Zamrzla ruční brzda

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zamrzla ruční brzda

Poslaťod jiiira » Ned 15. Feb 2009, 9:58

ahoj,

tento ctvrtek jsem rano prisel k autu, nastartoval a jake bylo me prekvapeni, kdyz jsem pri rozjezdu pocitil, ze prave zadni kolo odmita jet. trosku jsem ho pobouchal kladivem a zkousel to znovu, ale bez sance. nechal jsem citrona chvili stat a vratil se k nemu, kdyz se oteplilo. opet jsem zacal s kladivkem, pote tahal lanko rucni brzdy u praveho kola a nakonec jsme se uspesne rozjeli. pote jsem tedy rucku vynechal, ale vcera se stala stejna vec, i kdyz rucka nebyla zatazena. proste blokle prave zadni kolo.

mate prosim nejaky napad, jak opet citronka rozjet nebo musim cekat az matka priroda dovoli? :-) rucku jsem zatahoval vzdy a nikdy se mi to nestalo, ani pri velkych mrazech.

diky,
jirka
jiiira
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 15:37
Bydlisko: salzburg
Vůz: xsara 1.9td 99

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod řepák » Ned 15. Feb 2009, 11:30

Řekl bych že ti nezbyde nic jinýho než počkat, ev. to nějak dostat do tepla alespoň na 2 dny .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Kvido » Ned 15. Feb 2009, 11:52

Určitě to dostat někam do tepla. pak už to jen projít,zda nevísí ruční brzdy,není zatuhlý regulátor brzdného tlaku,popř.rozhodit buben a mrknout dovnitř proč to brzdí pořád.
A nebo šikovný servis pokud nebude garáž,ale v té zimě by se asi špatně opravovalo.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod jiiira » Ned 15. Feb 2009, 18:54

tak jsem dlouhou dobu bojoval, vzal jsem na pomoc i horkovzdusku a bohuzel neuspel. nepomohlo nic a budu teda cekat na probuzeni jara a jak jsem koukal na predpoved, nejblizsi teplota nad nulou bude pristi utery...ale sem tam to zkusim, kdyby nahodou citron prestal trucovat :-)
jiiira
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 15:37
Bydlisko: salzburg
Vůz: xsara 1.9td 99

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Marek » Ned 15. Feb 2009, 19:17

Takže máš bloklé kolo, i když jsi ručku nezatáhl? Podívej se sem: viewtopic.php?f=7&t=4989
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod jiiira » Ned 15. Feb 2009, 19:25

jj, vcera se ze zahadnyho duvodu bloklo. zkusim tedy ten lanovod, jak pises. dnes jsem za nej tahal jen u kola a nepovolil, i kdyz minule to myslim melo uspech, ale to se teplota vysplhala nad nulu. tak ho jeste omrknu cely a pripadne trochu vezmu i horkovzduskou, kdyby chtel povolit.

diky a dam vedet, jirka
jiiira
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob 16. Jún 2007, 15:37
Bydlisko: salzburg
Vůz: xsara 1.9td 99

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Jufk » Pia 24. Júl 2009, 15:37

Tak a mám to taky sice ne zamrzlé, ale zaseklé. Pořád jsem slyšel při rozjetí drhnout brzdy. Dal bych ruku do ohně za to, že to jsou přední, ale po několika rozebrání předku jsem zjistil, že to dělá zadní kolo. Zůstává vyset ručka, po pár zabrzdění a ujetí pár metrů se to pustí, kolo se nijak nehřeje, ale jde stím ztěžka točit. Rozebral jsem buben a pak jsem zjistil, že je prasklý lanovod na dvou místech a v tom se to zadírá. Prostříkl jsem to řádně WD 40 snad se to trochu rozhýbe časem, protože se nám to ani po hodině zatahování ručky a zoztahování paken rukou nepovedlo uvolnit. Ale to je jen na chvíli a lanovod se bude muset vyměnit. Proto se vás ptám jestli to už někdo dělal. Podle toho co jsem viděl tak je asi nutné sundat 2. a 3. díl výfuku a taky hliníkové obložení výfuku, které je přiděláno plastovými čudlíky a ty se určitě dolámou a nové nepůjde sehnat jak to znám. A to se mi fakt nechce. Máte někdo nápad jak to udělat snadněji ? Servis vylučuju už jsem jim dal letos dost peněz.
Díky za případné rady.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Škopek » Pia 24. Júl 2009, 16:49

Zdravím :salut-:
Tohle jsem dělal před rokem na 309 peugotu,moje druhé auto.Sundal jsem s bofdenu izolaci pořádně promazal a rozhýbal pak jsem na to natáhnul po celé délce rozříznutou hadičku a celé pořádně omotal páskou aby tam nešla voda.
Funguje to už přes rok a nestálo to ani korunu.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Jufk » Uto 28. Júl 2009, 11:15

Tím sundáním izolace myslíš tu vrchní co kryje "opancéřování" lanovodu ? Protože pod tím je další izolace ve které běhá bovden taky obalený izolací a pokud to chci promazat musím se dostat až k tomu bovdenu. No a když jsi to dělal tak kam až jsi odstranil tu izolaci ? Protože lanovod se schovává do tunelu nad výfukem a nevím jak ho vyndat bez demontáže výfuku aby se dal bovden vytáhnout z lanovodu a celé to promazat a rozchodit. Když to bude venku tak už není problém to spravit. To je to co mne zajímá jak tu potvoru vyndat a nerozdělat kvůli tomu půl auta. Ale díky za nápad.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Škopek » Uto 28. Júl 2009, 21:04

Zdravím :salut-:
1-sundat až na kovový bovden.
2-jen tam kde je poškozený,uvnitř auta není ničim narušen(mechanické poškození,voda,sůl)tak,že tam to není třeba.
3-nic není třeba rozebírat ani vyndavat.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Jufk » Štv 30. Júl 2009, 10:48

Děkuju ti za rady teď to chápu :klik: , ale aby to nebylo jednoduché tak já mám lanko zatuhlé právě v té neporušené zbytkové části, která jde do auta až k páce ruční brzdy. To co je ulomené a dalo by se lehce sundat je krásně volné a bovden tam nedrhne proto ho musím rozhýbat v tom co nejde vyndat. Asi zkusím rozdělat vnitřek auta až k uchycení lanka na ručce (teda pokud to vůbec je možné) tam ho uvolnit, potom uvolnit lanko v bubnu a po malých kouscích tahat semtam až se to rozchodí. Jestli je to blbost tak mně prosím opravte a nesmějte se mi. :roll:
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Škopek » Štv 30. Júl 2009, 15:05

Zdravím :salut-:
Tak to už bych to lano vyměnil nestojí zas tolik.
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Obrázok užívateľa
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 839
Registrovaný: Sob 8. Nov 2008, 17:36
Bydlisko: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Jufk » Pon 3. Aug 2009, 9:51

Taky bych ho radši vyměnil za nové a proto jsem se ptal jak je to udělané v tunelu. Jestli je tam lano volně nebo přidělané na nějaké příchytky, protože to by znamenalo sundat výfuk i to oplechování kolem, které drží na plastových cvočkách a ty to stopro nepřežijou. A nechce se mi zbytečně rozdělávat něco co pak budu půl dne dávat zpátky. Vím o jiných radostech života než ležet pod autem, třeba ležet na kanapi a čučet na fotbal :wink:
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

Re: Zamrzla ruční brzda

Poslaťod Jufk » Pon 17. Aug 2009, 11:40

Tak už jsem ten lanovod vyměnil a udělal u toho pár fotek. Napsal bych nějaký návod, ale nevím jak ho sem dát i s fotkama tak kdyby se někomu chtělo mi pomoc zkusím něco sepsat a přiložit ty fotky. Jsem tak trochu pravěký ještěr co se počítačů týče a proto občas potřebuju výpomoc. Děkuji všem.
Stříbrná Break 1,4 ,X1 ,s modrou kapotou
Jufk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Štv 23. Okt 2008, 11:39
Bydlisko: Praha 4-Chodov
Vůz: Xsara break, 1,4 benzin, r.v. 1999 ,stříbrná s modrou kapotou.

"kousnutá" zadní brzda

Poslaťod hurri76 » Štv 22. Sep 2011, 8:56

zdravím xsaráky :)
Mám problém s brzdami - občas se mi stane, že se mi kousne levá zadní brzda.
Před cca půl rokem mi v servisu měnili bubny za klasický kotoučáky.
Během posledního 1,5 měsíce se mi 2 x stalo, že se mi kousla levá zadní brzda.
Stačilo naštěstí na chvíli zastavit, brzda se uvolnila a jel jsem vesele dál. Ale určitě to takhle není dobře :?
Nechce se mi do servisu v případě, že to je nějaká blbost, kterou si zvládnu opravit sám...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 11/2000
Obrázok užívateľa
hurri76
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Str 16. Apr 2008, 19:38
Bydlisko: Most, Praha, Hradec Králové
Vůz: Xsara 2,0HDi, 66kwh, r.v.2000, 5dv.kombi

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia