Problem s elektrikou

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Nefunguju okna, smerovky, centralne uzamikanie...

Poslaťod lacino88 » Sob 4. Nov 2017, 20:32

Cz/sk nazvy sa takychto tech.veci nie su uplne totozne ... zabudol som napisat hned na zaciatku, ze auto inac funguje, da sa na nom jazdit, funguju svetla(predne), aj brzdove svetla, ostrekovace okien striekaju...Nefunguju hore uvedene veci. Zapalovanie / spinac moze sposobit takuto poruchu?
lacino88
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 4. Nov 2017, 15:28
Bydlisko: Trebišov
Vůz: Citroen Xsara

Re: Nefunguju okna, smerovky, centralne uzamikanie...

Poslaťod Cvrček » Ned 5. Nov 2017, 14:33

Když se mi v zimě spekla spínačka a udělal jsem opravu pomocí odlehčovacího relé,tak pak jsem si musel dávat pozor na to,jak je pootočený klíček,protože pokud byla malinko jako by po startu nevrácená zpět,jak má být,tak zůstala svítit kontrolka dobíjení,nešli stěrače,blinkry,okna,nesvítili některé kontrolky a palivoměl a nefungoval kabinový ventilátor.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nefunguju okna, smerovky, centralne uzamikanie...

Poslaťod betom » Ned 5. Nov 2017, 17:49

lacino88 píše:Cz/sk nazvy sa takychto tech.veci nie su uplne totozne ...

Jaký slovenský název má spínací skříňka (spínačka) ? Ať předejdeme dalším jazykovým nedorozuměním. :roll:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Nefunguju okna, smerovky, centralne uzamikanie...

Poslaťod lacino88 » Ned 19. Nov 2017, 9:35

Problem bol V BSI, priamo v servise nechceli prezradit co konkretne, ale pravdepodobne len restartovali cely system a vsetko uz funguje.
Dakujem za pomoc.
lacino88
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 4. Nov 2017, 15:28
Bydlisko: Trebišov
Vůz: Citroen Xsara

Externé čidlo teploty a ďalšie problémy

Poslaťod tatkokuric@azet.sk » Pon 4. Dec 2017, 22:14

Dobrý deň všetkým, v prvom rade musím napísať, že som si vedomí toho, že to tu už bolo napísané -asi som mal smolu pri hľadaní tak ma prosím neukameňujte :klik:
Teraz vážne: od havárie sa z času na čas niečo objavuje v elektrike:
trvalá porucha- externá teplota- vonku sneh a mráz zuby drkocú ale na displeji 25st.Celzia v pluse..... otázne je,či táto teplota ovlivňuje aj niektoré systémy, alebo je motor riadený iba čidlom na chladení
Stierače: niekedy sa stane,že jednoducho nejdú- niekedy vyčistím dobeh, inokedy strieknem konektory, niekedy nestihnem ani zhodiť ramená
Vymlátená nová baterka: baterka asi po 5 dňoch nenatočí motor, inokedy nieje žiadny problém ani po 2 týždňoch, nasimuloval som zamknutie a meral odbery: 30sek- viac ako 2,5 A- zamknutie /rozsah mer. prístroja max ac-dc 2,5A/, asi 10min- 1,5A potom pokles na 15mA a trvalo drží, inokedy nastane pokles len na 1,5A a trvalo drží a vtedy je problém
Žhavenie: niekedy žhaví aj v lete, inokedy 10 v mínuse a nič- /možno to exter. čidlo/ žhaviče sú v poriadku, ale nenašiel som ani relé, ani poistku jednoducho som sa stratil
Väčšinu opráv si robím sám, ale bez schémy a rozmiestnenia poistiek to býva náročné, preto prosím o pomoc ak niekto nájde schému, rozmiestnenie poistiek, či neaké rady a skúsenosti k spomenutým problémom pomohlo by mi to.
VŠETKÝM ĎAKUJEM ZA POMOC
Ja na to raz prídem, ale dovtedy sa pýtam....
tatkokuric@azet.sk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Ned 17. Aug 2014, 9:01
Bydlisko: Oponice, SR
Vůz: xsara picasso, 2,0 HDi rv.2005 66KW

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod betom » Pon 5. Mar 2018, 20:06

Prosím, prosím, smutně koukám. Může mi někdo poslat schéma Xsara Picasso 1,6HDi 80kW připojení ESP na řídící jednotku (nebo napsat číslo pinu a barvu konektoru). Dnes jsem měnil palivový filtr a abych ho dostal ven musel jsem se nevědomky v motorovém prostoru opřít o konektory napojené na řídící jednotku. Po namontování nového palivového filtru a nastartování se rozsvítila kontrolka poruchy ESP. Chybová hláška chyba napájení ESP. Díky. 8)
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod baffy » Pon 5. Mar 2018, 20:27

Napájanie počítača stability ,velký čierny konektor pin č.23 je poistka F3 a piny č.2 a 6 je maxipoistka MF2 .Poistky v mot. priestore.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod betom » Uto 6. Mar 2018, 7:43

Díky, mrknu na to. :klik:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod betom » Str 7. Mar 2018, 14:55

to: Baffy Dnes jsem měl vyndané všechny tři konektory z ŘJ a byl jsem překvapený jak jsou piny zelené. Na černém konektoru mám uprostřed značení 23 a po stranách písmena A,B,C atd. Jedná se o motor 1,6HDi, 80kW. Vše jsem prostříkal, několikrát konektory zastrkal, přebytečný (Voltec Spray) vyfoukal a konektory napojil. Po nastartování kontrolka ESP nesvítila. Po ujetí asi 3km se ale opět rozsvítila. Asi je ten sprej slabý. Zkusím klasický Kontox a nějak piny mechanicky očistit.
Nebylo by raději č. vodiče? :roll:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod baffy » Str 7. Mar 2018, 16:02

ESP s RJ motora je prepojené iba dátovým káblom čiže CAN zbernica mno a tá je v RJ motora na čiernom 32 pinovom konektore ,pozícia A3 a A4 ,sú to dva dráty stočené okolo seba.Ak sa teda bavíme o chybe napájania ,tak som samozrejme myslel konektor na ESP a nie na RJ motora. Ak chceš celkovú schému ,tak mi napíš VIN a ja ti to dám do súkromnej správy.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod betom » Pia 9. Mar 2018, 20:17

Baffy díky za poskytnuté informace.
Včera jsem konektory na ŘJ a ESP prostříkal, vyfoukal a zapojil. Kontrolka poruchy ESP stále svítila. Diagnostika, ale již žádnou závadu nenačetla. Dnes jsem po příjezdu na chalupu zaparkoval na slunci. Při odjezdu, asi za 3 hodiny, se kontrolka (zatím) nerozsvítila a i tlačítko vypnutí ESP fungovalo. Tak uvidíme jak se to bude chovat dále. Až budu přehazovat kola za letní, tak zkontroluji jak jsou na tom konektory čidel na kolech. Možná se do některého dostala voda, která na slunci vyschla?? Před poruchou, která se projevila po výměně palivového filtru, jsem chvíli jsem jel v rozbředlém sněhu a Picasso má 13 let. :driv: Ale stále si říkám "Zlatý Trabant" mé první vozítko.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod Martin Jerry » Pia 30. Aug 2019, 21:58

dobrý večer chcem sa spitat mam. taki problém a chcem poradiť lebo neviem čím to môže byť :D ale asi tak 3 dni späť mi menili alternator sice išiel repasovany ale bol ako novy teraz mam taky problém ze alternator je výmeny ale znovu mi sviety kontrolka dobijania a po pri tom sa mi rozsvieta aj ostatné kontrolky a svetla mi svieta horšie a do zemi a auto mi hlasi ze batéria sa vibyja a ked som vypol motor tak už to nešlo ani naštartovať lebo batéria bola vybita tak som volal mechanikovy a on mi povedal ze alternator je dobry ale ze mam vraj nejakí skrat, podla mna je asi alternator zli lebo pre poruchou mi vsetko išlo tak ako ma aj svetla mi svietili normálne takže uz neviem co stim tak aj preto sem píšem ci ste sa nestretli s takimto problémom ďakujem
Martin Jerry
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 30. Aug 2019, 21:33
Bydlisko: Bratislava
Vůz: citroen xsara 2.0 hdi 66kw

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod baffy » Pia 30. Aug 2019, 22:17

Ak ste pripojili všetky dráty nazad ,tak ako sa patrí ,skúsil by som nahodiť alternátor z iného funkčného auta a ak sa chyba stratí ,je jasné kde je problém a ak nie ,treba ísť po drátoch a jednotlivých spojoch,vyčistiť ,ošetriť a dotiahnuť.Musí to fungovať.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod Davidek0308 » Štv 2. Apr 2020, 21:18

Zdraví všechny. Rád bych se zeptal. Mám xsara pikasso 2hdi nafta a nesvítí mi levá strana jak parkovacka. Zadní světlo ani brzda a podsvícení značky. Brynkr jde i mlhová a soatecka akorad to světlo z brzdou. Máte nake zkušenosti stí a jaké prosím
Davidek0308
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 2. Apr 2020, 21:12
Bydlisko: Krnov
Vůz: Xsara pikasso 2hdi 66kw nafta 2003

Re: Problem s elektrikou

Poslaťod petr_xs » Pia 3. Apr 2020, 14:27

Levá a pravá strana by měla mít samostatné pojistky.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia