Xsara se mi sama odemyká

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Dutch » Pon 6. Apr 2009, 19:14

Ahoj, tak zpočátku sjem si myslel, že jsme zapoměl zamknout, ale stalo se to už celkem 3x a jsem si jistý, že jsem fakt nezapoměl.
Takže abych to popsal. To odemčení se mi stalo jen když mi auto stojí v garáži, venku ještě ne /ale to může být samozřejmě i náhoda/. To, že by měl někdo nějaký pirátský dálkáč a zkoušel odemykání na mym autě, který by chtěl pak ukrást se mi zdá dost paranoidní. Garáž má plechový vrata a ani já nezamknu dokud nejsou otevřený.
To samoodemčení se stalo teď naposledy asi po týdnu, kdy jsem včera dopoledne zaparkoval a dnes večer jsem šel pro něco do auta.

Napadá vás něco ?
Mně max. překlesaný kabel od dveří, ale nedávno jsem je kontroloval a vypadaly luxusně....

Díky za nápady.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod davados » Pon 6. Apr 2009, 19:39

Ahoj,uz si to taky nakous.Za sebe rikam na 101% kabel v pruchodce dveri(jen zjistit ve ktery).Taky se mi xsara sama odemkla a nekdy i treba za 20 sec,jindy az nekdy v noci,nez sem nejak "zdeaktivoval"central.A bohuzel i kdyz kabely vypadaj fajn pod buzirku nevidis a dokonce ani prohmatanim sem nezjistil ze by byl seklej.Bohuzel je.P.S.Nekde sem to tu uz popisoval v souvislosti s centralem
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Marek » Pon 6. Apr 2009, 21:33

Ahoj, taky tipuju přerušený vodič. Odemykání se u centrálu dělá rozpojením obvodu.
Pokud máš auto v garáži, nikdo nevidí reakci na dálkový ovladač a sluchem to by to poznal jen ve velkém tichu. Navíc by nevěděl, jestli auto odemkl nebo zamkl.
Praskající vodiče mi štvou, minulý týden jsem měl přerušený přívod k zámku 5.dveří. U desetiletého auta by to nebylo tak znepokojující, kdyby to nebyl vodič, který jsem tam dával nově před 2 lety.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Henry » Str 8. Apr 2009, 15:28

Ahoj, měl jsem podobný problém, ale mě se to odemčelo hned v zápětí co jsem to zamknul. Byl to káblík mezi dveřma a karoserií.
http://henry19.rajce.idnes.cz

Autohifi?? Zavazi nevozim...
Obrázok užívateľa
Henry
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Sob 14. Mar 2009, 14:24
Bydlisko: Moravská Třebová
Vůz: C5 Exlusive, r.v. 03

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Dutch » Str 8. Apr 2009, 18:18

Mám podezření na průchodku v kufru, již před časem přestal fungovat zadní stěrač na cyklování. Když jsem zkoušel tu průchodku promačkávat, tak mi poté zadní stěrač přestal jít úplně.
Takže je možný, že je nahlodanej i kabel na centrál, nebo mám 2 závady.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod robo27 » Str 8. Apr 2009, 18:39

Ja som prave vcera riesil prechodku medzi dverami na vodicovej strane - mal som prelomene dva - central a stahovanie okna - prave koli tomu oknu som sa do toho dal bo sa nedalo zavret.

Ako sa da stiahnut ten gumovy kryt tych dratov? Je mozne vymenit cely zvazok aj stym konektorom? Ak natahujete novt drat ako ho pripojite ktomu stavajucemu konektoru???
X1 1,9D rv 1998, 170000 km - vlastním od 96tkm (05/2009), myslím taká 100vka stočená, ....
X2 1,9D break rv 2001, 135000 km - nákup 05/2013 115tkm )

-------------
Ex: X1 1,9D rv 2000, 170000 km - vlastním od 138tkm (05/2008) - žiaľ v 12/2012 skončila po mnou nezavinenej havárií na vrakovisku(
robo27
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 8. Máj 2008, 17:51
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto - Slovenská republika, Valašské Meziríči - Česká republika
Vůz: X1 1,9D DW8 rv 2000, X1 1,9D XUD rv 1998

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Marek » Str 8. Apr 2009, 21:12

Dutchi, Ty můžeš odemknout zámkem na kufru celé auto? Já tam mám jenom dvoudrátový motorek a žádný další spínač. Viděl bych to na dveře řidiče nebo spolujezdce. Nebo se taky auto odemkne, když necháš otevřené boční zadní dveře a zamkneš? Nejsem si jistý.

Robo27, gumová prachovka se prostě stahne, celý svazek s konektorem by byl hrozně drahý. Ke konektoru se vodiče pájejí a je dobré přes spoj přetáhnout bužírku.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Dutch » Str 8. Apr 2009, 21:17

Ahoj Marku, abych pravdu řekl, tak zámek na kufru mám nějaký zatuhlý, jak ho vůbec nepoužívam, tak jednak mi zůstává viset při zatlačení směrem do karoserie a za druhé jde nějak podivně otáčet, ale myslím, že mi s ním otevřít auto šlo.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Cvrček » Str 8. Apr 2009, 22:40

Dutchi,tak tohle se mi stalo těsně poté,co jsme Sáru koupili. Za prvé stěrač si dělal co chtěl a jednou púo zamčení,než sem došel ke dveřím baráku... "cvak" . Ono totiž u Breaka se pátý dveře chovaj ve vícero věcech stejně jako ostatní čtyři dveře. A tohle fakt na 100% tipuju na tu průchodku. Já měl v ní přežvejkaný dráty od centrálu,stěrače a vyhřívání okna.
Jestli chápu to,že ti zůstává viset při zatlačení zámek,tak to se mi stává taky. poprvé loni po zimě,tak sem to prostřík "WéDéčkem" a měj jsem klid. A teď,po zimě to začalo dělat znovu.Chystám se na výměnu lišty osvětlení RZ,takže to stejně budu mít sundaný,tak to pořádně vyčistím. Je to jenom o tom bordelu,co si Breaky na sebe házej. No a zámek,jelikož používám centrál,tak taky musím vyndat a promazat,taky mi s ním jde hůř otáčet (horší to mám ve dveřích u řidiče,s ním od koupě nehnu).

Robo,výměnu husých krků tady nedávno nadhodil Davados,který si s nima dost užil. A co pamatuju,tak Rope na to psal,že to měnil snad na P 306 a byl to od předních dveří k řídící jednotce a že to stálo kotlík. (jestli jsem si blbě zapamatoval,tak určitě někdo opraví a pod Radhoštěm mě pak maximálně ukamenujou. :chrum: )
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Dutch » Štv 9. Apr 2009, 19:53

Takže jsem to zkoušel pro jistotu, a opravdu klíčkem v zadních dveřích centrál neodemknu...
Ten zámek mi vždy v zimě drhnul, přes léto to pak bylo v pohodě.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Dutch » Ned 12. Apr 2009, 18:31

Takže...dneska jsem rozmontoval průchodku v zadních dveřích a vytáhl jsem 3 přerušené dráty, čtvrtý načnutý. Vyměnil jsem skoro všechny pro jistotu.

Každopádně mi opět začal jít zadní stěrač a i cyklovaně, takže to NEBYLO relátko, na což sjem měl podezření :-)

Uvidíme jestli se mi odstraní problém se samoodemykáním Xsary.
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Marek » Ned 12. Apr 2009, 19:23

Zklamu Tě, ale samoodemykání se pravděpodobně neodstraní. Problém bude vpředu. Na drhnoucí zámek platí nastříkat mazadlo kolem tlačítka - např. Silkal nebo lépe vazelínu ve speji, ne WD40, jistě víš proč :lol: . Můžeš prostříknout i zámek na spodní části dveří, to, co je skryté ve dutině dveří, není třeba mazat.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Cvrček » Ned 12. Apr 2009, 20:51

Marku,to WD40 jsem vloni použil z lenosti. Má to tu trubičku,takže aplikace okolo tlačítka je jednodušší. Je jasný,že tam je potřeba mazání na plasty,čili pro mě oblíbený Silkal. Proto to letos neřeším,raději to rozeberu.A ten bordel dostanu ven.
Jinak proč by o nemělo odstranit samoodemykání?
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod radimm » Štv 16. Apr 2009, 15:24

Ahoj
Mám ten absolutně stejný problém!! Xsara se mi taky sama odemyká a většínou se mi to stává,když auto stojí dlouho na slunci a je v něm velký hic!! Ale není to podmínkou! taky mám podezdření na nějaký káblik ve dveřích,ale jaký??? Pokud závadu odstraníš,tak mi prosím napiš rád bych to potom zkusil taky!!
Ahoj
radimm
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned 5. Okt 2008, 19:18
Bydlisko: bohumín
Vůz: xsara 1,4 benzín,1998

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Marek » Pia 17. Apr 2009, 21:56

Cvrčku, odemknout auto může jen spínač a vedení k němu v předních dveřích. V 5.dveřích není spínač centrálu. Tlačítko mi přijde, že má dost velkou vůli, aby ho nějaký bordel rozházel. Nevím ani, jak to rozebrat, po namazání jde krásně lehce a vydírání posuvného vedení vlivem znečištění se nebojím.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Ďalší

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia