Nesviti potkavaci svetla

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod Rope » Štv 9. Aug 2007, 18:18

Jak bych to řeąil ja? Vzal bych si zkouąečku a měřil, na ľárovce, na konektoru ,který vede do světla, na pojistce a posléze i na páčce, pokud se tady porozhlédneą najdeą fotku, kde měřím odběr na páčce, to je vodítko ,které konektory to jsou. A to by v tom byl čert....
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod pepepilot » Sob 30. Jan 2016, 10:44

Dobrý den, mám obnobný problém.. Xsara 1.8 r.v.1998 nemohu rozsvítit leve potkávací světlo, na patce od žárovky je proud OK, žárovka OK, kostru jsem zkoušel i překlenout jiným drátem a taky ok, připadám si jak blázen... na pravé straně se to jeví do zkoušečky stejně.. po hodině kroucení hlavou jsem to vzdal a uchýlil se k teplé klávesnici. nějaká zkušenost s takovou pastí? Kde přesně jsou ty pojistky F14 a F15??
nyní: Renault Laguna II a Citroen Xsara 1.8
dříve: Citroen Saxo 1.0; Renault Megane 1.6e; Renault 19; Favorit 136 sportline; Škoda 120LX
zimní radovánky: https://youtu.be/nr7kQc_D7z4
pepepilot
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 7. Mar 2015, 16:33
Bydlisko: Plzeň
Vůz: citroen xsara 18i r.v.1998 66kW

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod baffy » Sob 30. Jan 2016, 10:51

Noo ,ak si meral napätie na žiarovke a aj kostra je v poriadku ,nepotrebuješ hladať poistku ,ale vymeniť žiarovku. Ibaže by si meral špatne.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod betom » Sob 30. Jan 2016, 20:08

Taky bych se přiklonil ke špatné žárovce i když se třeba vlákno zdá na první pohled dobré. Vyměň ve vytažené patici žárovku a zapni světla. 8)
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod Cvrček » Sob 30. Jan 2016, 21:12

Ještě bych se podíval na jedno. v jakém stavu jsou piny v patici. Berme situaci,že žárovka je opravdu OK,ale nesvítí a na zkoušečku ano. Zkoušečka má jiný tvar hrotů,než jsou packy žárovky.Tohle se mi stalo u jednoho světla na Picasse.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod pepepilot » Ned 31. Jan 2016, 12:59

Tak jsem se posunul :) zkoušečka ukazuje že tam je kov a ne proud, takže zpátky na stromy. Proud mi tam nejde.. jdu po trase, nevim kde hledat pojistku, mam to tam nějké jiné než je na fotkách z netu :( rozhodně nepoznám F14 a 15 nemá někdo fotku z xsary? jinak dík za rychle reakce. než to vyřešim, přemostil jsem to kablíkem z pravého světla, to funguje.. Páčka by to snad být neměla, pokud svítí kontrolka i pravé světlo, nebo se mýlím?
:roll: :roll: :roll:
edit: žárovky mam 3 dobrý, samozřejmě vyzkoušené v pravém světle.. budu hledat v těch pojistkách vypadají jako v berlingu.. snad bude zapojení stejné.. jdu do terénu :)
:ooo:
nyní: Renault Laguna II a Citroen Xsara 1.8
dříve: Citroen Saxo 1.0; Renault Megane 1.6e; Renault 19; Favorit 136 sportline; Škoda 120LX
zimní radovánky: https://youtu.be/nr7kQc_D7z4
pepepilot
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 7. Mar 2015, 16:33
Bydlisko: Plzeň
Vůz: citroen xsara 18i r.v.1998 66kW

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod baffy » Ned 31. Jan 2016, 13:48

Žeby toto bolo ono ,ak nie tak potom podla VIN čísla by som ti to pozrel
Prílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (43.06 KiB) Zobrazené 13060 krát
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod pepepilot » Pon 1. Feb 2016, 8:11

tak jsem si opatřil jinou zkoušečku a díky ní jsem došel k pojistce. Naštěstí dřív, než jsem rozebral pojistkovou skříň jsem objevil zoxidovaný kontakt na pojistce.. díkybohu, pojistka se zdála OK, a bez správného proměření by mě nenapadlo že to bude v ní.
Oprava: nová pojistka za 6kč :)
Poučení: Dvakrát měř, než něco rozebereš :oops:
Děkuji všem za podporu :jup: :jup: :jup:
nyní: Renault Laguna II a Citroen Xsara 1.8
dříve: Citroen Saxo 1.0; Renault Megane 1.6e; Renault 19; Favorit 136 sportline; Škoda 120LX
zimní radovánky: https://youtu.be/nr7kQc_D7z4
pepepilot
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 7. Mar 2015, 16:33
Bydlisko: Plzeň
Vůz: citroen xsara 18i r.v.1998 66kW

Nesvítí potkávačky

Poslaťod Myšák » Uto 21. Aug 2018, 19:49

Ahoj, mám záludný problém s tím že mi nesvítí potkávací světla, parkovačky svítí kontrolky svítí, zadní světla a spz taky, přepínaní dálek, a mlhovek vše funkční, jen prostě nesvítí žárovky potkávaček, zpočátku se stávalo že po vypnutí světel, přední světla zustala svítit ( bez zadních) ale pak zhasla, ale myslím že "follow me home" funkce to nebyla... nyní právě přestali svítit uplně. Každopádně, jsem rozebral a očistil vršek páčky co ovládá světla, kterej je sice ochozenej, ale stále funkční, ale žádná změna nenastala.... takže jsme to tipoval, na vnitřek jednotky která je schovaná pod volantem. Pak jsme to napíchnul diagnostikou, a když jsem pomocí akčních členů rozsvicoval jednotlivá světla, vše fungovalo, jen ty potkávačky stále nic, každopádně nejzajímavější na tom je že z bloku pojistek v motorovém prostoru se ozývá cvakání relátka. Takže měl měl někdo rozdělaný ten blok pojistek a maxipojistek pod kapotou, a setkal se s tím někdo ? Jo a žárovky jsem zkoumal, zkusil vyměnit za náhradní, a pojistky světel, se pohledově taky zdáli v pořádku, stejně zítra naběhnu s multimetrem....každopádně to vypadá že není problém v elektronice a SW , to by to nespínalo kontrolku a to relé které tam někde bude zašitý (není to verze se starou pojistkovkou kde to relé je volně přístupný), ani v páčce, protože to by diagnostika světla rozvítila bez ohledu na polohu kontaktu
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod betom » Str 22. Aug 2018, 6:06

I když pojistky vypadají v pořádku, tak být nemusí. Jedině měřit, kam až jde napětí. Nezávidím. :ooo:
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod Myšák » Str 22. Aug 2018, 17:17

Takže, proměřený pojistky, žárovky , vše v pořádku, na pojistky už proud nejde, podle schématu je vážně uvnitř pojistkový skřínky v motorovém prostoru relé na spínání a přepínaní potkávacích a dálkových světel, a to relé je přímo před pojistkama , relé cvaká takže "funguje" proud se bude tedy nejspíš ztrácet někde v silovým obvodu relé. zítra tu pojistkovku zkusím vyndat , otevřít a uvidíme , výsledek pak napíšu. Kdyby měl přesto nějakou radu, či zkušenost, tak sem s ní :D
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod Cvrček » Str 22. Aug 2018, 20:19

To,že relé cvaká,ještě neznamená,že silový okruh je v pořádku.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod Myšák » Str 22. Aug 2018, 20:47

Však to říkám, ovládací obvod relé je řízen pomocí daný ŘJ , a ten funguje, prokázáno cvakáním, až už pomocí spuštění klasicky vypínačem, nebo akčními členy na spuštění jen ! potkávacích světel , co se týče silovýho okruhu relé tak ten napětí bere přímo z palubní sítě resp přímo z plus polu baterie a po sepnutí jde proud přes rozdělením na dvě větve přes pojistky na jednotlivá potkávací světla, plus z pojistky F9 pro napájení levého potkávacího světlometu je zároven napajená regulace sklonu světlometu :) takže mi z toho vychází že se proudy ztrácí bud těsně před silovým obdodem relé , v silovým obvodu relé, nebo v uzlu kdy se to dělí na dvě větve pro levé a pravé světlo :)

Mimochodem pro upřesnění názvosloví - COM 2000 je modul páček pod volantem, což má i svojí ŘJ tamtež ? BSI je řízení "všeho na palubě od stěraču, signalizace a tak " a ŘJ je součástí pojistkovky v interiéru pod volantem. a ještě jsem se setkal s pojmem modul VAN který bych tipoval na tu ŘJ v tý pojistkovce v motorovým prostoru . říkám to dobře ? :)
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod baffy » Štv 23. Aug 2018, 9:43

Upresňuješ názvoslovie a trepeš dve na tri. :D :D
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Nesviti potkavaci svetla

Poslaťod Myšák » Štv 23. Aug 2018, 17:24

Baffy - jestli plácám pátý přes deváty tak se omlouvám, ono to bylo pro upřesnění jestli já to dobře chápu :D asi uplně ne no :D

Každopádně: Světla svítí !
Problém byl přesně tam kde jsme si myslel , tzn v relé který spíná potkávací světla
To se nachází zde v pojistkovnici v motorovém prostoru viz první obrázek, je potřeba odpojit všechny konektory i ten přívod od baterky pod matkou, po té uvolnit z kastlíku a sundat vrchní kryt a dostaneme se do stavu jako na druhém obrázku . Nyní jde celý plošnák vyjmout z auta ven a dál pokračovat na stole. Relé potkávacích světel je to menší v horní části vedle dvou větších, na třetím obrázku již odkrytované. Odkrytování je pakárna, páč to relé je zaletovaný do desky, a kryt je potřeba rozřezat , rozštípat, protože i ten je k desce přilepený, navíc je tam velmi málo místa. každopádně spínací kontakty jsou otočený směrem k většímu relé, tudíž se k nim člověk skoro nedostane (viz porovnání velikosti samotného relé vuči pojistkám), ale po chvíli zkoušení jsem zjistl že kontakty jsou už dosti ochozený, a nemají přitlak ke spojení se. po chvilce hraní se mi to podařilo nějakým zpusobem ( skoro laparoskopiscky :D ) napružit, a nyní to funguje jak má. Je mi ale jasný že je to pouze dočasné řešení, a nyní jdu proto hledat jestli se dá sehnat stejné relé a přepájet, či udělat "bypass" a mít relé externě.
Obrázok Obrázok Obrázok
Myšák
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 9. Apr 2015, 14:31
Bydlisko: Jihlava
Vůz: Xsara Picasso 1.6 NFV 70kW 2004

Predchádzajúci

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron