Zkrat v elektroinstalaci???

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zkrat v elektroinstalaci???

Poslaťod hodnyclovek » Pia 13. Nov 2015, 7:55

Prosím o radu, jakým směrem se mám ubírat. Začaly se mi mírně rozsvěcet některé kontrolky na palubce (hned po nastartování), asi tak napůl plné svítivosti. Po zapnutí pásu zhasly, ale více se zase rozsvítily při sešlápnutí brzdy. Pak jsem ale zjistil, že mám přepálenou 20A pojistku, která napájí brzdová světla a couvačky. Vyměnil jsem jí a všechno fungovalo normálně. Ujel jsem ale 100m a pojistka rupla zase. 20A pojistku jsem ale už neměl, tak jsem tam dal 30A. Při zkoušení mi kolegové řekli, že mi ty brzdovky vzadu svítí jen "napůl". Ještě jsem nechal kolegu šlápnout na brzdu a šel jsem se sám podívat. Během chvíle se ale uvnitř vozu objevil kouř a smrad ze spáleného plastu. Vycházelo to asi z podpalubky, nevím přesně, byla už tma, ale smrad ukrutnej. Tak jsem tu třicítku raději vyndal a bez brzdovek opatrně dojel domů. Tak co? Poradíte někdo, kde mám začít a jak? Díky.

Schéma elektroinstalace mýho autíčka nemůžu nikde najít Poradíte i v tutom? Diky.
CITROËN XSARA Break (N2) 1.9 TD (1905ccm/66kW/90HP)
hodnyclovek
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Sob 26. Okt 2013, 18:48
Bydlisko: Plzeň
Vůz: XSARA 1.9 TD BREAK 1999

Re: Zkrat v elektroinstalaci???

Poslaťod Rope » Str 18. Nov 2015, 18:51

Napřed bych použil i ostatní smysly krom čichu a začal bych zrakem a zkontroloval jestli ten smrad jde ze spínače brzdových světel, což si myslím, nebo někde jinde třeba v pojistkovce či BSI . Pak bych (být tebou) si nakopal a řekl si že kde má být desítka nepatří třicítka, nadal bych si do ko***ů a slíbil si že už se nikdy nebudu do elektriky srát ani výměnou pojistky. Pak bych odpojil všechny světla v zádu vozu a zkusil vrazit pojistku. Pak bych místo pojistky dal ampermetr a připojil jedno světlo a zkusil zabrzdit atd atd atd.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Zkrat v elektroinstalaci???

Poslaťod vena garážmistr » Štv 19. Nov 2015, 8:08

Jiří Tvá slova by se měli tesat do kamene.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.


Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia