BRZDY

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vôbec nebrzdí

Poslaťod peter1131 » Pia 10. Máj 2013, 20:50

Ahojte, potrebujem poradiť, dnes som kontroloval stav obloženia na predných brzdách zdemontoval som čeluste, očistil som uloženie doštičiek, odtlačil som piest na strmeni, aby som zistil, že nieje zahrdzavelý. Dal to všetko späť. Zistil som, že po našliapaní pedálu sa piest strmeňa nepritlačil na doštičku. Tak som skúsil odvzdušniť. (klasicky: našlapať, podržať, povoliť odvzdušnovák, potom ho zatiahnuť a znova našliapať. V nádobke je kvapaliny dosť) Na počudovanie nešla von ani kvapalina ani vzduch. Skúšal som to viac krát. Potom som vymontoval hadičku, ta bola ok, nebola zapchatá. Pedál ide až na podlahu a pruží. Skúšal som odvdušnovať aj s bežiacim motorom, no nepomohlo nič.
Skúsil som odvzdušniť aj zadnú nápravu - pravú stranu, presnejšie do kríža keďže systém funguje do kríža. Ani tam nebol žiadny tlak. Ľavá zadná strana sa išla odvzdušniť, čiže tlak tam po stlačení pedálu a jeho zadržaní bol, ale Auto proste nebrzdí kompletne nebrzdí.
Môžete mi poradiť?
Minulý rok som menil hlavný brzdový valec, kúpil som Cifam, ale origo tam bol ATE. ten som nevedel rozobrať, (dodnes neviem vytiahnuť ten zaisťovací kolík) aby so ho pretesnil, tak som kúpil nový. Potom bol pokoj, Hoci sem tam pedál išiel zrazu veľmi ľahko - pri opakovanom stlačení pedalu som necítil takmer žiadny odpor, auto však brzdilo dobre.
Môže byť problém teoreticky v zavzdušnenom ABS? Alebo mi skrátka odišiel zasa po roku ten brzdový valec, v ktorom sa prelieva kvapalina sem a tam bez toho aby vyrábal tlak?
ďakujem za rady.
moja xsara má 4x kotúče, je to HDI 66kW.
peter1131
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Str 3. Mar 2010, 1:57
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Break II. Chrono, 2.0 HDi, 66kW, 2002

Re: BRZDY

Poslaťod jozom » Pia 7. Jún 2013, 8:11

Ahojte, potrebujem poradit. Mam Xsaru Picasso 1,6 HDI, občas sa stáva pri brzdení,že pedál začne kopat- vibrovať a auto v tom momente velmi zle brzdí , pedál je tvrdý. Ked zastavím, tak to už brzdí normálne. mam abs, kotučove brzdy vpredu aj vzadu. Viem ako auto reaguje ked je pri brzdení aktívne abs, toto to není. Možte mi niekto poradiť? Dakujem.
Jozom
Obrázok užívateľa
jozom
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pia 25. Feb 2011, 10:58
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2005

Re: BRZDY

Poslaťod betom » Sob 8. Jún 2013, 9:52

Tohle většinou dělají zvlněné brzdové kotouče. Pokud jsou ještě dostatečné tloušťky dají se srovnat na soustruhu, Pokud ne tak se musí vyměnit za nové včetně destiček. 8)
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: BRZDY

Poslaťod jozom » Ned 9. Jún 2013, 21:32

Ahoj, dik za radu, ale auto brzdí na 99% uplne normálne. Žena hovori, že jej to niekedy urobí ked ide do zákruty,má stlačenú spojku a začne brzdiť. pred časom som menil kolesá, a skontroloval som aspon vyzualne obloženie brzd. Materialu tam je ešte dosť ale mem strmene dosť ,, obrastene hrdzou,, može to sposobovat , že sa platničky nemožu niekedy správne vysuvať? dik
Obrázok užívateľa
jozom
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pia 25. Feb 2011, 10:58
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2005

Re: BRZDY

Poslaťod petr_xs » Pon 10. Jún 2013, 7:30

Když je to hodně rezaté, mohly se oloupat i zuby ma kroužkách pod snímači ABS. Když jsou vůle v ložiskách, může se to v zatáčce posunout mimo spolehlivej dosah snímače.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: BRZDY

Poslaťod jozom » Pon 10. Jún 2013, 18:37

Cau,prosim ta,co to znamena olupane ozubenie pod abs?da sa to vycistit,alebo je to znicene?
Obrázok užívateľa
jozom
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pia 25. Feb 2011, 10:58
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2005

Zadní brzdový třmen

Poslaťod romanganz » Pon 17. Jún 2013, 20:07

Zdravím, chtěl bych poprosit, zda by mi někdo nevyfotil, případně neporadil, jak má být složený zadní brzdový třmen. Měnil jsem brzdové destičky a nechal si přetáčet kotouče. Vzadu jsem si to rozdělal a nějak sem si nezapamatoval jak to by složené. Jedná se o tu aretaci brzdových desek na zadní nápravě. Zda má být nahoře, nebo dole.
romanganz
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 27. Mar 2011, 11:41
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Xsara II - combi, 1997ccm HDI, diesel, 2001

Re: BRZDY

Poslaťod petr_xs » Uto 18. Jún 2013, 5:57

X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

výměna brzdové kapaliny picasso 1.8 16v 85kw

Poslaťod tomassykora88 » Štv 27. Jún 2013, 17:53

Ahoj prosím o foto návod výměny brzdové kapaliny do xsary picasso 1,8 16v 85kw r.v.2001 pro amatéry jako já jesli by měl někdo chut´ a čas díky moc všem
tomassykora88
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 22. Sep 2012, 6:31
Bydlisko: karviná
Vůz: citroen xsara picasso 1.8 16v

Brzdová kapalina

Poslaťod GEpic » Štv 4. Júl 2013, 19:23

Zdravím :)

Mám takový problém. Před měsícem a půl na mě Xsara z panelu křičela kontrolkama STOP a (!). V manuálu jsem se dozvěděl že jde o "Selhání brzdové kapaliny". Jako nejjednoduší řešení jsem koupil brzdovku novou a nechal jí dolít. Vše bylo v pořádku ale za měsíc a půl se ten samý problém začal opakovat a v tu chvíli mi to přišlo podezřelé. Zkontroloval jsem brzdovku a zjistil sem že tam opět žádná není. V tu chvíli jsem prolezl celé fórum. Vyzkoušel jsem sešlapávat brzdový pedál při vypnutém motoru, ale pedál po našlapání zůstal tvrdý a nepropadal se. Stejně tak jsem se podíval (jako amatér) kde by to mohlo unikat, ale na nic jsem nepřišel. Nakonec jsem se dopátral k tomu že by to mohlo způsobovat těsnění hlavního brzdového válce, jelikož destičky i kotouče jsou nedávno měněné. Ani nejezdím nějak agresivně abych musel na brzdu nějak zvlášť extra dupat.

Chtě bych se vás zeptat na vaše zkušenosti s podobnými problémy, popř jak jste to řešili? Jezdím každý den Praha - Teplice, zatím mám auto jiné ale i tak, Xsara je Xsara a než jí odvezu do servisu, tak se radši pokusím zeptat zde. :)

(PS: Omlouvám se zkušeným mechanikům za mou diagnostiku :D)
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

Re: Brzdová kapalina

Poslaťod rosta12345 » Štv 4. Júl 2013, 19:30

nezapomeň se podívat dozadu pod bubny na válečky moje zkušenost je že tam to začne téct vždycky jako první
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Brzdová kapalina

Poslaťod GEpic » Štv 4. Júl 2013, 19:53

Jdu se na to mrknout než se setmí, díky za odpověď... :)
Naposledy upravil baffy dňa Štv 4. Júl 2013, 20:05, celkovo upravené 1
Dôvod: zmazaná citácia
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

Re: Brzdová kapalina

Poslaťod rosta12345 » Štv 4. Júl 2013, 20:05

někdy to je vidět i zezadu na štítu brzdy pokud to proteče až tam ale jinak nezapoměň že je potřeba sundat buben
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Brzdová kapalina

Poslaťod Fanatik » Štv 4. Júl 2013, 21:04

Malá poznámka: Brzdová kapalina je na chuť hořká. :wink:
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: BRZDY

Poslaťod GEpic » Pia 5. Júl 2013, 12:00

Opět zdravím, nastal zde jiný problém. Včera, když jsem chtěl vše vyzkoušet jestli někde brzdová kapalina neuniká (poznámka: do ničeho jsem se už ten večer nemontoval :D), vše bylo v pořádku. Ale dnes ráno když jsem do auta nasedl a zkusil brzdovej pedál, začal se houpat jako houpačka, nebyla v něm cítit žádná vůle, byl úplně volný. Tak teď už vážně nevím, co si o tom má myslet. Včera šel pedál ještě našlapat a držel... Brzdovka se tedy nejspíš nějakym způsobem za noc "vytratila", ale bohužel, vůbec nevím kam. Teď už je jen nejhorší to, že to nemám jak odvézt do servisu...
Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, r.98
Obrázok užívateľa
GEpic
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 17. Dec 2012, 14:16
Bydlisko: Teplice
Vůz: Xsara (Coupe), 1.8i / 74kW, rv. 98

PredchádzajúciĎalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia