BRZDY

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: BRZDY

Poslaťod vena garážmistr » Pia 5. Júl 2013, 12:50

Tak to bych viděl jako že je v háji hlavní brzdový válec. A brzdovka se "ztratila" do něj.
S transportem do servisu to bude složitější. Buď budeš muset najít servis který má svoji odtahovku nebo alespoň vlek za auto na přepravu auta nebo mají alespoň tažnou tyč , nebo najít takový servis kam dojedeš opatrnou jízdou s využitím ruční brzdy je to ovšem opravdu o velké opatrnosti. Další variantou by mohlo být zkusit jak jsi na tom s asistenční službou v rámci povinného ručení pokud máš trochu lepší(dražší) variantu od některé velké pojištovny tak tam bývá v rámci asistenčních služeb odtah zdarma ale lepší to prověřit telefonicky podle čísla smlouvy. když tam budeš volat tak se ptej : mám v rámci smlouvy nárok na odtah zdarma i při poruše a můžete mi auto odtáhnout do servisu kam chci já nebo jen do vašeho smluvního. Hlavně pokud ti řeknou že bohužel tohle tvoje povinný ručení neřeší tak si sežeň odtah někde z okolí asistenčka ti klidně pošle odtah přes půl okresu nebo kraje a to se pak nedoplatíš ( pokud ho nemáš zadarmo).
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: BRZDY

Poslaťod GEpic » Pia 5. Júl 2013, 13:58

Nedalo mi to a vlezl jsem pod to auto pořádně a ejhle, s pomocí kamaráda který dupal na brzdu jsem začal slyšet syčení tak jsem se pod autem chvilku plazil až na mě skoro začla kapalina kapat. Když jsem se na to podíval pořádně viděl jsem jak je od toho část podvozku "zas*aná". Brzdová kapalina je všude podél té hadice co vede k zadnímu levému kolu až nad nápravu (nevím jak se dostala až tam :roll: ), ale u kola už je zase vše suché. I přesto sem nezjistil kde přesně to uniká, kapalina je všude... (PS: Auto nechávám stát v zahradě, proto sem si toho nevšiml dřív)
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

Re: BRZDY

Poslaťod MP » Pia 5. Júl 2013, 15:54

No rozhodně je to na výměnu trubičky . Někde je děravá , teklo to po ní až do místa kde se zvedá - proto to nedoteklo až ke kolu . Myslím že to bys mohl zvládnout vyměnit sám a nikam to nemusel vyměnit . Opět s pomocí kamaráda , a pak ti to pomůže i odvzdušnit .
Koukal jsem kolik stojí v Citroënu , ale počítej tak dvě až tři stovky . ( nevím kterou máš děravou a jakej přesně máš model )
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4375
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: BRZDY

Poslaťod rosta12345 » Pia 5. Júl 2013, 18:37

jak píše MP akorát dodám poutírat to trubku a zkoumat odkud to začne téct
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: BRZDY

Poslaťod GEpic » Pia 5. Júl 2013, 20:31

MP píše:No rozhodně je to na výměnu trubičky . Někde je děravá , teklo to po ní až do místa kde se zvedá - proto to nedoteklo až ke kolu . Myslím že to bys mohl zvládnout vyměnit sám a nikam to nemusel vyměnit . Opět s pomocí kamaráda , a pak ti to pomůže i odvzdušnit .
Koukal jsem kolik stojí v Citroënu , ale počítej tak dvě až tři stovky . ( nevím kterou máš děravou a jakej přesně máš model )


Počítal jsem s tim nejhorším a to výměnou hl. brzdového válce, takže pokud je to hadička a nic jiného, budu jedině rád a Sáru alespoň potom zavezu do myčky :D. Děkuju moc za vzácné rady, hned jak bude možnost, tak se do toho dám. Tohle bych na koleni ještě zvládnout měl :). Naštěstí je možnost prozatím využít jiného odstrkávadla. :)
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

Re: BRZDY

Poslaťod MP » Pia 5. Júl 2013, 20:47

Až teď jsem si všiml že jsi psal hadice , a já se zamýšlel nad trubkou - ta je od válce , pod celým autem , až k zadnímu kolu . Pak je jen kousek , cca 25 cm , hadice . Zkrátka najdi kde to teče a to povyměňuj . Doporučuju zkontrolovat cestu od brzdovýho válce ke všem kolům , ať to děláš kdyžtak najednou . Ona jak je děravá jedna , ostatní můžou být taky pět minut před smrtí . Ušetříš si práci , protože to budeš odvzdušňovat celý , ne jen to jedno kolo ke kterýmu by jsi to měnil .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4375
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: BRZDY

Poslaťod GEpic » Pia 5. Júl 2013, 20:59

Když už to auto zvednu a udělám si na to čas, překontroluju to rovnou všechno. Jen jsem se chtěl zeptat, v jakých místech je cca umístěn brzdový válec? Jinak těch 25 cm na to baj očko sedí...
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

Re: BRZDY

Poslaťod MP » Pia 5. Júl 2013, 21:21

Hned pod nádržkou s brzdovou kapalinou. A ta je v motorovým prostoru hned za přepážkou motor-kabina , na straně řidiče :wink:
Obrázok
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4375
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: BRZDY

Poslaťod GEpic » Pia 5. Júl 2013, 21:41

Ještě jednou děkuju :)
Kocúrik,ak reaguješ na predchádzajúci príspevok ,necituj prosím ťa a jednoducho odpovedaj.Ak sa nemýlim tak o tom hovoria aj pravidlá. Kto to má stále mazať :twisted: /baffy
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

Re: BRZDY

Poslaťod Citroobe » Ned 14. Júl 2013, 19:15

je tohle normalni ? hledal jsem co je povolene ale jde to az nekde pod palubku tam nekde dal je vule ... doufam ze me neceka rozebirani cele palubky :roll:

http://youtu.be/SK09WogFu-k
Citroobe
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Ned 24. Mar 2013, 9:03
Bydlisko: Ostravsko
Vůz: Xsara Picasso Exclusive 1.8 16V 85kw, 2003, panorama,kůže...

Re: BRZDY

Poslaťod rosta12345 » Ned 14. Júl 2013, 20:20

řekl bych že to nebude povolené,ale vychozené na čepu(čepech), takže buď nové a nebo neřešit
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: BRZDY

Poslaťod GEpic » Pon 22. Júl 2013, 11:55

Auto jsem dával nedávno do servisu ohledně tomu úniku kapaliny co jsem zde řešil. Dnes mi mechanik zavolal, že prej "musí sundat nádrž, a že je doopravdy prasklá trubička, jenže jak sundá jí tak popraskají ty další atd..." a dále mi sdělil, že všechen materiál včetně práce vyjde na 4500. Myslíte, že je to za pár hadiček a trubiček cena ok (včetně práce samozřejmě)? Jedná se doopravdy o 2x hadice + trubice která se prodává po pěti metrech cca za 600...

EDIT:
Tak to dopadlo jak jsem očekával. Zítra si pro to auto zajdu a dávám ho do jiného servisu. Když jsem pánovi volal, zda-li je ochotný mi zaslat seznam náhradních dílů s naceněním (tak abych věděl kde se 2500 za materiál vzalo), tak si na mě otevřel pusu, začal být agresivní a že si prý ten "starý škopek" mam zítra vyzvednout, že to spravovat nebude. A když jsem mu řekl, že když teda nějak k tomu číslu dospěl, tak by mu to nemělo dělat problém, tak se nas*al ještě víc a zavěsil...
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

Re: BRZDY

Poslaťod GEpic » Štv 1. Aug 2013, 13:42

Tak jsem po delší době tu. Tak Xsara už je opravená, nakonec mě komplet všechny trubice s prací a navíc voskováním podvozku, mytím motoru a celého autíčka vyšlo na 2800 . :)
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

Regulator brzdnej sily - Xsara Break r.v. 7/98 1.6i 65kW

Poslaťod Iwanp » Štv 24. Okt 2013, 22:25

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť ako ma byť nastavený regulátor brzdnej sily pri zadnej náprave ? Problém je určite v ňom, zadne kolesa idu aj pri slabom brzdeni hneď do šmyku ... Keď aj zaťažim zadnu časť auta, ani ním nepohne, tak som trocha dotiahol maticu na tiahle ktoré ide stredom cez strunu, teraz sa pri zaťaženi už hýbe ,ale nechcem aby sa to umele tiahlo zlomilo kôvli tomu, že to moc zatiahnem. Vie mi v tom niekto poradiť ako to ma vyzerať ? Auto som take kúpil takže by som to dal rád do poriadku. Dik
Iwanp
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 11. Aug 2013, 13:51
Bydlisko: Žilina
Vůz: Citroen Xsara Break rv.98 1.6i 65kW benzín bez ABS s bubnami vzadu :)

Re: BRZDY

Poslaťod vena garážmistr » Pia 25. Okt 2013, 7:09

No nevím ,nevím ale co já vím o zátěžových regulátorech tak se seřizují na stolici. Tudíž nějaké ladění v domácích podmínkách je dosti ošemetná věc. Já teda na berlingu dělám to že při každém přezouvání kol (letní - zimní) vezmu WDéčko a prostříknu ten čep na kterém se pohybuje táhlo. Aby to fungovalo jinak se s tím doma kromě kompletní výměny udělat nedá.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia