Otáčkoměr

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Otáčkoměr

Poslaťod Kvído » Pia 22. Jún 2007, 8:01

No po dlouhé době mám problém s kterým si poněkud nevím rady.
Začal jsem sledovat divné chování ručičky otáčkoměru.
Při volnoběhu poskakuje jak střelená,není schopná se udrľet na jednom místě,motor běľí perfektně ľádný problém.
Při jízdě uľ to tak hrozné není,ale taky je znát neklid ručičky.
Nevím kde začít. Neví někdo aspoň které je to čidlo ? nebo můľe být problém v palubovce ?
Jediné co jsem teď skusil, bylo vytáhnout pojistku,ale to nebylo ono.
Tipoval bych to na snímač otáček,ale nevím.
Setkal se stím uľ někdo ?
Kvído
 

Poslaťod CHiP » Pia 22. Jún 2007, 8:03

Kvido: Já myslím, ľe to bude někde jenom ąpatný kontakt :) Občas mi to dělá taky, přesně jak píąeą, na volnoběhu ručička poskakuje jak střelená, rozjedu se, auto drncne a je klid. Mě se to stane tak jednou za měsíc, ale spíą jeątě míň, tak to ani neřeąím.
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod bleriot11 » Pia 22. Jún 2007, 18:35

Podobný problém měl kámoą na ASTřE.Bylo to přímo v tachometru,přímo na tom propájeném spoji jak drľí budík na ploąáku.Moľná to má xsara podobný.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Poslaťod spy » Pia 22. Jún 2007, 21:57

Mám něco podobného, akorát to ručka dělá tak zhruba v okolo 3000 otáček. Párkrát se mi stalo ľe sem jel, pořád stejně a ručka se ąmrdlala milimetr sem, milimetr tam. Udělalo to vľdycky jenom chvilku a pak to třebas na měsíc přestalo, tak sem to neřeąil. Před týdnem se mi to stalo ale i na rychloměru, jedu 100 a to samé - ručička chvilku poskakovala kousek sem, kousek tam.

Na jízdě ale ľádné cukání znát není, motor jede v pohodě. Tak nevim. Asi to začnu řeąit aľ se to úplně po....

P.S. Teď se mi objevil jeątě daląí problém - podsvětlení otáčkoměru svíti jakoby niľąí intenzitou - nevíte co s tím? Vąechny ostatní budíky svítí v pohodě, podsvětlení mám na max ale otáčkoměr prostě moc nesvítí. Asi nějaká diodka, ale kdo ví co vyměnit...
Obrázok užívateľa
spy
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 252
Registrovaný: Pon 8. Máj 2006, 15:26
Bydlisko: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Poslaťod CHiP » Sob 23. Jún 2007, 10:04

spy: Mě přestala svítit horní polovina rychloměru, nesvítila asi týden, pak jsem vymet nějakou díru :oops: a od té doby to zase svítí :lol:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Sbohem vąem » Sob 23. Jún 2007, 10:08

Chipe,jedno uľ vím určitě,po tobě bych si Xsaru nekoupil ikdyby byla za jednu korunu :lol:
Sbohem vąem
 

Poslaťod CHiP » Sob 23. Jún 2007, 10:11

Kvido: :shock: To je jenom to horąí dílenské zpracování, jak psali ve světě motorů :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod spy » Sob 23. Jún 2007, 12:48

CHiP píše:spy: Mě přestala svítit horní polovina rychloměru, nesvítila asi týden, pak jsem vymet nějakou díru :oops: a od té doby to zase svítí :lol:

Jdu hledat díru :D I kdyľ na českých silnicích.... :roll:
Obrázok užívateľa
spy
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 252
Registrovaný: Pon 8. Máj 2006, 15:26
Bydlisko: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Poslaťod drystone » Sob 23. Jún 2007, 13:17

Mě tohle dělá tachometr... Jen při vysokých rychlostech je v klidu. Zkouąel jsem projít ledacos, palubní desku i snímač. Ale nic jsem neměnil - kde bych to taky vzal...
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázok
Obrázok užívateľa
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Sob 11. Feb 2006, 9:22
Bydlisko: Plzeň-Jih

Poslaťod CHiP » Sob 23. Jún 2007, 19:38

spy píše:
CHiP píše:spy: Mě přestala svítit horní polovina rychloměru, nesvítila asi týden, pak jsem vymet nějakou díru :oops: a od té doby to zase svítí :lol:

Jdu hledat díru :D I kdyľ na českých silnicích.... :roll:

Hledat? :shock: Já se jim vyhýbám a stejně je to kaľdou chvíli "práááásk" a jdu se podívat jestli neupadly kola :D
Ty v kaluľích jsou nejzákeřnějąí, včera jsem jednu napálil v Olomouci :roll:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Palubovka

Poslaťod Gambrinus-standa » Ned 24. Jún 2007, 22:39

No já nevím, Kvído v čem můľe bejt chyba, ale jsou to asi tři měsíce, kdy jsem to tu řeąil na foru, ... měl jsem zkrat v palubovce a objevoval se náhodně, aľ jsem musel jet 30 km na laně.
Nevzpomenu si přesně jak se to jmenuje, .. ale zkrat byl na nějakém spoji u čidla otáček, nějaká cívka, váleček zalitej voskem, čidlo tachometru. vyměnilo se to a zatím nejsou problémy, ... i kdyľ občas člověk trne aby po otočení klíčkem vąe fungovalo tak jak má.
XSARA; 1.8i; rv.1998
Obrázok užívateľa
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Pon 5. Mar 2007, 13:11
Bydlisko: Plzeň

Re: Otáčkoměr

Poslaťod bajo008 » Pon 25. Jún 2007, 16:32

Ja mam tiez problem s otackomerom iba ze mi nejde ale diagnostyka mi nevihodila nic o otackomeri. V citroene mi povedali ze mi mohol odist cip v pristrojovke. Tak idem skusit novu.
Obrázok užívateľa
bajo008
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pia 18. Máj 2007, 20:22
Bydlisko: Hrinova
Vůz: Xsara 1.9TD Nafta 1998

Poslaťod spy » Ned 2. Sep 2007, 11:54

spy píše:P.S. Teď se mi objevil jeątě daląí problém - podsvětlení otáčkoměru svíti jakoby niľąí intenzitou - nevíte co s tím? Vąechny ostatní budíky svítí v pohodě, podsvětlení mám na max ale otáčkoměr prostě moc nesvítí. Asi nějaká diodka, ale kdo ví co vyměnit...

Tak uľ je asi čas začít to řeąit... vpodstatě mi totiľ přestalo jít podsvětlení ukazatele teploty motoru (ten budík úplně vlevo :-) )
Připadá mi to jako by tam byly 4 ľárovky (diody?) a z nich 2 odeąly - protoľe intenzita podsvětlení by se dala popsat asi takto:
nic moc (tepota) - OK - supr (konec ryhloměru) - horąí (začátek otáčkoměru) - OK - supr (palivoměr)

Někdy večer to zkusim asi vyfotit :-)

Co s tim? Sou ľárovky/diovy "vyměnitelné"?
Nerad bych sháněl novou přístrojovku, i kdyľ by to pak moľná vyřeąilo problém s tím ľe prý teploměr proměřuje o 10st :-)

P.S. A tohle sem zjistil zrovna cestou na závod motokár...který sem vyhrál ... :wink:
mitä?
Obrázok užívateľa
spy
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 252
Registrovaný: Pon 8. Máj 2006, 15:26
Bydlisko: Plzeň...
Vůz: Volvo C70/Volvo V70R/Škoda Octavia II 1,8TSI

Poslaťod MP » Ned 2. Sep 2007, 14:19

Jsou tam ľárovečky , takový ty malinký skleněný ... nevím jak se jin říká , a normálně je vyměníą .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod balu » Ned 2. Sep 2007, 17:52

spy píše:
spy píše:P.S. Teď se mi objevil jeątě daląí problém - podsvětlení otáčkoměru svíti jakoby niľąí intenzitou - nevíte co s tím? Vąechny ostatní budíky svítí v pohodě, podsvětlení mám na max ale otáčkoměr prostě moc nesvítí. Asi nějaká diodka, ale kdo ví co vyměnit...

Tak uľ je asi čas začít to řeąit... vpodstatě mi totiľ přestalo jít podsvětlení ukazatele teploty motoru (ten budík úplně vlevo :-) )
Připadá mi to jako by tam byly 4 ľárovky (diody?) a z nich 2 odeąly - protoľe intenzita podsvětlení by se dala popsat asi takto:
nic moc (tepota) - OK - supr (konec ryhloměru) - horąí (začátek otáčkoměru) - OK - supr (palivoměr)

Někdy večer to zkusim asi vyfotit :-)

Co s tim? Sou ľárovky/diovy "vyměnitelné"?
Nerad bych sháněl novou přístrojovku, i kdyľ by to pak moľná vyřeąilo problém s tím ľe prý teploměr proměřuje o 10st :-)

P.S. A tohle sem zjistil zrovna cestou na závod motokár...který sem vyhrál ... :wink:



Pravděpodobně tě praskla nějaká ľárovička (viz obr.) nechají se normálně koupit, ale kup jich víc, protoľe se tam najdou i nějaké, které jsou na konci ľivotnosti. Já to rozebíral, kvůli dvoum prasklym (jedna na světla a druhá bylo taky podsvícení) a nakonec jsem jich tam nacpal přes 7. Ty, co měli uľ takový zkrabacelý vlákno, jsem taky rovnou vyměnil.
Jeątě to budu muset jednou rozebrat, protoľe mě na horejąku otáčkoměru chybí ľárovka i s tou paticí, avąak těch patic je údajně nekolik typů... měly by být označeny barevně podle rozměrů a typu (já mám černou), ale jestli je to pravda, to nevim.
Prílohy
rovka.jpg
žárovka
rovka.jpg (122.28 KiB) Zobrazené 11798 krát
Modrá Xsara I. TD :-) . . . sice starší, ale jede super a má menší spotřebu než já :-kocovina:-
Obrázok užívateľa
balu
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 30. Júl 2007, 14:37
Bydlisko: Plzeň-sever

Ďalší

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia