Občas nestartuje...

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Občas nestartuje...

Poslaťod Rouba » Pon 17. Nov 2008, 11:25

Ahoj,poprosím o radu.Mám xsaru 1,6,break combi,2002.Občas se mi stane,teda poslední týden,že mi nechce nastartovat.Je to cvakne.Čím to může být?Díky
Rouba
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 17. Nov 2008, 11:21
Vůz: Xsara 1,6 BREAK 16 V.BENZÍN,r.v 2002

Re: Občas nestartuje...

Poslaťod Rope » Pon 17. Nov 2008, 11:31

Startér nebo spínačka, propojením nakrátko zjistíš jestli to je spínačkou, ale spíš startér.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Občas nestartuje...

Poslaťod mio » Pon 17. Nov 2008, 11:34

Zkontroluj kontakty na baterii , jestli nejsou volné ! Jeslti jsou v pohodě zkontroluj napětí na baterii. Nebo ti odchází startér (pouzdra ,uhlíky).
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Občas nestartuje...

Poslaťod Tlapa » Štv 12. Apr 2018, 10:46

Rope píše:Startér nebo spínačka, propojením nakrátko zjistíš jestli to je spínačkou, ale spíš startér.

Propojením nakrátko myslíš přímo z baterie na startér?
Taky mi to hapruje. Myslel jsem, že je to špatná baterie, ale když mi Cvrček dodal novou a stav se nezměnil tak asi startér anebo ta spínačka. Ale spíš bych to viděl na ten startér, protože přes zimu jak byly ty mrazy tak to startovalo dobře. Teď se oteplilo a hned to blbne - asi jak se roztáhne pouzdro nebo co... Točí jako slabá baterie, nechytne a napodruhé už netočí vůbec - jen zhasnou kontrolky. Pomůže jen zaťukat na startér...
Obrázok užívateľa
Tlapa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Štv 9. Dec 2010, 22:40
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara II 1.4i, r.v. 2001, VF7N1KFW173265104

Re: Občas nestartuje...

Poslaťod xsardacupévts » Sob 23. Jún 2018, 6:36

Zdravím,mám podobný problém.Prosím o radu.
Citroen Xsara II coupé 1,6 16V 80 KW rok výroby 12/2000.
Cca před dvěma měsíci(duben 2018) auto ráno nestartovalo.Zapnul jsem klíček kontrolky svítí, čerpadlo načerpe chci zastartovat kontrolky zhasnou,spadne i ukazatel paliva.Při puštění klíčku z startovací polohy se zpět kontrolky rozsvítí.Několikrát jsem zkoušel a startér se neroztočil.Vyměnil jsem baterku za jinou závada stejná.Očistil kontakty auto nešlo stále nastartovat.Vymontoval jsem startér odvezl mechanikovi a nekolikrát odzkoušel a nenašel závadu.Přesto jsem nechal startér rozdělat vyčistit,kontrola zpětná montáž a auto naskočilo.Jezdilo cca dva měsíce bez problémů.Zdálo se být vyřešeno.......
16,.6.2018
Bohužel závada se vrátila auto znovu nestartuje,očistěny kontakty znovu na baterce,převodovce,karoserii.Zapnul jsem tedy klíček a propojil startér přes šroubovák a auto hned otočilo motorem a naskočilo.Další starty bez problémů,auto již startuje klíčkem.Poptával jsem se co zkontrolovat a vyměnit.Nechal jsem vyměnit patici spínací skříňky s kabeláží, auto 2 dny několik startů cca 200km kolem komína nákupy ,samý start bez problémů.Večer přijdu na parkoviště auto nestartuje stejný problém: Zapnul jsem klíček kontrolky svítí, čerpadlo načerpe chci zastartovat kontrolky zhasnou,spadne i ukazatel paliva.Při puštění klíčku z startovací polohy se zpět kontrolky rozsvítí.Několikrát jsem zkoušel a startér se neroztočil.Znovu start na krátko přes šroubovák pouze pootočení motorem,potom start klasicky klíčkem motor běží a dojezd domů.Doma několikrát zastartování zhasnutí klasicky.Auto funguje bez závady. Prosím o radu co dál zkontrolovat.
Děkuji za vaše odpovědi. :oops:
xsardacupévts
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 23. Jún 2018, 5:48
Bydlisko: Náchod
Vůz: Citroen Xsara II cupé VTS 1,6 16 V 80 KW

Re: Občas nestartuje...

Poslaťod baffy » Sob 23. Jún 2018, 13:05

Štartér zahoď a zožeň si druhý.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Občas nestartuje...

Poslaťod xsardacupévts » Ned 24. Jún 2018, 8:02

Startér je po kompletní kontrole a servis na něm nenašel žádné vady.Našrouboval jsem provizorní kabel na přívod do startéru od spínačky a když se problém objeví tak stačí pouze nachvilku propojit na baterku motor ihned startuje.Potom již klasicky startuje přes klíček.Děkuji za další rady.
xsardacupévts
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 23. Jún 2018, 5:48
Bydlisko: Náchod
Vůz: Citroen Xsara II cupé VTS 1,6 16 V 80 KW

Re: Občas nestartuje...

Poslaťod petr_xs » Ned 24. Jún 2018, 8:45

Předpokládám, že alternátor dobíjí jak má a napětí na bateri při parkování neklesá přes obvyklou míru. Potom už by zbýval měnící se přechodový odpor v některém konektoru nebo oku nalisovaném na kabelu. Ale nesedí to zhasínání kontrolek, to znamená, buď že baterie je moc slabá, nebo špatný kontakt na silovém kabelu ke startéru, hlavně na kostru. Ať ti někdo měří napětí přímo na kontaktech baterie při stratování, nebo připoj žárovku (20W) mezi mínus baterie a kostru starteru. Pokud se při startu rozsvítí, je špatná kostra.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003


Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia