Odvzdušnění ABS ?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Odvzdušnění ABS ?

Poslaťod Roman4 » Ned 21. Mar 2010, 17:05

Zdravím.
Měl jsem několik dní rozpojený brzdy, vytekla kapalina z nádržky.Teď po smontování to vypadá že je navzdušněný ABS - nefunguje a kontrolka ABS trvale svítí. I účinek brzd je slabší, pedál mírně pruží.
Nechá se to odvzdušnit doma? Díky za odpověď.
Roman4
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Štv 1. Okt 2009, 21:11
Bydlisko: Ústí nad Labem
Vůz: Xsara 1 hatchback, 1999, 1.4 benzin, man.klimatizace, ABS

Re: Odvzdušnění ABS ?

Poslaťod viteon » Ned 21. Mar 2010, 17:15

Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Odvzdušnění ABS ?

Poslaťod Roman4 » Ned 21. Mar 2010, 21:52

Díky za tip. U mně na ABS žádné odvzdušňováky nejsou vidět (alespoň na první pohled). Zřejmně to musí odvzdušnit někdo, kdo má tlakovou odvzdušňovací soupravu
Roman4
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Štv 1. Okt 2009, 21:11
Bydlisko: Ústí nad Labem
Vůz: Xsara 1 hatchback, 1999, 1.4 benzin, man.klimatizace, ABS

Re: Odvzdušnění ABS ?

Poslaťod Roman4 » Str 24. Mar 2010, 22:18

ABS už funguje. Příčinou byl vadný snímač otáček LZ kola (snímač má mít odpor 1,66 kiloOhmu, byl přerušený). Zadní náprava byla venku z auta, na repasi. Proč a jak se snímač poškodil to už se nedozvím, hlavně že to funguje. S odvzdušněním pomocí tlakové soupravy to není tak horký, jak se píše v příručce na Xsaru. Odvzdušňoval jsem běžným postupem, ABS jsem se nedotknul (předtím vytekl celý obsah nádobky na kapalinu, byla stará).
K pružení brzd.pedálu - uvědomil jsem si, že jsem (naštěstí) nikdy nepotřeboval tak strašně šlapat na pedál a že to tak možná bylo i dříve. Pedál se mírně propadne až při silným "hamtnutí" - funguje vám taky tak? I tak ale zůstavá dost vysoko nad podlahou.
Snížená účinost brzd byla způsobená tím, že všechno bylo rezebraný a i když je všechno původní, tak se to znova zabíhá. Dneska už je účinek lepší.
ABS už přivedu k akci i na suchým asfaltu :-)
Roman4
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Štv 1. Okt 2009, 21:11
Bydlisko: Ústí nad Labem
Vůz: Xsara 1 hatchback, 1999, 1.4 benzin, man.klimatizace, ABS


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 46 hostia