Bouchání na pravé straně a sem tam to chcípne

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Bouchání na pravé straně a sem tam to chcípne

Poslaťod Verdom » Pia 6. Okt 2006, 5:41

Zdravim. Pořídil jsem si xsaru break 1.4 r.v.1998 a mám takové dva problémy. Při jízdě na nízké otáčky (hlavně do levé zatáčky) se ozývá bouchání na pravé straně. ?e by to byl odtr?ený silenblok? Nebo je to obecná vlastnost? Nejsou to takové ty otáčky před zastavením motoru :lol: do kopce na pětku, ale ni??í jsou. Podřadim a je klid.
A dal?í trable:
Občas se mi stane ?e třeba za jízdy z kopce se zařazenou rychlostí zhasne motor. Pokud ale otočím klíčkem, bez problému naskočí a jede dál. Dělá to teplé i studené prostě nevyzpytatelně.
Nevíte co s tím v?ím? :cry:
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Re: Bouchání na pravé straně a sem tam to chcípne

Poslaťod petr_xs » Pia 6. Okt 2006, 12:06

Při jízdě na nízké otáčky (hlavně do levé zatáčky) se ozývá bouchání na pravé straně

U fava mi kdysi odesel kulovy cep na prednim pravem rameni a bouchalo to
temer jenom na jedne krizovatce pri zataceni vlevo s pribrzdenim.
Pokud to boucha pravidelne a podle otacek kola, mohl by to byt kloub poloosy.
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Bouchání na pravé straně a sem tam to chcípne

Poslaťod Hosť » Pia 6. Okt 2006, 12:59

petr_xs píše:
Při jízdě na nízké otáčky (hlavně do levé zatáčky) se ozývá bouchání na pravé straně



Ahoj, mě to dělá něco obdobného, byl jsem s tím ji? třikrát v servisu a re?ení pořádně nikde. Nejdříve vyměnili nápravnici, ?e je to ono...výsledek: bouchá dál. Dal?í pokus bylo vyměnit poloosu...výsledek: bouchá dál... Třetí pokus prý to dělá horní ulo?ení tlumiče...výsledek: neznám, do?li peníze... Kulové čepy jsou ale prý v pořádku... Moc jsem asi nepomohl....

K tomu zhasínání motoru, také mi občas zhasl, ale v?dy při vyřazení rychlosti. A to spravil nový krokový motorek.
Hosť
 

Re: Bouchání na pravé straně a sem tam to chcípne

Poslaťod pastynko » Pia 6. Okt 2006, 23:17

Anonymous píše:
petr_xs píše:
Při jízdě na nízké otáčky (hlavně do levé zatáčky) se ozývá bouchání na pravé straně



Ahoj, mě to dělá něco obdobného, byl jsem s tím ji? třikrát v servisu a re?ení pořádně nikde. Nejdříve vyměnili nápravnici, ?e je to ono...výsledek: bouchá dál. Dal?í pokus bylo vyměnit poloosu...výsledek: bouchá dál... Třetí pokus prý to dělá horní ulo?ení tlumiče...výsledek: neznám, do?li peníze... Kulové čepy jsou ale prý v pořádku... Moc jsem asi nepomohl....

K tomu zhasínání motoru, také mi občas zhasl, ale v?dy při vyřazení rychlosti. A to spravil nový krokový motorek.


odporucam vymenu horneho silentbloku motora, je to otazka do 1000CZ aj spracou, a myslim ze to bude ono, mal som nieco podobne... casom sa to zhorsilo, az to postupne (2-3mesiace) zacalo robit takmer stale... pomenil som kadeco, stalo ma to asi 13 000 SK a potom som vymenil silentblok, vyslo ma to aj s pracou na 1000sk a nic nebucha :lol:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Re: Bouchání na pravé straně a sem tam to chcípne

Poslaťod xdvojak » Pon 9. Okt 2006, 17:04

odporucam vymenu horneho silentbloku motora, je to otazka do 1000CZ aj spracou, a myslim ze to bude ono, mal som nieco podobne... casom sa to zhorsilo, az to postupne (2-3mesiace) zacalo robit takmer stale... pomenil som kadeco, stalo ma to asi 13 000 SK a potom som vymenil silentblok, vyslo ma to aj s pracou na 1000sk a nic nebucha

Dik za radu. Dneska jsem to vnutil do servisu s radou at zkontroluji tento silentblok.....Tak snad to vyjde.....
xdvojak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pia 6. Okt 2006, 6:04
Bydlisko: Praha 6

Re: Bouchání na pravé straně a sem tam to chcípne

Poslaťod Verdom » Str 11. Okt 2006, 5:42

Dik za radu. Dneska jsem to vnutil do servisu s radou at zkontroluji tento silentblok.....Tak snad to vyjde.....[/quote]

Dej sem pak vědět jak si dopadl. A na kolik tě to ve finále vy?lo.[/quote]
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Re: Bouchání na pravé straně a sem tam to chcípne

Poslaťod xdvojak » Ned 15. Okt 2006, 8:24

Tak auto je ji? opravené..... Ale nebyla to ?ádná z popisovaných závad... Nakonec to bylo tím, ?e byla uvolněná prní část výfuku, která mlátila do motoru a je?tě něčeho a tudí? to vypadalo ?e to jde od nápravy. Ta?dopádně materiál ?ádný, platila se jenom práce (1000 Kc).
xdvojak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pia 6. Okt 2006, 6:04
Bydlisko: Praha 6

Poslaťod Verdom » Pia 24. Nov 2006, 6:27

Tak jsem ře?il to "sem tam chcípání" a nic nepomáhalo, tak jsem zkusil ze zoufalství a na radu kamaráda nalít do nádr?e přípravek na či?tění vstřikování. (černá pixla od STP s 1,5 deci čehosi za 150 Kč :lol: ) A zatim je klid. Mo?ná ?e je to jen dojem, ale dokonce to klape i pravidelněji. Asi to fakt funguje.
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod hever » Str 3. Jan 2007, 17:25

zdarec,tak mi mezi sv atky vanocnimi zacalo neco bouchat na aute. presne nevim zda to je v predu nebo vzadu ,je toho celi auto. nejdrive me napadl tlumic pak cepy a dnes mi kamarad povidal ze to vypada na stabilizacni tyc. o vikendu jedu stim na zvedak tak uvidim.
xsara 1.8i 66kW (ocean)
Obrázok užívateľa
hever
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 10. Sep 2006, 20:42
Bydlisko: Kolínsko


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia