Co obnáší repase zadní nápravy?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Co obnáší repase zadní nápravy?

Poslaťod konqui » Štv 3. Dec 2009, 14:47

Už nějakou dobu mi bouchá v zadní nápravě (asi silentbloky) - po zimě (až bude dlouho teplo) se na to chci vrhnout, sundat zadní nápravu, podvozek oškrábat od rzi, nastříkat tlumexem a repasovat zadní nápravu. Jen by mě zajímalo, jestli to lze udělat doma, jestli se to vyplatí a co všechno se mění.
Kdybych si to repasoval u nějakého mechanika, na kolik to zhruba vyjde a co všechno se mění (mění se i tlumiče?), případně jestli znáte někoho z Ostravy kdo to dělá....
Obrázok užívateľa
konqui
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Str 27. Máj 2009, 17:25
Bydlisko: Ostrava
Vůz: C5 X7 2.0HDi 120Kw Exclusive

Re: Co obnáší repase zadní nápravy?

Poslaťod Hrnča » Štv 3. Dec 2009, 14:50

Hledal jsi tu něco o zadní nápravě? Je toho tady hodně. Opravdu hodně. Dokonce tu i najdeš téma, kde je to nafocený. Někdo už to doma dělal. Tuším, že to bylo na dvojkový Sáře...

Třeba tady: viewtopic.php?f=8&t=5024&hilit=repas
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Re: Co obnáší repase zadní nápravy?

Poslaťod Šedivka » Štv 3. Dec 2009, 15:13

http://www.autoservis-konecny.cz/ myslím že pár lidí u něj bylo, určitě se brzo ozvou.
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Co obnáší repase zadní nápravy?

Poslaťod felix » Štv 3. Dec 2009, 16:23

ahoj, jestli máš špatné jenom silentbloky tak bych zatím vyměnil jen ty,možná jsem mél štestí ale měl jsem 8 let P.306, a ted 3 roky Xšárinu a zatím to byla vždy jediná závada na nápravě, jo ještě vytlučené oka na tlumičích( taky pěkně mlátí). Na geometrii my pokaždé tvrdily že je ta nápava na hraně, ale při každé další návštěvě to bylo stejné.takže jestli nemáš zadní kola viditelně do A nebo uplně spadlou prdel ( unavená torzka) tak bych z repasí nespěchal. Pokud zadek nepřetěžuješ tak ta náprava vydrží dost. ještě k té repasy doma- netvrdím že to nejde ale nedoporučuju jestli nemáš po ruce někoho z nějákyma zkušenostma a příslušnym nářadím. :wink:
felix
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 164
Registrovaný: Pia 9. Okt 2009, 20:22
Bydlisko: Nové Losiny-šumpersko
Vůz: xšáryna 1.9td r.v. 99 exklusive

Re: Co obnáší repase zadní nápravy?

Poslaťod konqui » Štv 3. Dec 2009, 19:36

Spadlou prdel mám jenom když naložím kufr a pár lidí dozadu, kola do A nemám vůbec...Předchozí majitel tvrdil, že v zadu skoro nikoho nevozil, auto používal sám (podle toho taky vypadala kostka co rozděluje brzdový tlak - zarezlá a zatuhlá)
Spíš mě zajímá, pokud si to nechám někde renovovat, jestli vymění i torzky a tlumiče nebo jen silentbloky, čepy a ložiska
Obrázok užívateľa
konqui
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Str 27. Máj 2009, 17:25
Bydlisko: Ostrava
Vůz: C5 X7 2.0HDi 120Kw Exclusive

Re: Co obnáší repase zadní nápravy?

Poslaťod Cvrček » Štv 3. Dec 2009, 19:45

Co mám zkušenost z Příbramy,kde jsem byl jako doprovod jedné 306-ky,tak záleží co máš špatné a na čem se s nimi dohodneš. Jeli jsme tam na repas nápravy,výměnu tlumičů a případně torzek,pokud budou špatný. Nakonec tam kamarád nechal udělat i zadní brzdy. To z lenosti,aby to nemusel doma rozdělávat další víkend. Na čem se dohodneš a co najdou,tak udělají.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia