Zadní náprava pomoc servis

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod Skodax » Ned 14. Feb 2010, 16:48

Ahoj,
Tak jsem včera po plnem naložení svojí Sáry zjistil že mi pravé zadní v zatáčkách drhne o podběh. Přečetl jsem si toho tady dost o navrtávání a všeobecně kolem a došel jsem k tomu že nápravnice bude asi OK ale jehlová ložiska dostala zabrat :( (Pravé zadní je lehce do A, ale auto na zemi nesedí a vrzne si opravdu minimálně). Tak se chci zeptat co s tím a jaký servis mi doporučíte v okolí plzně (cena\rychlost\kvalita).
Díky moc :wink:
Obrázok užívateľa
Skodax
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Ned 20. Dec 2009, 18:21
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II 1.6 16V rv 2000

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod Plecháčová Milena » Ned 14. Feb 2010, 17:33

nevím jak kvalitně dělají,ani za kolik,ale našla jsem toto http://peugeot.shop1.cz/
Obrázok
Obrázok užívateľa
Plecháčová Milena
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 776
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008, 20:34
Bydlisko: Dolní Vítkov u Chrastavy
Vůz: xsara ,1.6,16V VTR rv. 2002

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod Marek » Ned 14. Feb 2010, 23:45

Škoda, že jsem o tomhle servisu nevěděl před rokem, když jsem plánoval repasi. Mám ho blízko. Jsem zvědavý na výsledek, jestli se někdo zeptá na cenu a podmínky opravy. Některé servisy tyto repase sami nedělají, ale vymontují a odvezou nápravu např. do Strakonic. Pak by mně zajímala cena...
Tady je obsáhlá diskuze: viewtopic.php?f=56&t=1766&hilit=repase+zadn%C3%AD+n%C3%A1pravy
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod Skodax » Str 17. Feb 2010, 17:57

Tak jsem tam volal a jsem lehce zmaten... Mam otázku, když mám kola do A, ale auto nesedí nevrže. Je potřeba plná repas nebo jen výměna ložisek. Mě technik tvrdil, že budu potřebovat vše čepy, ložiska atd. za 8 tis. A nebo mi dá jetou nápravu za 5 tis. bez záruky....
Obrázok užívateľa
Skodax
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Ned 20. Dec 2009, 18:21
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Citroen Xsara II 1.6 16V rv 2000

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod mio » Str 17. Feb 2010, 18:48

Určitě není zapotřebí měnit čepy když nejsou poškozené (vydřená od rozspadlých klecí ,popř vyrezlá).Záleží hodně na době po kterou se jezdilo s koly do A ,pokud jen krátce nevidím důvod měnit čepy.Mám pocit že v Příbrami nemění čepy pokud to není nutné ale jen stočí a přefutrují vydřený čep, což vyjde určitě levněji.Kdybych si nedělal repas sám ,určitě bych zvolil Příbram, z Plzně to daleko není a přeci jen mají už léta zkušeností , tam máš zajištěnou odbornou repasi.
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod m.i.k.y21 » Pia 5. Mar 2010, 21:01

Tak já jsem byl s xsarou v Kožlanech je to asi 35 km z Plzně..Je to směr Most..Byl jsme tam před 2 týdny a všechno proběhlo naprosto v pohodě..Nemají internetové stránky ale inzerovali v novinách, kde jsem se to taky dozvěděl a přijel...Objednání domluvené na osmou hodinu v pondělí s tím že to do 12 bude hotové..Byl jsem se zatím projít po městě..Cena repase byla 6000 Kč s tím že mi v rámci měnili ještě ložiška na jedné straně jelikož už mělo vůli.Volali nejprve-domluvil jsem se na výměně.Sám jsem si mohl zkontrolovat a ležely na podlaze spolujezdce....Práce na výbornou...Bylo mi doporučeno promazat nápravu každého půl roku a záruku mám na ní taky...Ptal jsem se jak dlouho to vydrží a řikali mi, že se ještě nikdo po repasi neobjevil znovu a to dělají jž 9 let...Tak to už to auto dávno nebudu mít...Tel. číslo 602420464...něco jsme přidal i do odkazů na ně u repasí náprav to co jsem zjistil a mohlo by se hodit...Všem přeji aby dobře vybrali u koho nechat repasovat...Hodně šťastných km...
m.i.k.y21
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 5. Mar 2010, 20:26
Bydlisko: Plzeň
Vůz: 2.0Hdi 3.0Hdi

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod peter78 » Ned 6. Feb 2011, 18:45

ČUS ja sem spokojni xsaru sem nechal opravit v Bratislave autoservis Zuzič a sem spokojni rychla dohoda uprava podvozku podla mna praca na 2 hod.Vrele doporucuju praca mna stala 270 eur.
http://www.renovacenaprav.sk/index.php
peter78
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 1. Sep 2009, 14:09
Bydlisko: Kopcany, Slovensko
Vůz: citroen xsara 1,4i 2002

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod bystrik2hdi » Pia 11. Feb 2011, 22:34

Zdar. Tak v autoservise ZUZIC mam naplanovanu terapiu na bud. tyzden. Zatial mozem povedat ze som sa este nestretol s takym ustretovym pristupom a rychlostou jednania.
Co sa tyka ceny presne taka ista cena (270 eciek) mi bola oznamena pocas tel. rozhovoru. Ako prebenne repas uvidime. dam vediet.
Len tak ma zaver. V okoli PO a KE mi bola len za pracu bez materialu oznamena cena 150 az 200 eciek.
Viac som nerozmyslal a dohodol som si stretko.
Tak uz som po repase napravy.
Cely repas trval 110 minut. Keby som nebol pri tom, tak neuverim.
Nasledne ma cakala 500 Km cesta domov.
Cestou som schytal zopar dier, zadna naprava sa ani neozvala. Uvidime ako dlho to vydrzi.
Ako som uz povedal kladne hodnotim pristup majitela servisu a jeho zamestnancov.
Obrázok užívateľa
bystrik2hdi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv 9. Okt 2008, 6:20
Bydlisko: Vysoka nad Uhom
Vůz: xsara,2.0HDi,COMBI,2001

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod Lopez » Str 20. Júl 2011, 10:40

U Zuzica som bol aj ja minuly tyzden.
Musim len pochvalit, pristup, ochota.
Kedze je 2 roky zaruka, tak snad bude pokoj.
Lopez
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto 13. Mar 2007, 21:58
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Xsara II Break, 1.4 benzin 2001

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod jandy » Uto 23. Aug 2011, 9:40

Zdarec,

zkoušel jsem prohledávat fórum a nic jsem nenašel. Nevíte někdo náhodou o servisu kde by my udělali zadní nápravu v okolí Brna nebo Vyškova?
Obrázok užívateľa
jandy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Štv 13. Nov 2008, 20:31
Bydlisko: Týn nad Vltavou ale vetšinu času se pohybuji v Hrotovicích
Vůz: Peugeot 407SW, 2.0HDi 100 kW; Citroen Xsara kombi, 2,0 HDi, 1999 (u Minimaxe)

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod viteon » Uto 23. Aug 2011, 9:46

Milan Vyzina v Medlánkách - osobní zkušenost, ale nedělá jen nápravy, speciální servis v Brně není
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod jandy » Uto 23. Aug 2011, 11:41

Tak to bude muset jeste tech 2000 km vydrzet. Ve Strakonicich ma dovolenou a pristi tyden ma plno. Musim otocit nejmin dvakrat brno, sraz na slovensku a jednou rakousko.
Obrázok užívateľa
jandy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Štv 13. Nov 2008, 20:31
Bydlisko: Týn nad Vltavou ale vetšinu času se pohybuji v Hrotovicích
Vůz: Peugeot 407SW, 2.0HDi 100 kW; Citroen Xsara kombi, 2,0 HDi, 1999 (u Minimaxe)

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod ducklin » Pia 9. Mar 2012, 14:22

Zdravim tiez uz mam zadnu napravu v haji, ale mam moznost kupit napravu z auta ktore najazdilo po repase 10 000 km, komplet aj s tlmicmi a kolesami. Chcem sa opytat neboli nejake rozdiely v napravach, tlmicoch, brzdach? To auto z ktoreho mam moznost kupit je Xsara ale starsi model, break a vzadu ma kotuce, neviem ci ma ABS, moja je tiez Break ale novsi model s kotucmi vzadu a s ABS. Vdaka za odpoved.
ducklin
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 10. Jan 2012, 16:25
Bydlisko: Kežmarok
Vůz: Xsara break 2.0 HDI 66kw 2001, Astra G 1.4 16V 3dv.

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod Cvrček » Pia 9. Mar 2012, 21:03

Pokud jsou obě nápravy kotoučové,tak bych se nebál. Break má stejnou nápravu jak u X1,tak u X2. Ale bývá velký rozdíl v bubnech (motoráže,s ABS,bez ABS). Ale to tě trápit nemusí. A pokud by byl nějaký rozdíl na kotoučích,tak to by se mělo dát přehodit. A tlumiče jsou stejné.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Zadní náprava pomoc servis

Poslaťod Louie23 » Str 7. Nov 2012, 17:46

Nejsem si jistý jestli v těch servisech dost nenatáhujou lidi než nápravy.. Já nechával dělat repas nápravy v servise a mechanik mi sehnal jetou nápravu a řekl mi k tomu že má nalítané 30tis. km jen... :wink: Ale kdy jsem ji viděl tak mi něco nesedělo, na nápravě byly namontovány bubny, to už značilo že něco nesedí a když jsem si pro auto přišel po namontování bylo pořát nízko. První co mě napadlo, že náprava je z krátké verze která měla v zadu bubnovky a další věc je, že měla nejspíše taky jinou nosnost. No, říkam dobré, brzdy přehozené na kotouče, to je oka, ale proč to není víše. Mechanik mi k tomu řekl jen že to nechtěl moc natahovat aby auto nebylo nakloněně dopředu.. Jenže po měsíci ježdění to klesá víc a víc, opět začala vrzat a jde mírně do A. Co si o tom myslíte vy, v čem si myslíte že je chyba???? :(
Louie23 "Blue LeMan"
Obrázok užívateľa
Louie23
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Štv 10. Nov 2011, 15:18
Bydlisko: Nový Jičín
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0HDi r.v. 2002 66Kw/90k

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia