Stabilizatory

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Stabilizatory

Poslaťod miskod » Štv 19. Máj 2011, 8:57

Tak ja som sa dve hodiny potrapil s jednou. Nakoniec sa mi to podarilo dat dole. Ale povedzte mi. Ked kost chcete odrezat, tak ako odrezete tu vrchnu matku? Ja som sa teda s tym natrapil...
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: Stabilizatory

Poslaťod Devilian » Štv 19. Máj 2011, 13:57

Menil som tycky stabilizatora tiez svojpomocne. Nevedel som presne, ci to boli oni, ale podla tohoto fora to vyzeralo tak, ze to moze byt tento problem. Jemne mi buchala predna naprava po prejdeni nerovnosti a vlastne celkovo to bolo dost hlucne.
Niekde som sa docital, ze to zistim tak, ze ked koleso zodvihnem, chytim ho za boky a snazim sa ho 'potriast' s hora nadol a naopak, a je tam vola, tak su to tycky stabilizatora. Ked to ide aj do boku, je to nieco s tycou riadenia. U mna malo to koleso vole na vsetky strany. Tak som sa rozhodol to vymenit, a to v noci o 21:00 (stmievalo sa na jesen, prisiel som vtedy prave domov a rano bolo treba ist prec). Nebolo to nic tazke. Po vymene sa auto vyrazne utisilo a neplava ako predtym (aj tycky riadenia sa menili- teda tie klby na zaciatku)
Mam to uz asi rok, najazdene asi 15k km a vole som zatial nikde nepocitil.
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Obrázok užívateľa
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 3. Aug 2009, 14:43
Bydlisko: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Stabilizatory

Poslaťod Fanatik » Štv 19. Máj 2011, 16:46

Všechny šroubové spoje, které rozeberu a opět montuji nazpátek obalím ve vazelině G3 nebo molice. I po pěti letech jdou spoje lehce povolit. :D
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Stabilizatory

Poslaťod miskod » Pia 20. Máj 2011, 6:51

To hej...ja to zase striekam medenym sprejom.
Len to som chcel vediet ako flexou rezete tu vrchnu matku. To bol hotovy porod. Vobec sa tam s flexou nedalo dostat.
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: Stabilizatory

Poslaťod dokturek » Pia 20. Máj 2011, 6:54

da se tam dostat ale hooodně blbě :( je to jak ježek v kleci
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Stabilizatory

Poslaťod Petula00 » Uto 3. Júl 2012, 10:59

Zdravím.V loni jsem měnil přední tyčky .A teď je pravá zase vyjebaná.Z čeho to ksakru dělají?A to mi to měnili v servisu.Jak dlouho vám vydrží?
Petula00
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv 10. Mar 2011, 22:09
Bydlisko: České Budějovice
Vůz: Citroen Xsara II 1.6 16V(2003)

Re: Stabilizatory

Poslaťod dokturek » Uto 3. Júl 2012, 11:50

před tydnem jsem taky mněnil pravou to je těma kanalama u krajnice vyměna trvala asi 15 minut ta mynula tyčka vydržela dva roky
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Stabilizatory

Poslaťod Marek » Uto 3. Júl 2012, 12:29

Předloni na podzim jsem na pravou stranu namontoval tyčku Starline, po zimě měla obě prachovky zpuchřelé a roztržené. Protože jinak byla bez vůle - vazelína se nestačila vymýt. Vyměnil jsem prachovky za Favoriťácké (z kulového čepu - vzal jsem kost do prodejny a vybrali jsme použitelnou velikost), při montáži se musí odříznout příliš dlouhé gumové osazení na čepu a přidat vazelína do prachovky. Zatím bez problémů. Vzhledem k ceně mohu toto řešení s preventivní výměnou prachovky doporučit.
Pro snadné pozdější povolení namáčím všecny závity do Rezistinu ML (voskový na dutiny) a po montáži natírám celý spoj Konkorem 500 (obdoba Rezistinu Car - černý asfaltový lak). Nátěr spojů podvozku a řízení obnovuji na podzim (nebo při montáži zimních kol).
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Stabilizatory

Poslaťod MP » Uto 3. Júl 2012, 13:30

Petula00 píše:Zdravím.V loni jsem měnil přední tyčky .A teď je pravá zase vyjebaná.Z čeho to ksakru dělají?A to mi to měnili v servisu.Jak dlouho vám vydrží?


Už nemám uloženou servisní historii Xsary , ale jednou mě jedna tyčka odešla po cca 4 měsících ( najel jsem s ní 10 000 km ) , a to to nebyl žádnej STARLINE za pár šušňů ...
Třeba na C5 jsem tyčky poprvé měnil při 168 000 km ( do té doby byli originál z výroby ) . Dal jsem tam DELPHI a při 195 000 km znova výměna .
Hodně se na tom asi podepisuje stav silnic , do 137 000 km jezdila C5 v zemích BENELUXu , a tam to vypadá jinak ....


Marek píše:tyčku Starline,....Vzhledem k ceně mohu toto řešení s preventivní výměnou prachovky doporučit.


Použít STARLINE není myslím šetření na tom správném místě ...
FEBI , DELPHI , MOOG jsou lepší volba .
Tyček jsem měnil už spousty ( tím nemyslím jen na svým vozovým parku ) , a nepamatuju si že by někdy měla nějaká spuchřelý ty prachovky ... vždy byly vymlácený ty "klouby" - vůle .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Stabilizatory

Poslaťod Marek » Uto 3. Júl 2012, 14:23

Nešlo mi ani tak o cenu, před tím jsem měl Delphi, cena dvojnásobná oproti Starl. a vymlácená po asi 40tis. km. Poslední dobou se mi zdá, že víc záleží na jaký kus natrefíš, než jaké je značky. Někdy se to dá odhadnout, podařilo se mi několikrát koupit výborné nářadí za cenu o málo větší než u nejlevnějšího, které bylo velmi nekvalitní a za zlomek ceny "profi". U náhradních dílů na auto to nepoznám, navíc nebývají v samoobsluhách, kde si je můžeš okouknout.
Objevují se názory, že i značkoví výrobci dodávají na náš trh méně kvalitní výrobky, aby se dostali na nižší prodejní cenu a přitom hodně vydělali. Třeba u potravin je jogurt koupený v Německu jiný než stejný jogurt koupený v Čechách. A stanovisko českého zástupce výrobce je, že "výrobek je speciálně upravený pro náš trh dle požadavků našich zákazníků". Omlouvám se za OT, ale vidím v tom možnou podobnost.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Stabilizatory

Poslaťod vena garážmistr » Str 4. Júl 2012, 18:02

Na bingu jsem měnil obě tyčky záhy po koupi vydržely na pravé straně cca 1,5 roku na levo asi o půl roku déle obě byli od Delphi. Najel jsem na nich cca 30 tis.km,když jsem to měnil tu levou tak ráno v půl páté a o šesté jsme odjížděli na rodinný výlet. Dal jsem Starline a oproti těm prvním už přesluhují o půl roku. Opravdu záleží na jaký kus narazíš mechanik říkal že už se mu stalo že v originál značkový krabici byl zabalený neznačkový díl.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Stabilizatory

Poslaťod Rici.Kopis » Str 4. Júl 2012, 19:28

Tak i já dnes měnil pravou stranu,vydržela asi 2 roky.Výměna cca.20min a značka Moog,žádné Starline atd.na mé auto nikdy nepřijdou.A ještě mě na zadu špatně brzdí na ručku pravé kolo.To budu řešít po neděli a hlavně před dovčou. :wink:
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Obrázok užívateľa
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008, 13:07
Bydlisko: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Stabilizatory

Poslaťod Skodax » Pon 29. Apr 2013, 15:32

Ahoj všichni,
mam problém u Xsarky. Při přejíždění nesouměrných nerovností mi klepe od přední pravé nápravy. Koukal jsem na kosti stabilizátoru a na levé straně je u spodního uchycení kosti se stabilizátorem úplně vymlácená guma.
Teď ta otázka... Kosti mám ještě obě celoplastové a na netu jsem našel jen kovové. Plus kost není zlomená a jediný problém je ta guma. Co mám tedy koupit? Jde samostatně guma či musí jít celá tyč? A mění se obě nebo jen ta jedna špatná?
Díky moc za rychlé odpovědi :)
Obrázok užívateľa
Skodax
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Ned 20. Dec 2009, 18:21
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II 1.6 16V rv 2000

Re: Stabilizatory

Poslaťod baffy » Pon 29. Apr 2013, 16:46

Tak to o celoplastových stab.tyčkách počujem prvý krát :shock: Samozrejme,že kúpiš celé kosti , no a záleží na tebe či dnes vymeníš jednu a o mesiac potom druhú.Ja by som menil obe naraz
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Stabilizatory

Poslaťod Cvrček » Pon 29. Apr 2013, 18:21

Plastový se dělali a to nějaký čas v prvovýrobě. Měl jsem je na Picasse po koupi (podle dokladů necelý rok předtím měněné v Citroenu v Jablonci). A není problém je nahradil kovovými. Mimochodem,nám jedna ta plastová praskla.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia

cron