Škubání při 90km/h

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Škubání při 90km/h

Poslaťod filipos » Uto 28. Nov 2006, 13:41

mám noví poznatek asi se mi začíná více projevovat můj dlouhodobý problém tentokrát mi při zahřátém motoru v rychlosti okolo 90km/h začne motor škubat jakoby neměl benzín pokud pustím plyn tak mi otáčky motoru lítají jak cigán v hospodě a jakmile zmáčknu spojku tak to chcípne musím zastavit a nastartovat pak je zase vše ok na chvilku než se to projeví zase měl by někdo nějakou radu už jsem měnil:krokoví motorek,termostat lambdasondu,svíčky filtry :? :?:
filipos
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob 15. Okt 2005, 12:55

Poslaťod Kaslikov » Uto 28. Nov 2006, 14:02

Co to je za motor ? Me tohle delal fiat a byla to pumpa prestane stihat davat........
Xsara break 1.9 D
Obrázok užívateľa
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 88
Registrovaný: Pon 20. Nov 2006, 18:33
Bydlisko: Praha

Poslaťod Verdom » Uto 28. Nov 2006, 14:28

Zkus trochu protáhnout systém něčim co to propucuje. Není to samospásný, ale nekdy to pomů?e (viz
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.php?t=748
) Zkusil jsem nalít do nádr?e nějaký pucovadlo a je klid. Dělaj to i pro ropáky :P Nekdy stačí blbost.
Obrázok užívateľa
Verdom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 714
Registrovaný: Pia 9. Sep 2005, 10:22
Bydlisko: Jablonec n.N
Vůz: Xsara I 1.4 break, Peugeot 308SW Vti

Poslaťod filipos » Uto 28. Nov 2006, 17:52

motor je to 1.6i rv98 jede paráda ale toto u? mě ?ere měl jsem to několikrát v servisu poka?dé jsem něco měnil a furt nic do nádr?e jsem taky skou?el přidávat nějaké ty čistidla vfu dobu to bylo je?tě jak? tak? ale teď tohle vpodstatě na to čekám a? se to projeví pořádně proto?e diagnostika nic atd. je?tě mám v plánu měnit káble na svíčky bylo mi poraděno tak uvidím fakt u? nevim :?
filipos
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob 15. Okt 2005, 12:55

Poslaťod Anty » Str 29. Nov 2006, 0:59

Ahoj mám přesně ten samý motor 1,6i a zrovna jsem měnil svíčky. Tady u? ?ádný kabely na svíčky nejsou, ale svíčky jsou kryty takovým plastovým modulem. který po uvonění několika ?roubků jednodu?e vysune? nad svíčky. Nevím zkus vyměnit svíčky a uvidí?, ale tím to nejspí? nebude. Mě to sice necuká, ale i tak je výměna svíček hodně znát. Dal jsem tam Boschky s Ytr. a super změna. Asi jsem ti moc neporadil, ale já jen kvůli těm kabelům, snad nebude? mít po?kozený ten modul svíček.
Citroen xsara 1,6i r.v. 98
Anty
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto 14. Nov 2006, 21:51
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod pastynko » Str 29. Nov 2006, 14:49

Anty píše:Ahoj mám přesně ten samý motor 1,6i a zrovna jsem měnil svíčky. Tady u? ?ádný kabely na svíčky nejsou, ale svíčky jsou kryty takovým plastovým modulem. který po uvonění několika ?roubků jednodu?e vysune? nad svíčky. Nevím zkus vyměnit svíčky a uvidí?, ale tím to nejspí? nebude. Mě to sice necuká, ale i tak je výměna svíček hodně znát. Dal jsem tam Boschky s Ytr. a super změna. Asi jsem ti moc neporadil, ale já jen kvůli těm kabelům, snad nebude? mít po?kozený ten modul svíček.


z toho co popisujes je to asi ako na 2.0 16v. tie plastove moduly su indukcne cievky, ale myslim ze ak by boli vadne, prejavilo by sa to inak... a len tak btw, rozhodne to nie je lacne menit :oops:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod Sbohem vąem » Štv 30. Nov 2006, 5:21

já mám taky podobný problém,ale nejvíc se mi to projevuje u studeného motoru,taky jsem nevěděl co by to mohlo být.Je to u mě spí? i zhor?ená kultivovanost motoru na volnoběh a příčina jsou vadné vstřikovače,dají se vyměnit celé(v Citroenu) cena 4000 za kus a nebo jak říkali v mém servisu,dají se vyměnit jen střeva za 1500 kč za trysku.Asi je budu muset vyměnit ale a? pří?tí rok,resp. po je?í?kovi.

Nechci stra?it,ale i něco podobného měl můj otec v Seatu Toledo 2,0 GT a v servisu vyměnili kde co a nakonec to byla ?patná řídící jednotka cena 30 000 kč.
Sbohem vąem
 

Poslaťod pastynko » Štv 30. Nov 2006, 9:07

Kvido píše:já mám taky podobný problém,ale nejvíc se mi to projevuje u studeného motoru,taky jsem nevěděl co by to mohlo být.Je to u mě spí? i zhor?ená kultivovanost motoru na volnoběh a příčina jsou vadné vstřikovače,dají se vyměnit celé(v Citroenu) cena 4000 za kus a nebo jak říkali v mém servisu,dají se vyměnit jen střeva za 1500 kč za trysku.Asi je budu muset vyměnit ale a? pří?tí rok,resp. po je?í?kovi.

Nechci stra?it,ale i něco podobného měl můj otec v Seatu Toledo 2,0 GT a v servisu vyměnili kde co a nakonec to byla ?patná řídící jednotka cena 30 000 kč.



aj to je mozne, ale to by som videl ako poslednu moznu variantu a riesenie :roll:

riadiaca sa urcite da zohnat lacnejsie, ak nepotrebujes novu, myslim ze je zbytocne kupovat novu... okrem toho je myslim moznost nejakeho updatu aktualnej riadiacej, ak by to bolo nou ;) nieco ako update firmware telefonu :D

a vstrekovace by som tiez skusil nejake jazdene... nie je to nejak extra caste ze by sa pokazili, a definivne sa daju zohnat 4 za cenu jedneho ;) takze to riziko by zato mohlo stat ;)

a to mas vadne vsetky 4? to je divne, asi by som pred vymenou hladal chybu ktora zapricinila ich znicenie :roll: nebolo by dobre vrazit do toho peniaze nato, aby sa to stalo zase... :oops:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod filipos » Pia 1. Dec 2006, 16:00

No na diagnostice mi to nic nehlásí co jsem byl na poslední tak to byl krokoví motorek ten jsem vyměnil poté na diagnostice ok pak ty svíčky atd atd dá se nějak zjistit jestli je to těma tryskama
filipos
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob 15. Okt 2005, 12:55

Poslaťod filipos » Štv 14. Dec 2006, 18:03

Tak jsem zase o něco chytřej?í bylo to čidlo otáček motoru o které klepala hadička hidrauliky serva¨ :roll: no ale stále se mi zdá ?e jak mi to del?í dobu cukalo se mi udělala někde vůle na pohonu nenapadá vás něco za ka?dou radu budu vděčný zatím zadrec :wink:
filipos
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob 15. Okt 2005, 12:55

Poslaťod igor1894 » Štv 14. Dec 2006, 18:53

ak si v?imnete tak tento problém má stra?ne veľa Xsar a ka?dý to opisuje ako keby čerpadlo nedodalo v určitom momente dostatok paliva. Mne to robí u? rok a neviem na to prís?, v?etkými be?nými výmenami som u? pre?iel cez krokový motorček, sviečky, atď. a stále na to neviem prís?. Mne sa zase zdá ?e sa to prejavu hlavne pri vlhkom počasí a pri da?di. Nie je to ?iadna sláva keď z jedničky zaradíte dvojku, zo?ľapnete plyn a auto namiesto toho aby akcelerovalo tak začne dusi? a potom z ničoho nič pridá, alebo musím zo?ľapnú? spojku prida? plyn a potom sa rozbehnú? :cry:
Xsara II, 1.4i Coupe
Obrázok užívateľa
igor1894
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pon 6. Feb 2006, 21:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod filipos » Štv 14. Dec 2006, 22:38

to je přesně ono
:?
filipos
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob 15. Okt 2005, 12:55

Moje zku?enost

Poslaťod celam » Pia 15. Dec 2006, 9:05

Já mám zku?enost z Felicie. Auto mi dělalo asi toto:

Normálně jelo, pak se zastavilo, po nastartování opět jelo. Mechanik pře?el v?e od předu do zadu, vyčetl jednotku a nic.

Nakonec na můj po?adavek vyměnil snímač otáček motoru - a bylo po problému.

Snímač otáček motoru je jediný, který nemů?e jednotka zkontrolovat a vydává do jednotky mylné signály - ?e motor se netočí a jednotka dá příkaz zastavit přívod paliva.

Proto bych v?dy po této zku?enosti ?el napřed po něm, pokud diagnostika nic nevyčte.

Nejsem expert na řídící jednotky, ale příčin mů?e být spousta a mnohdy jen hloupostí - nětěsnost, zaprá?ený snímač, u jednotek které mají motorky pro volnoběh pouze znečistěný motorek, který potom nemů?e pracovat atd... Jeden kolega vyměnil tři jednotky, ne? se při?lo na to, ?e je přelomený kabel....

Doporučil bych vyhledat servis s diagnostikou, který se ?iví jen řídícími jednotkami a elektronikou, jsou plně vybaveni a navíc pou?ívají mozek.
Mnohdy odhalí příčinu, která je banální a nevyměňují celé auto. Bohu?el je jich zatím málo, ale jsou.

Četl jsem stránky:

C:\Dokumenty\Citroen\Diagnostika\hetcl_cz Naměřili jsme pro __.htm

kdy? si odmyslíme sebechválu, tak nějak by to mělo fungovat, ale bohu?el to tak zatím u nás není. Do elektroniky se napojují lidé, kteří ani neznají princip, párktrát jim po vyčtení jednotky něco zařízení ukázalo a oni to vyměnili a auto fungovalo a myslí si, ?e to tak půjde stále..

Asi jsem Tě nepotě?il... :oops: 8)
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Pia 21. Apr 2006, 8:48
Bydlisko: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Poslaťod igor1894 » Sob 16. Dec 2006, 11:55

filipos - vie? mi poveda? kde sa nachádza to čidlo otáčok motora a čo to stálo u Vás? dík Igor
ja mám 1.4i tak to sú identické motory aj keď má? 1.6i
Xsara II, 1.4i Coupe
Obrázok užívateľa
igor1894
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pon 6. Feb 2006, 21:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Rope » Sob 16. Dec 2006, 20:27

Igore, u věčiny aut je snímač otáček umístěn tak že bere otáčky ze setrvačníku, tj. nahoře na převodovce hned u motoru. měl by tam být konektor se třemi dráty.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Ďalší

Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia