Klepání

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Klepání

Poslaťod Milan H. » Uto 31. Okt 2006, 22:19

Při přejí?dění drobných nerovností se mi ozývá z pravé strany klepání - jako uvolnění stabilizátor. Při jejich kontrole jsem v?ak nezjistil ?ádnou jejich vůli. Nevíte někdo co by tyto zvuky mohlo je?tě způsobovat? Ani kla nemají vůli. Mám najeto 71 tis. Díky.
Přidávám je?tě jednu příhodu. Po 5ti letech provozu mi u prostředního dílu výfuku uhnila zadní příruba. Myslel jsem si, ?e zvý?ený hluk způsobuje pouze zkorodovaný zadní díl výfuku. Pokud máte auto v podobném stáří, dejte si na to pozor.
Milan H.
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned 22. Okt 2006, 23:32
Bydlisko: Holice

Re: Klepání

Poslaťod pastynko » Str 1. Nov 2006, 16:13

Milan Hlou?ek píše:Při přejí?dění drobných nerovností se mi ozývá z pravé strany klepání - jako uvolnění stabilizátor. Při jejich kontrole jsem v?ak nezjistil ?ádnou jejich vůli. Nevíte někdo co by tyto zvuky mohlo je?tě způsobovat? Ani kla nemají vůli. Mám najeto 71 tis. Díky.
Přidávám je?tě jednu příhodu. Po 5ti letech provozu mi u prostředního dílu výfuku uhnila zadní příruba. Myslel jsem si, ?e zvý?ený hluk způsobuje pouze zkorodovaný zadní díl výfuku. Pokud máte auto v podobném stáří, dejte si na to pozor.


skontroluj silentbloky motora, ja som s tym mal problem :wink:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod Milan D » Str 1. Nov 2006, 21:10

Ahojky: Je?tě zkus zkontrolovat kloub kola a sloubky tlumičů, četl jsem v Autohitu speciál, ?e někdy vydr?í sloupky tlumiče pouze jen 80 tisíc km tak je?tě zkus tohle a ten kloub by to dělal hodně při zatáčení, třeba to bude nějaká blbost, já mám teda skoro v?e původní ( 160 tisíc ), ale teď mi ode?lo doplňovací čerpadlo nafty, první závada po pěkně dlouhé době, ale pěkně mě vytočila, tak nezoufej jsou na tom lidi s autama hůře, jsou to jen stroje a spotřební zbo?í, čágo.
Milan D
 

Poslaťod Honzas » Štv 9. Nov 2006, 18:18

Nech si zkontrolovat silenbloky ve spodních ramenech přední nápravy a kulové čepy. Toto jsou nejčastěj?í místa klepání. Dělalo mi to taky a byly to zmíněné silenbloky. V?echno musí? zkontrolovat na zvedáku pomocí silné páky, proto?e normálně je v?echno v tahu. Nech si to udělat ve značkovém servisu. Půl hodiny práce stojí 250,-Kč a vyplatí se to.
Zdraví Honzas
Honzas
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Sob 11. Mar 2006, 15:35
Bydlisko: Kolín

Poslaťod Honzas » Štv 9. Nov 2006, 18:20

Nech si zkontrolovat silenbloky ve spodních ramenech přední nápravy a kulové čepy. Toto jsou nejčastěj?í místa klepání. Dělalo mi to taky a byly to zmíněné silenbloky. V?echno musí? zkontrolovat na zvedáku pomocí silné páky, proto?e normálně je v?echno v tahu. Nech si to udělat ve značkovém servisu. Půl hodiny práce stojí 250,-Kč a vyplatí se to.
Zdraví Honzas
Honzas
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Sob 11. Mar 2006, 15:35
Bydlisko: Kolín


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia