Vymena lanka rucnej brzdy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vymena lanka rucnej brzdy

Poslaťod Devilian » Str 13. Apr 2011, 9:08

Caute

Dnes som bol na STK s tym, ze to spravim bez kamarata, aby som presne vedel, co je zle. Auto som skontroloval, brzdy robene pol roka dozadu, vsetko svietilo. Takze som tam prisiel, a ziadny problem, az kym..
Az kym technik neskusil rucnu brzdu. Auto v zadu cuplo a vtiahlo kolesa do kufra, a v tom rana, a auto sa narovnalo. Technik skonstatoval, ze mi nefunguje rucna brzda :)
Takze otazka: Je zlozite vymenit lanko rucnej brzdy? Treba menit aj puzdro na to lanko? Alebo co by to mohlo byt? Kolko moze stat oprava?
Za odpovede dakujem.

PS: Aj tak som to STK spravil.. naco je ta kontrola dobra? :)
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Obrázok užívateľa
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 3. Aug 2009, 14:43
Bydlisko: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Vymena lanka rucnej brzdy

Poslaťod lukas81 » Str 13. Apr 2011, 16:56

Ahoj všichni tak tohle přesně dělá aji mě tak bych byl moc vděčný kdyby někdo měl s tímhle zkušenost.Ted v květnu mě čeká taky stk a nevím jestli tam budou tak hodní a dají mě nálepky.
Xsara I 12/1998 tmavě modrá metalíza.Ted už Berlingo.
lukas81
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Sob 7. Nov 2009, 18:30
Bydlisko: Boskovice
Vůz: citroen Berlingo 2.0 hdi 2003

Re: Vymena lanka rucnej brzdy

Poslaťod viteon » Str 13. Apr 2011, 18:12

originál lanovody stojí v řádu stokorun, s výměnou neporadím, mám na to servisy - i oni musí být z něčeho živi :D
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Vymena lanka rucnej brzdy

Poslaťod Devilian » Str 13. Apr 2011, 18:27

To, ze ti auto pri zatazi, alebo pri brzdeni rucnou ( za jazdy) cupne, na STK neriesia. Uz len preto, ze on sedi v aute a nevidi to z vonka. A su tam dorazy, dalej to uz nepojde. Vsima si len ucinnost brzd, a ci ma auto v poriadku tlmice.
Na tom stroji pisalo na oboch stranach okolo 0.81 na tej rucnej, kym prasklo lanko. Len neviem, co to znamena
S tym cupenim to idem riesit pridavnymi pruzinami.
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Obrázok užívateľa
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 3. Aug 2009, 14:43
Bydlisko: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: Vymena lanka rucnej brzdy

Poslaťod Kvido » Štv 14. Apr 2011, 14:44

No já to měnil teď o víkendu s Berrym,byl to mazec. Ale je fakt ,že my jsme měnili i silentbloky zadní nápravy a komplet zadní brzdy. Lanovody výjdou na cca 1100 kč,mám krátkou xsaru a vzadu kotouče,takže lanovod je jeden dlouhý a druhý kratší,kratší příjde na pravou stranu za spolujezdce a delší lanovod za řidiče. Najdeš tady na foru návod jak rozebrat střed přístrojovky kolem ruční brzdy. Pak je potřeba vytáhnout ty staré lanovody, na straně spolujezdce je zespod dobrý přístup,za židičem je potřeba nepatrně oddělat tepelný plechový štít výfuku. Než vytáhneš lanovod z auta navaž na něj nějaké lanko ,aby jsi zppět mohl tahat do auta,BO je tam jinak prd vidět kam to lanko leze. Určitě se to ve dvou dělá lépe. Pak je potřeba lanka zaháčit do třmenů a to byl vcelku porod ,ale povedlo se. Fotky jsem nedělal,byl jsem zmazaný a pomalu jsme toho měli plné zuby. Ale ten rozdíl v brždění s novými silentbloky zadní nápravy,kotouči (Ferodo) a lanovody je neuvěřitelný. Najednou to auto brzdí a netluče.Není na to potřeba žádných spešl vercajk,ani nijak vysoko zvedat auto. Práce pro 2 lidi cca 2 hodinky. Za servis ušetřenu určitě tak 2 litry néli víc.
Přeji hodně štěstí.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Plastové držáky lanovodu

Poslaťod Tony » Pia 4. Máj 2012, 7:53

Zdravím,

měnil někdo plastové trubičky do tvaru U se zajištěním kouskem plechu, které drží lanovod na podvozku? Upadly mi ty plíšky a lanovod volně visí pod podlahou. Samotný plech se koupit nedá jen celý plastový držák, ale nevím jak je přichycen.
Citroen Xsara II - 1.6 - 16v - 2001
Tony
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pia 8. Jún 2007, 0:04
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara II - 1.6i - 16v - 80kW - r.v.2001

Re: Vymena lanka rucnej brzdy

Poslaťod Kvido » Str 9. Máj 2012, 10:14

Do toho plastu vrtni dírky (z boku, co nejvíc k vrchu) postačí aku vrtačka a plastové stahovací pásky. Pásku protáhni vyvrtaným otvorem,zacvakni lanovod a pak ho stáhni. Použij nějaké kvalitnější ať to něco vydrží. Pokud ti chybí i v oblasti nádrže, tak tam vrtej opatrně :D
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019


Späť na Podvozek

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia