše:Zdarec, nechtěl jsem zakládat nové téma tak to šoupnu sem. Chci měnit všechnu brzdovou kapalinu doma, mám ABS, dá se to doma nebo ne?
Jestli už jsi ji někdy měnil (i bez ABS) tak do toho.Nic na tom neni.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Brzdy

Poslaťod jojos » Str 4. Mar 2009, 19:38

tiez by ma to zaujmalo,netusim kedy to kto menil predomnou.ale kdesi som tu cital,uz neviem kto to pisal,ze sa to moc neodporuca,ked s tym nemas skusenost.
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Obrázok užívateľa
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Štv 2. Okt 2008, 18:21
Bydlisko: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: Brzdy

Poslaťod mio » Str 4. Mar 2009, 19:58

jojos píše:tiez by ma to zaujmalo,netusim kedy to kto menil predomnou.ale kdesi som tu cital,uz neviem kto to pisal,ze sa to moc neodporuca,ked s tym nemas skusenost.
Měnil jsem ji několikrát nejen na xsaře (s ABS) nikdy problém nebyl. Doporučují odvzdušňovat s ABS od levá přední , pravá přední , levá zadní , pravá zadní.Většinou to ale funguje od nejvzdálenější pravá zadní ,levá zadní ,pravá přední , levá přední.Když budeš hlídat kapalinu při výměně v nádržce na MAX tak to vlastně ani nezavzdušníš nemáš se čeho bát.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Brzdy

Poslaťod Berny » Pia 10. Apr 2009, 17:49

Chci se zeptat... musí být přední brzdy na obnou stranách na stejném místě? Nevadí když jedna bude osazena výš než ta druhá?
Prílohy
Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG (32.94 KiB) Zobrazené 11934 krát
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Brzdy

Poslaťod mio » Pia 10. Apr 2009, 19:44

Zkontroloval jsi jestli jsou oba brzdiče stejné?? Jestli ano , tak nejpravděpodobněji máš na každé straně jinou těhlici (šenkl).Zřejmě máš xsaru po nehodě a původnímu majiteli se nechtělo investovat do origo , tak tam nabastlil z něčeho podobného (starší modely 306 a ZX měly pohledově profily trochu jiné provedení ale funkčně bylo vše stejné).Zkontroluj jestli je to tak , jestli ano mělo by být vše v poho , jestli jsou na chlup stejné můžeš mít závadu jinde napraský nebo ohnutý díl a to už by byl problém.Brzdí rovně nic , nikam netahne , co třeba průměr poloos , ramen , uchycení řídícího čepu, je na obou stranách stejné?Popř. dej foto obou stran uložení. To foto výše , je jen názorná ukázka , neni to xsara že neeee!!?? Nebo o co se pokoušíš že jsi napsal bude jedna výše ??
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Brzdy

Poslaťod Berny » Pia 10. Apr 2009, 20:16

Stejný jsou. Po nehodě snad není a když jsem je dneska natíral tak sem z nich strhával štítky s kódem. A že by bylo někde něco ulomeného nebo něco sem si nevšiml. Jen se mi zdá jeden osazený o trošku níž... vyfotil sem jen jedno :| ale pokusil sem se to ukázat na fotce jak to myslím...
Obrázok Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Brzdy

Poslaťod Berny » Sob 11. Apr 2009, 14:32

Teď sem viděl přední brzdy na xsaře 1999 kombi a má je jiný než já... jinej tvar... takže ty moje budou asi vyměněný...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Berny
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 447
Registrovaný: Uto 20. Máj 2008, 21:20
Bydlisko: TnO
Vůz: Xsara I

Re: Brzdy

Poslaťod mio » Sob 11. Apr 2009, 18:26

Je více druhů brzdičů http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.aspx?B=0, že máš jiné než break nic neznamená.Ale je dost divný že máš každý jinak.Nemáš náhodou na jedné straně obrácený (pravý za levý) už jsem to taky viděl ( je to tedy prasárna) , poznáš podle toho že je odvzdušnovák dole a ne shora jako na tvém obr..Hoď foto toho druhého brzdiče!!
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia