klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod miskod » Sob 7. Aug 2010, 23:54

cavte,
Pred mesiacom som kupil namiesto mojej kamionom znicenej xsarusi motoricky taku istu. Vcera na nej ideme trasu praha - banska bystrica. Pri vyjazde z dialnice na UH som zacal pocut pravidelne klepanie z lavej prednej strany auta. Jedna sa o klepanie v rytme otacania kolesa. Je to nezavisle od toho ci je koleso v zabere, v brzdeni alebo na volnobehu. Urcite to nie je nevyvazene alebo inak poskodene koleso. To by som poznal a navyse som ich skusal prehadzovat. Vo volante necitim nic. Tiez srouby su urcite dotiahnute.
Skusal som dat dole obidve predne kolesa a zakyvat zo vsetkym moznym. Volna je trosku akurat lava kost stabilizatora. To by ale bolo poznat pri prejazde nerovnosti. Ono to ale klepoce uz od 20km/h a nie je to zavisle od natocenia kolies.
Cim to moze byt? Polosou???
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod miskod » Pon 9. Aug 2010, 6:39

Dalsie zistenie. Pri prejazde pravotocivou zakrutou to klepanie takmer ustane.
Z mojho stareho naburaneho auta si chcem este vziat prevodovku a potreboval by som vediet co este, co to tam klepe.
Xsara 1.4i lpg
miskod
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 30. Máj 2007, 9:27
Bydlisko: Banska Bystrica / Praha
Vůz: C5 1, 1.8i lpg + xsara 1, 1.4i lpg

Re: klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod vena garážmistr » Pon 9. Aug 2010, 7:31

Tipoval bych to na homokinetickej kloub.Nebo jak se ten bazmek jmenuje.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod falken » Uto 21. Jún 2011, 13:16

Ahoj vsem,
jsme tu poprve tak jsem dlouho hledal tema a vicemene to odpovida ... huci mi leve predni kolo, presne podle rychlosti otaceni, nic jineho na to nema vubec vliv (bylo to i zvednute na leve strane a pneumatikou to asi neni, bylo slyset huceni i jak se tocila naprazdno bez zatizeni).

Pradoxem je, ze jsem vcera zastavil prave kvuli tomu huceni a zjistil jsem ze mi v v bazaru kde jsem to koupil zmrsili na te leve predni pneu ventil a pomalu utikala, tak jsem doufal, ze je to huceni jenom tou pneumatikou treba (musel jsem na tom pak s dofukovanim kde to slo urazit pomalu jeste 20km - samozrejme utahly na krev), ale po rychle vymene celeho ventilu a prevazeni to huci porad a pravdepodobne se to pomalounku zhorsuje.

Koupil jsem Xsaru 14i 1998 v bazaru v patek, jak povidam s novymi "Barum Brilantis 2", prvnich 300km to nedelalo vubec nic nenormalniho, ted z niceho nic to huceni - do niceho jsem nevletel jen jsem ji lehce trapil, aby se prave pripadne co nejdriv neco projevilo...

Doufam v lozisko a bojim se diferencialu/prevodovky, pradite?? Predem diky.
falken
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob 18. Jún 2011, 7:43
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara 1.4i

Re: klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod baffy » Uto 21. Jún 2011, 13:33

Podla toho čo píšeš by to malo byť to ložisko,kedže sa to prejavuje aj pri zdvihnutom aute,alebo pridretá brzdová platnička
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod falken » Uto 21. Jún 2011, 14:51

baffy: diky za info, kdyby to nahodou byly ty zavaznejsi veci dal, tak jak se to projevuje? lozisko poloosy nebo neco v diferencialu/prevodovce - da se to nejak take poznat bez rozebirani? Ja jsem na tohle nemehlo, musim to nekomu sverit a nechci byti o%eban :-)
falken
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob 18. Jún 2011, 7:43
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara 1.4i

Re: klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod Rici.Kopis » Uto 21. Jún 2011, 18:48

Tak tohle jsem řešil měsíc zpátky a bylo to ložisko.Vyměněno a je klid.To mě dělal mechanik a zrovna jsem mu říkal at to celé prohlídne.No a výsledek byl že byl špatný čep ramene a jinak je vše dobré.Musel jsem měnit celé rameno.Jenže po tom měsíci se pořád na té straně ozývalo na nerovnostech klepání.Dnes jsem se nasral a koupil novou tyčku stabilizátoru a vyměnil jsem ji,no a je klid.Při sundání staré tyčky jsem zjistil,že jeden kloub byl uplně vykráglovaný.Takže jsem asi měnil celé rameno za 3 000kč zbytečne.
Dospěl jsem k závěru,že všechny věci co zmáknu doma,tak si udělám radši sám :wink:
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Obrázok užívateľa
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 580
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008, 13:07
Bydlisko: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod falken » Štv 23. Jún 2011, 21:33

tak jsem dnes zakoupil v autokelly ta loziska, sice jsem nemel nakonec cas objednat z netu neco za rozumejsi cenu, tak me chlapik asi vydusil ze nema skladem nic nez SKF (a ono neni nic drazsiho:-), ale budiz - vzhledem k tomu ze je podvozek to nejdulezitejsi a z nej asi nejvic na frak dostavaji na nasich krasnych silnicich prave v prvni lini tahle loziska, tak holt at si xsara chrochta :-) podle te tluste "jak na to"-brozury by to fakt nemely byt kloby na poloosach, bo ty vnejsi by byly znat pri zataceni a ty vnitrni pri zmene rychlosti ... porad tam asi hrozi neco v tom diferencialu/prevodovce, to mam stazenou zadnici, ale je zvlastni ze brozura pravi kontroloat prave ta loziska kazdych 20 megametru a pritom maji byt by design na celou zivotnost auta... holt jinej kraj, jinej mrav - dam vedet jak to dopadlo (necham je to vymenit v ESA, nemuzu si na ne stezovat, sami mi to i zvedli, ale holt tomu rozumim jak koza petrzeli, no :-D, a to by to melo jit poznat snad pry zakvedlanim za kolo - kdyz to ma hnusnou vuli i pri seslapnuty brzde, tak to muze pry byt vetsi prusvih prave nekde dal, xsarkru), kdybych porizoval auto hlavou, tak by to byla asi nejaka lehce mladsi fabie, ale kdyz ona je ta xsara tak moc pekna a motor bezi (zatim) hezky :-), jak to budou mit ocesany, asi bych nechal rovnou vymenit olej v te prevodovce, vubec netusim jak dlouho se tam vrtel...

-- přidáno pát 24. čer 2011, 13:34 --

tak to bylo ode mne naivni, v ESA na to nemaji lidi ani jine kapacity, to jen ze nabizeli at to tedy privezu ukazat, nicmene mi pak velice slusne pripomeli, ze jsem si koupil oficialne popelnici, takze dal uz si musim hrat fakt sam :-), alespon mi potvrdili to co jsem se docetl tady i jinde a dostal jsem skolenicko, co bude dobre s takovym farem ted dal udelat - no pocital jsem s tim, ok

Takze ted mam 2 nova predni loziska a shanim nekoho bud v Praze, kolem Mestce Kralove, Podebrad a pripadne Trutnova, kdo ma tahle auta rad a vymeni ta loziska poradne, nevite o nekom?
falken
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob 18. Jún 2011, 7:43
Bydlisko: Praha
Vůz: Xsara 1.4i

Re: klepanie od prednej napravy podla rychlosti

Poslaťod nopatt » Uto 10. Júl 2012, 11:46

Zdravím všetkých.

Ja mám zase taký problém s klopkaním keď sa auto nakláňa z prava do ľava, teda keď sa v tomto smere rozkníše, počujem jemné klopkanie z ľavej strany predného kolesa. Nevie niekto z Vás čo by to mohlo byť?

Vopred ďakujem za odpovede a všetkým prajem krásne leto :wink:
nopatt
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 8. Júl 2010, 16:46
Bydlisko: Poprad, Slovenská Republika
Vůz: Xsara Picasso 1.8, 85kW, benzín+LPG, r.v. 2002


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia