Blinker - X2

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Blinker - X2

Poslaťod Marton » Ned 18. Feb 2007, 21:34

Pri štartovani mi občas bliká prava smerovka nemate s tym niekto skusenosti? V servise na PC nehlasi nijaku poruchu a to mi pred nedavnom menili BSI ale mam pocit, že tam bude ešte niečo iné. X 2,0 HDI 2001
Naposledy upravil Marton dňa Pon 19. Feb 2007, 19:37, celkovo upravené 1
Marton
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Ned 18. Feb 2007, 21:23
Bydlisko: Valaská SR
Vůz: Xsara break 2,0 HDI 2002

Poslaťod igor1894 » Ned 18. Feb 2007, 22:38

http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... ht=blinker
dávnejšie som sa s tým hral asi budeš mať tú istú závadu a to kontakt. Ak nebude nič iné pomáhať tak sa pusti do tohoto a možno to pomôže.
Xsara II, 1.4i Coupe
Obrázok užívateľa
igor1894
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pon 6. Feb 2006, 21:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Marton » Pon 19. Feb 2007, 19:40

Ďakujem, ale mohol by si byť konkretnejší ktoré kontakty máš na mysli?
Marton
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Ned 18. Feb 2007, 21:23
Bydlisko: Valaská SR
Vůz: Xsara break 2,0 HDI 2002

Poslaťod igor1894 » Pon 19. Feb 2007, 19:58

Marton : keď to otvoríš všetko prebehni a máš pokoj. Priznám sa ti že ja som to tiež tak spravil a nevedel som ktorý kontakt to spôsobil, ale dôležité bolo že to prestalo. Tam môže byť niekde mastný povlak alebo niečo podobné a už to blbne.
Xsara II, 1.4i Coupe
Obrázok užívateľa
igor1894
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pon 6. Feb 2006, 21:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Marton » Pon 19. Feb 2007, 20:42

Skusim to pozrieť a uvidim či to prestane, počul som ,že to môže robiť aj páčka no dufam, že nebudem musieť zas investovať lebo toto auto ma zruinuje.
Marton
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Ned 18. Feb 2007, 21:23
Bydlisko: Valaská SR
Vůz: Xsara break 2,0 HDI 2002

Poslaťod igor1894 » Pon 19. Feb 2007, 20:49

však v tej páčke ideš čistiť kontakty nie?? Mechanizmus páčky máš nafotený, nič iné tam nemôže byť pokial to nie je polámané. Prečisti to a keď to neprestane tak chyba bude inde na fóre sa tento problém viac krát opakoval tak to dávam dosť veľkú šancu.
Xsara II, 1.4i Coupe
Obrázok užívateľa
igor1894
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pon 6. Feb 2006, 21:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod MP » Pon 19. Feb 2007, 22:22

Taky mě to blikalo nějak zmateně a divoce , když jsem dal levej blinkr . Ale jen občas . Tak jsem se pustil taky do té páčky . Jenže jsem nevěděl že už přede mnou to dělal Igor a pěkně to nafotil a popsal . Takže po třech hodinách skládání to už byl boj o záchranu páčky . Ve stavu největší zoufalosti , když už jsem byl totálně vytočenej ( skoro do červenýho :oops: :twisted: :x ) se mi to podařilo zacvaknout . Od té doby to funguje perfektně . Vědět o těch fotečkách tady na fóru tak si ušetřím hodně nervovejch buněk a hlavně tak 2,5 hodinky času .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod igor1894 » Pon 19. Feb 2007, 22:51

no ten úvod stál aj u mňa zato :D riadne som sa s tým natrápil a hlavne keď som to celé zložil a zistil som, že sa mi to automaticky pri vyrovnaní kolies nevypína !! myslel som že ma šlahne !!! Asi tri krát som to mal rozobraté lebo som to vyčistil dva dni to išlo a potom zase blikalo až na tretí krát to bolo OK.
:wink:
Xsara II, 1.4i Coupe
Obrázok užívateľa
igor1894
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Pon 6. Feb 2006, 21:57
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ladggio » Str 21. Mar 2007, 16:18

Ahoj, asi měsíc zpátky jsem řešil něco podobného co Marton. Po zapnutí zapalování začal sám od sebe blikat pravý blinkr nebo začal blikat po projetí levé křížovatky, kdy se volant srovnal, páčka přecvakla do neutrální polohy. Stačilo jen páčku lehce stalčit dolů.
Ale takhle to nešlo dělat pořád a stále hlídat jestli se nerozbliká prává směrovka a jezdit s nataženýma prstama a tlačit směrovku lehce dolů. Nehledě na to, že jsem dost mátl okolí tím, že jsem blikal doprava aniž bych měl v úmyslu zatočit.
Po shlédnutí obrázků od Igora 1894, jsem se rozhodl spínač směrovek také rozebrat. Buď se to povede nebo ne a budu muset sehnat nový. Ťuk, ťuk, povedlo se a do dnes funguje.
Problém byl v tom, že byl moc otlačený (probroušený) kolíček, který je vidět na posledním Igorovym obrázku. Dostaneme se k němu po odkrytí plastové krytky na opačné straně než jsou konektory (1. Igorův obrázek). Kolíček se má pohybovat mezi dvěma plíšky. Tím jak se probrousil moc, zajel příliš hluboko mezi plíšky a docházelo k elektrickému propojení i když byla páčka v neutrální poloze (či jí stačilo jen velmi lehce přizvednout). Vyřešil jsem to tak, že jsem kolíček pootočil, cca o 90° a tedy nazajíždí tolik hluboko a k el. propojení /blikání/ dojde skutečně až když se páčkou znatelně pohne (samozřejmě ještě dříve než mechanicky zaskočí) .
Toto je pouze má domněnka, ale řekl bych nejvíce pravděpodobná, protože nevím, co jiného by to samovolné blikání mohlo způspobovat. Jinak nemazal jsem nic, namazaný se mi to zdálo dost. Ještě jsou k tomu potřeba čtyři ruce a dávka trpělivosti. :D
Trochu mě zklamalo to, že se mi tahle závada objevila již po nějakých 72000 najetých kilometrech, čekal bych to, když už, tak u nějakýho taxiku s najetým půl mega km.
Xsara 1,6 16V, 2001
Obrázok užívateľa
ladggio
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Ned 11. Mar 2007, 11:52
Bydlisko: Rakovnicko


Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia