Pískání brzd za jízdy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Pískání brzd za jízdy

Poslaťod Dave » Uto 5. Sep 2006, 10:14

Objevil se mi zajímavý jev. Pískají mi přední destičky ale za jízdy a jen v určitém rozsahu rychlosti. Na garančce jsem byl pře 5tis km a tam mi vyhodnotili je?tě 60% tlou??ky. Tak mi připadá divné ?e by se sjely. ?pínu bych taky vyloučil proto?e to dr?í u? tak 2tis km. Volant nehá?e, tak asi ani zvlněný kotouče. Nesetkal jste se s tím u? někdo?
Dave
 

Re: Pískání brzd za jízdy

Poslaťod řepák » Uto 5. Sep 2006, 15:55

Dave píše:Objevil se mi zajímavý jev. Pískají mi přední destičky ale za jízdy a jen v určitém rozsahu rychlosti. Na garančce jsem byl pře 5tis km a tam mi vyhodnotili je?tě 60% tlou??ky. Tak mi připadá divné ?e by se sjely. ?pínu bych taky vyloučil proto?e to dr?í u? tak 2tis km. Volant nehá?e, tak asi ani zvlněný kotouče. Nesetkal jste se s tím u? někdo?

Koukal jsi na to osobně ?
To se mi taky stalo a po sundání kola .. brzdiče jsme zjistili ?e na destičce je ,,pérko,, které vlastne brání tomu aby destička-y nevybrovala-y, tak jsme ho vycukli a je klid :D
POZOR ! pokud buáde? kupovat nový desky tak na Xsarách byli tu?ím 2 druhy ! :)
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod Martinez » Uto 5. Sep 2006, 16:29

mne to piskalo tiez, bola to spina resp. prach na dosticke naneseny a piskalo to o kotuc. Vyriesis to jednoducho a uz som to tu aj pisal. Rozbehnes to dozadu na spiatocke na dakom pevnom terene aby ti nezaflekoval predok a silno-plynulo zabrzdis. Vyhadze to ten bordel a je po pisakni :wink:
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Obrázok užívateľa
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob 18. Feb 2006, 13:24
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara

Poslaťod Dave » Str 6. Sep 2006, 9:33

Díky za rady.
Zkusím to protáhnout na tu zpátečku.
Desky jsem skoukával osobně na jaře a byly je?tě OK. Nevím jestli to mů?e mít něco společnýho ale pravý přední kotouč se mi sjí?dí víc ne? levý. U? tam mám tak 2mm hranu (60tis km).
Ka?dopádně na říjen chystám výměnu brzdovky tak to celý řádně prokoukám je?tě jednou, jestli třeba neblbne taky to pérko.
Dave
 

Poslaťod lobello » Sob 6. Jan 2007, 22:52

mne to pisak od vyroby a v servise mi povedali ze je to taky material kt. piska a ze ked mi to vadi tak mi to vymenia. samo ze pytali 3400 sk.
takze som to nechal tak a uz 4 roky si piskam a piskam .....
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

Poslaťod Dave » Ned 7. Jan 2007, 15:12

tak nějak, nakonec za stejný prachy lze pořídít audiosoustavu a to je pak doslova více muziky za stejný prachy.
Holt u nás píská MHD a já :roll:
Xsara II 1.9D r.v. 2002 úúúplně obyč přibližovadlo
Obrázok užívateľa
Dave
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 249
Registrovaný: Sob 16. Sep 2006, 11:09
Bydlisko: Hluboká n.Vlt
Vůz: Grand Scenic II 2.0 dCi r.v.08

Poslaťod lobello » Ned 7. Jan 2007, 16:03

ja mam aspon zaruku ze na precode pre chodcov nikoho nezrazim lebo ked zacnem brzdit tak si kazdy mysli ze mi odchadzaju brzdy
Obrázok užívateľa
lobello
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 441
Registrovaný: Pia 5. Jan 2007, 16:27
Bydlisko: Košice
Vůz: Xsara 1.4 SX

brzdy

Poslaťod petp » Štv 1. Feb 2007, 8:58

mi pomohlo srazit hrany brzdovych desticek
petp
 

Re: brzdy

Poslaťod Mig45 » Štv 1. Feb 2007, 9:20

petp píše:mi pomohlo srazit hrany brzdovych desticek


JJ, to se dela u novych desticek.

:twisted:
Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 401
Registrovaný: Štv 14. Júl 2005, 20:47
Bydlisko: Praha,Beroun

Poslaťod petp » Pia 2. Feb 2007, 7:08

i u starších, hvízdaly až se lidi otáčeli a teď je to ok:o) myslím že by to mohlo pomoct, i u dřívějšího vozu to tak vždycky zabralo...
petp
 

Re: Pískání brzd za jízdy

Poslaťod takycit » Pon 9. Sep 2013, 17:53

Zdravím,po delší době bych potřeboval poradit,pískají mi brzdy ve předu,tak se chci podívat na destičky...ale nevím ,jak na to...návod tady mi moc nepomohl...zeptám se polopatě ? ze zadu na brzdiči jsou nad sebou takové jakoby dvě prachovky se zátkou,když zátku sundám měl by tam být šroub co drží ten třmen..potřeboval bych vědět,co si mám připravit na povolení? jestli je tam nějaký imbus nebo torx a jak velký,nerad bych to vyžvechtal,v návodu je klíč č.19,ale to určitě nebude...stačí povolit jen ten spodní a vyklopit to nahoru ? při zpětné montáži se tam něco maže ?? a na co si dát pozor ?? děkuji moc,pomohlo by mi to,použil jsem hledání..ale nenašel čím se to povoluje....děkuji moc !! jde o Xsaru 1.8 8V 66KW r.v 97 s ABS, jde o předek...hezký podvečer přeji :klik: .
takycit
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pia 24. Okt 2008, 15:12
Bydlisko: střední čechy
Vůz: Xsara 1.8 8V r.v 1997

Re: Pískání brzd za jízdy

Poslaťod Fanatik » Pon 9. Sep 2013, 18:14

Klidně bych ti napsal, aby si přijel. Jenže střední čechy jsou dost rozlehlé. Většinou stačí vyčistit plochy, po kterých se pohybují destičky.Po sundání kola ti na rozdělání třmenu stačí dva klíče - 15ka a 13ka. Vyšroubovat spodní šroub (13), třmen vyhnout nahoru, vyndat destičky a plošky vyčistit. Montáž je obráceně. Hlavně si pamatuj, kde která destička byla. Je to práce asi na hodinu i s kafem. :lol:
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Pískání brzd za jízdy

Poslaťod takycit » Pon 9. Sep 2013, 18:42

Děkuji ti,to snad zvládnu..jen jsem potřeboval vědět,čím to povolím..?? ..nějak se mi nezdá ten klíč č.13 a 15....asi to mam nějaké jiné...???? ...já se musím něčím dostat do toho plastového krytu...a tipuji,že to bude něký imbus,nebo torx...??
takycit
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Pia 24. Okt 2008, 15:12
Bydlisko: střední čechy
Vůz: Xsara 1.8 8V r.v 1997

Re: Pískání brzd za jízdy

Poslaťod Fanatik » Pon 9. Sep 2013, 19:23

Je možné, že máš jiný typ. Já to bral podle Picassa.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Pískání brzd za jízdy

Poslaťod MP » Pon 9. Sep 2013, 19:38

takycit píše:...a tipuji,že to bude něký imbus,nebo torx...??

Tipuješ nebo vidíš ?
Asi jsi to musel vidět , když víš že je to jinak než Ti psal Fanatik ... A když jsi viděl , tak asi poznáš .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia