Odpálená řídící jednotka, netuší se proč

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Odpálená řídící jednotka, netuší se proč

Poslaťod Dandulin175 » Ned 28. Feb 2016, 18:27

Mám další závadu, tenkráte už opravdu vážnou.
Auto mi nechtělo startovat, do palivového čerpadla nešlo 12V. Startér normálně točil, ale nic. Ať jsme zavolali do jakéhokoliv servisu a řekli: Citroen Xsara, nestartuje, když to chcíplo, objevilo se oranžové Káčko, nejde do čerpadla 12V a startér točí, ale nechytne to, ani když se na čerpadlo přivede 12V baterka, hned řekli, že to vážně nevědí, že elektriku tam nedělají a stejně nevědí, co by s tím mohlo být.
Nakonec jeden autoservis v lesích, pán asi učitel, ať to přivezeme. Taky docela vtipné, při zadání VIN kódu se objeví, že je to Xsara 2000-2003, zajímavé, mám 1998. Auto nekomunikovalo s diagnostikou, tak pán, že si ho tam nechá a zkusí to přímo přes řídící jednotku. Následný den od pána telefon, že to zkusil, ale že ani řídící jednotka neodpovídá, že je odpálená, nejspíš nějakým kabelem který je překousaný či co. Oprava, hlavně tedy nález závady, by se prý vyšplhal do tisíců, a jinak je auto v háji.
V autě už je cca 14.000,-, koupě byla za 13.500,-. Řídící jednotka stojí 800,- na netu, ale když mi jí to zas odpálí je to na nic.
Usilovně vás prosím, nemáte někdo nápad, myšlenku...?
Dandulin175
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 23. Dec 2015, 17:02
Bydlisko: Beroun
Vůz: Citroen Xsara 1.4i 1998

Re: Odpálená řídící jednotka, netuší se proč

Poslaťod baffy » Ned 28. Feb 2016, 18:50

Čím ste sa s tým autom pokúšali komunikovať ,myslím akú diagnostiku ste použili? Možno by tomu celému prospelo ,ak by si auto zaniesol tam kde trochu rozumejú PSA a ak môžem poprosiť o to VIN ,celkom ma to zaujíma.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Odpálená řídící jednotka, netuší se proč

Poslaťod Dandulin175 » Ned 28. Feb 2016, 19:01

Pan se nejdříve snažil diagnostiku napojit přes konektor u pojistek pod volantem, použil celkem 3, z toho jednu originál Citroen-Peugeot. A že prý prostě nereaguje. VIN ti hned nepošlu, nemám u sebe techničák.
Dandulin175
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 23. Dec 2015, 17:02
Bydlisko: Beroun
Vůz: Citroen Xsara 1.4i 1998

Re: Odpálená řídící jednotka, netuší se proč

Poslaťod Patkan48 » Pia 1. Apr 2016, 4:09

Ja mam tiez "zabavu" so xsarou 2002 1.6 8V.Tiez RJ.Komunikuje,nekomunikuje.Diagbox pise chybu RJ,poruchu komunikacie atd.Ale zatial to ide.Jeden soft mi aj hodil dokonca chybu na adrese vo vnutri eeprom.Aj by som ju prehodil.95080.Mam uz par nahradnych,aj stiahnuty soft ale bojim sa,ze budem zbytocne riskovat,kedze to moze robit aj Valeo.NEC.Do toho zatial nechcem vrtat.Valeo nema samostatnu eeprom,ale vyhradenu cast v NEC.Keby malo 93C66 skusim to.Bolo tu menene IMMO a neviem kto tu co porobil.Vtedy som auto este nemal ja.Nemozem si ani urobit druhy kluc,pretoze RJ nie je schopna overit PIN.Pyta ho a potom vypise ze ho nedokaze overit .
Podla francuzkych for vidim,ze vela nevysvetlitelnych problemov v elektrike robia pamate v RJ.
Mozno nie je vadna cela RJ.Nech to pozru poriadne.Mozno by stacilo vymenit eeprom za par drobnych.Len kolko za to vyuctuju ked tak ? :|
Patkan48
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 23. Jan 2016, 3:45
Bydlisko: UK Peterborough
Vůz: Citroen Xsara Picasso 1.6 8V benzin,r.v.2002.


Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia