vibrace - traseni auta

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: vibrace - traseni auta

Poslaťod tominopo » Str 21. Jan 2015, 13:43

urcite to dam prekontrolovat ale az na dalsi tyzden nakolko mechanik, ktory mi to robil je chory..len som chcel vediet co to asi moze robit.
tominopo
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 20. Jan 2015, 7:25
Bydlisko: Prešov
Vůz: xsara,1.4 i,55kw 2002

Re: vibrace - traseni auta

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Str 21. Jan 2015, 21:08

poloosa je jako celek staticky a dynamicky po montáži vyvážená-když ji někdo rozebere a nepoznačí si díly proti sobě a pak přesadí, tak je problém-kdysi se mi to stalo u lady-sice s kardankou ale princip je stejný-nepoznačil jsem si jak byla původně a po montáži do auta s tím ani nešlo jezdit-když jsem jel víc než 20 kardan dělal takovej bengál že tloukl do podlahy........pomohla jen výměna za jiný
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Vibrovanie pri zosliapnuti plynoveho pedalu na 5tom stupni

Poslaťod mischo1990 » Uto 9. Okt 2018, 13:49

Cavte xsaraci,

Tak sa to s poruchami na mojej xsaricke nejako roztrhlo za posledne 3 mesiace. Mam problem s vibrovanim. Vcera som si isiel po dialnici vsetko cajk. Prisiel mierny stupak pridal som plyn a zacalo vibrovat cele auto. Tak som ubral a prestalo to. Potom som zasa pridal a zasa to zacalo. Vibruje cele auto aj ked chytim riadiacu paku tak ako keby behala hore dole hore dole. Na volante trasenie nie je takze vyvazenie to nebude. Dneska som sa pozrel pod nu a skusil som poloosy lava je dobra ale prava ma trocha volu a klepe. Moze to byt poloosou alebo mam hladat chybu niekde v spojke co by bol asi drahsi špás :oops:
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Re: Vibrovanie pri zosliapnuti plynoveho pedalu na 5tom stup

Poslaťod empík » Uto 9. Okt 2018, 14:56

Už je to dávnejšie čo som riešil trasenie auta ešte u Feldy a tam to spôsobovala poloos. :idea: Je logické, že to robí pri 5-ke, ktorá je najslabšia a pri zaťažení-jazda do kopca. Pamätám si však, že to robilo len v určitom rozmedzí otáčok, a nad týmito otáčkami trasenie prestalo. Trasenie pokleslo aj pri ubraní plynu. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Vibrovanie pri zosliapnuti plynoveho pedalu na 5tom stup

Poslaťod mischo1990 » Uto 9. Okt 2018, 15:40

Cus empik. No robí to aj pri 3ke napr ale nie je to také citeľné. Ale pri záťaži na 5ke je to trasenie najsilnejšie. A stupňuje sa kým neuberiem. Ľavá poloos má asi 2 roky skúsim vymeniť tú pravú a uvidím či to zmizne :ooo:

-- přidáno stř 10. říj 2018, 11:41 --

baffy píše:Pravá poloos je z dvoch kusov.Pri takýchto prácach je potrebné dávať pozor na jej posunutie,pretože v tom spoji je pružina ktorá tlmí kmity a práve táto pružina má tendenciu opustiť svoje pracovisko. :lol: Možno by to bolo vhodné prekontrolovať .


Cau baffy,

chystam sa menit pravu poloos lebo mam tusaka ze to bude tym. pises ze je z dvoch kusov a treba davat pozor na nejaku pruzinu. V katalogu uvadzaju diel ako celok. :
Obrázok
treba aj v tomto pripade davat na nieco pozor? mam opravarensky manual ku xsare a nic tam take nepisali :?:

//EDIT

Caute. Nova poloos je na mieste. Chcelo to trocha tazsie kladivo nakolko lozisko v domci islo mierne ztuha ale Saricka jazdi ako nova :) Akurat ze mi vytiekol vsetok olej z prevodovky tak som dolial 2l noveho :D :oops:
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Predchádzajúci

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia