brzdy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

brzdy

Poslaťod Xsařič » Ned 3. Sep 2006, 11:09

Zdravim v?echny u?ivatele, mám takový problém. Kdy? brzdím, tak se mi rozklepe celý auto!! Nevíte, čím by to mohlo být? Mám nový kotouče a destičky a dělá to pořád. Kdybyste měl někdo nápad, budu moooooooooooooooc rád. Díky a mějte se[/b]
Xsařič
 

Poslaťod Sbohem vąem » Ned 3. Sep 2006, 14:15

Ono to chvilku trvá ne?jsi to sedne,ale mě se to stalo na předních kotoučích,klepal se mi volant při br?dění tak,?e mi to chtělo utrhnout zápěstí,nakonec byly kotouče zvlněné a tak jsem je nechal přetočit od té doby klid.
Zále?í na tom jak dlouho u? je na autě má? ?
Ikdy? jsem kotouče přetočil trvalo mi skoro 500 km ne? si to sedlo,tedy správně zabrousilo,ale nejezdím moc na brzdy tak?e mi to trvalo déle,vyu?ívám hodně motor a setrvačnost.
Pokud by to trvalo déle ne? je zdrávo,tak zkus vysledovat který kotouč to dělá a zkusil bych je reklamovat,mo?ný by ti to zjistili na STK u nás to myslím stálo 100 kč a byl jsem tam nedávno.
Sbohem vąem
 

Poslaťod frgy » Pon 4. Sep 2006, 18:10

Zdravím, ne? jsem vyměnil kotouče a destičky taky mi to dávalo slu?ný pecky do volantu , vyměnil jsem to a v?e bylo ok. Zkus se je?tě mrknout na přední tlumiče v jakém jsou stavu jestli někde "neprolínají" mohlo by to bejt i od toho. Jinak já jsem dal kotouče i destičky Bendix ¨z druhovýroby od Autobenexu a spokojenost. :lol:
frgy
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned 12. Mar 2006, 21:11
Bydlisko: Přeštice
Vůz: Xsara 1.8i 1999, Škoda Fabia combi 1.4i 16V

Poslaťod Hanes » Pon 4. Sep 2006, 18:25

nečistota pod kotoučem a kotouč neboléhá na náboj kola, nebo z výroby ?patný kotouč, je?tě jsi nenapsal jestli jsi dal kotouče nové, i kdy? asi ano.
Oddělej kotouč a pořádně očisti náboj kola, pak mázni vazelinou a zadělej zpět, mělo by to být dobrý, pokud ne, bude? mít mo?ná napálenej náboj kola, nebo křivý kotouč, v tlumiči to nebude, vůle na nápravě na rozechvění vozu nëbo brzdového pedálu nemá vliv. Taky by to mohla dělat zadní brzda, nevím zda má? bubny nebo kotouče, ale pokud hází buben dělá to také docela bordel
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Re: brzdy

Poslaťod řepák » Uto 5. Sep 2006, 15:58

Xsařič píše:Zdravim v?echny u?ivatele, mám takový problém. Kdy? brzdím, tak se mi rozklepe celý auto!! Nevíte, čím by to mohlo být? Mám nový kotouče a destičky a dělá to pořád. Kdybyste měl někdo nápad, budu moooooooooooooooc rád. Díky a mějte se[/b]

Taky jsme u? tady ře?ily a né jednou .
Bude? asi muset trochu víc hluběji ?áhnout do kapsy a koupit pořádný kotouče a o deskách nemluvě .
Hodně ?těstí.... :D
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod CHiP » Uto 5. Sep 2006, 16:44

Mě malinko pomohlo několikrát za sebou rychle se rozjet a prudce brzdit, né smykem a bez asistence ABS. Do Vánoc budu kupovat nový kotouče, tak?e ?etřit se nebude :twisted:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Sbohem vąem » Uto 5. Sep 2006, 18:15

Zajímalo by mě jak Hanes psal o těch zadních brzdách.
Myslíte,?e by mohly třeba kopnuté nebo příli? opotřebované zadní kotouče ovlivnit br?dění předních brzd,je to přece dvou okruhové,pedál bych řekl,?e to mů?e ovlivnit,ale nepřenese kmit pedálu od zadních brzd do těch předních ?
Řekl bych ?e ty zadní u? mám dost sjeté a při prud?ím br?dění s nalo?eným autem by se mi mohly přehřívat,ikdy? vět?í síla jde do předních,tím by se mi mohlo taky trochu objasňovat ten občasný kmit a vibrace i ve volantu,jen dodávám,?e ABS mám.
Kamo? mi říkal,?e to ?e mi házely kotouče mů?e způsobit i ?patně fungujíci ABS,ale to se mi nezdá,asi by se rozvítila nějaká kontrolka,aspoň myslím a v létě na suché cestě se ABS asi moc u mě nazapojuje aspoň to nepoznám.
Je to co jsem psal mo?né ? :?: :idea:
Sbohem vąem
 

Poslaťod Hanes » Str 6. Sep 2006, 20:18

No a? zas tak uplně mo?né to nebude, nerovností zadních brzd se ti nerozklepe volant,alejen pedál, volant se klepe u předních a křivé zadní kotouče pozná? a? při prud?ím-intenzivněj?ím brzdění, jinak moc nebrzděj-to je vidět na kotoučích jak vesele reznou-tedy jak u koho.
pokud má? orezlé zadní kotouče, nech je přerovnat na soustruhu a to samé nech udělat s předními, ale pokud jsou v záruce tak je raději vyreklamuj, nebo zkus to co jsem psal prvně. Hodně ?těstí.
Xsara break 1.9td
Obrázok užívateľa
Hanes
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Sob 2. Sep 2006, 12:49
Bydlisko: Královehradecko

Poslaťod viteon » Štv 7. Sep 2006, 15:59

dal?í pomůka jestli vibrují přední nebo zadní: do pedálu to kope skoro v?dy, kdy? se za jízy jemně zatáhne ruční brzda a kope to do páky tak je to zadek, kdy? je v klidu - předek. Mám s tím osobní zku?enost na R19ce. A? druhé stočení bubnů pomohlo.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod Xsařič » Uto 17. Okt 2006, 11:25

Tak jsem znovu vyměnil přední kotouče a klid... teda v přední části a na volantu. Dělají mi to bubny. To mám zase shánět nový bubny?
Ale nedělalo to... ne? jsem si koupil nový elektrony s ?ir?í bačkorou.
Xsařič
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Uto 17. Okt 2006, 10:54
Bydlisko: Hradec Králové

Poslaťod viteon » Uto 17. Okt 2006, 11:41

nevím kolik stojí kontrola ovality bubnů, stočení stojí kolem 250Kč, pokud to neudělá někdo ze staré známosti gratis.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia