Stabilizatory

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Stabilizatory

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Štv 9. Jan 2014, 18:59

oni na těch dílech mají stejné objednací číslo jako má značkový díl a někdy i napodobeninu loga-jde to poznat když dáš vedle sebe kvalitní díl a napodobeninu-jsou vidět rozdíly.....špatné nýtování,horší kvalita lisovaných součástí,slabší a méně kvalitní plech atd...když koukneš třeba na aukro a máš tam spojkovou sadu za 4000 od valea a nebo od luku za 4500 a potom tu samou za 1500 tak je něco špatně......proč asi výrobce má takovou cenu-protože ten díl je vyrobený přesně a kvalitně a výrobce si je vědom že ten díl musí spolehlivě vydržet tisíce km naproti tomu nekvalitní replika spoléhá jen na podobu s originálem a cenu která je poloviční.......falšují se bohužel takové věci jako brzdové destičky a čepy náprav a to jsou díly doslova životně důležité, potom taky spojkové sady, výfuky,filtry,karosářské díly. můj brácha pracuje v pardubickém fordu na oddělení prodeje náhradních dílů a jeho zkušenosti s falzy jsou víc než bohaté-má tam dokonce jakousi tabuli cti a na ní vystavené odstrašující případy - rozpadlé čepy,a totálně rozpadlé spojkové sady, brzdové destičky u kterých se rozpadlo obložení,dva až tři roky staré díly na karoserii totálně zkorodované zkrz no prostě mazec
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Re: Stabilizatory

Poslaťod baffy » Štv 9. Jan 2014, 19:12

Tak to OEM číslo snaď musí byť rovnaké ako origo nie? Veď ak by bolo iné podla čoho by si vedel ,že to je ten diel ktorý potrebuješ :chrum: A ak nechceš kupovať šunty ,tak snáď iba origo ,čo síce tiež nezaručí že to nebude z Číny alebo Polska ,mno kvalita bude asi trochu na vyššej úrovni
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Stabilizatory

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Štv 9. Jan 2014, 21:09

pro ty méně chápavé-nekvalitní díl má stejné číslo jako díl značkový-navíc třeba krabice nebo obal je téměř stejný nebo k nerozeznání od originálu-ono už se totiž nepadělá jen oblečení a boty ale také právě autodíly.....http://www.padelkylozisek.cz/tiskove-zpravy.html ještě něco chceš říct ?....... třeba to zmíněné aukro...http://www.protivna-blondyna.cz/2012/03/aukro-raj-pro-prodejce-padelku.html http://www.japanesesword.cz/katana_kopie.htm http://www.ceskatelevize.cz/porady/10273690843-padelky-casovana-bomba/ a v tomhle pořadu právě ukazovali jak se v číně kopírují značkové autodíly na peugeoty a citroeny včetně obalů-člověk pomalu ani nepozná že je to falz....je to ilegální byznys ve kterém se točí srovnatelné sumy jako třeba v obchodu s drogami a nebo zbraněmi
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Re: Stabilizatory

Poslaťod baffy » Štv 9. Jan 2014, 22:02

Hm,tak ja ako menej chápavý nerozumiem tvojmu poslednému príspevku.Prečítal si si to čo som napísal ,alebo ťa naštartovalo iba to ,že si nejaký blbec dovolil koment k tvojmu príspevku? Lebo ak by si čítal pozorne ,tak zistíš ,že som nenapísal nič iné ako ty :wink:
Jo a dovolím si ťa upozorniť verejne ,ešte jedna takáto poznámka voči mojej osobe a prispievať budeš môcť iba do sveta motorov. :wink:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Stabilizatory

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Štv 9. Jan 2014, 22:48

no já to pochopil tak že mě chceš poučovat o tom že každý díl má číslo-to já vím .....jestli jsem tě urazil tak to je mi líto .....
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Re: Stabilizatory

Poslaťod MP » Štv 9. Jan 2014, 23:01

ROSTISLAV NOVOTNÝ píše: můj brácha pracuje v pardubickém fordu na oddělení prodeje náhradních dílů


No zrovna předevčírem jsem četl dobrou hlášku ... Díly na Fordy z druhovýroby , jsou mnohem kvalitnější než originály ... :lol:
( bylo to na fóru příznivců houpavejch Citroenů )
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Stabilizatory

Poslaťod baffy » Pia 10. Jan 2014, 16:07

Keďže sme v technickej časti tak v krátkosti.Mne je šuma fuk ,ako si to pochopil ,platí to čo som ti napísal,keďže to nebolo prvý krát. howgh
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Stabilizatory

Poslaťod Rope » Sob 18. Jan 2014, 14:03

Díly OEM využívá řada výrobců renomovaných značek (hlavně evropských a amerických), když některé komponenty nebo dokonce i celé výrobky nechá vyrobit v továrně v zemi, kde jsou nižší výrobní náklady a levná pracovní síla (nejčastěji v jihovýchodní Asii, Číně, nebo ve východní Evropě) a následně pak výrobek prodává pod svojí značkou. Nejedná se tedy o případ, kdy produkt vyrábí místní pobočka, nebo dceřiná firma, ale jiná (často partnerská) firma, která jinak běžně vyrábí tytéž nebo podobné produkty své vlastní značky. Další výhodou výrobců OEM je, že se specializují na daný výrobek a jsou schopni jej vyrábět v podstatně lepší kvalitě a s nižšími náklady, než kdyby si daný produkt musel konečný výrobce vyrábět sám.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Predchádzajúci

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia