Xsara se mi sama odemyká

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Soll.5 » Uto 21. Apr 2009, 17:05

Tak dnes jsem řešil problém z samočiným otevíráním centrálu.Můžu opravdu potvrdit,že se jedná o závadu na kabeláži v přechodce u dveří.Byl tam uklepaný a vyhřátý kabel.Vyměnil jsem ho a vše jde bez problému.Děkuji všem,co zde napsaly řešení,ušetřily jste mi jistě nemalé peníze za opravu v servisu.
Soll.5
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 20. Apr 2009, 17:58
Vůz: Xsara 1.8 automat rv.97

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Dutch » Uto 21. Apr 2009, 18:28

A u kterých dveří jsi to měl ?
Xsara Break r.v.98 1.8i Automat :-) - bejvávalo, teď C5
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod Soll.5 » Uto 21. Apr 2009, 19:03

Pravé přední dveře!
Soll.5
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 20. Apr 2009, 17:58
Vůz: Xsara 1.8 automat rv.97

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod viteon » Sob 29. Jan 2011, 18:21

Přesunuto z Off topic:

milajdův problém:
"Ahojky,
hledal jsem na fóru ale podobný jev na autě jsem nenašel - mám takový menší problém ohledně odemykání auta, pozoruji to tak 14 dní ale nikdy se mi to nestalo přes noc až dnes, vždy když uzamknu auto tak to ještě kontroluji jestli je zamčený a jdu v klidu domu ale posledních 14 dní se mi stává že když jdu znovu po 1-2 hodině znovu do práce tak se mrknu jestli je auto zamčené a ono je odemčené (a to nemám ovladač vůbec u sebe), nestává se to každý den během těch 14 dní se to stalo cca 6x? Zkoušel jsem i když odcházím od auta tak ho odemknout a tak nasimulovat nechtěné zmáčknutí odemykání na DO ale zjistil jsem že když neotevřu dveře, tak se auto cca po 30 vteřinách zase uzamkne. Ještě že hrbatá nemá čudlíky, že to alespoň není vidět že je odemčené.

Proto se ptám zdejších machru a elektrikářů co by to mohlo být? Ještě mě napadlo že když se to stane, tak se mi smažou všechny udaje z rádia a částečně i z PC a auto divně startuje jako by byla baterie v háji, jenže je rok stará. Tak a do mě zkušení rádcové :wink:"

a Cvrčkův příspěvek z uzamřeného tématu o stejném problému:
"Takhle se mi chovalo auto asi tejden,co jsem dal novou baterku. Čtyřikrát ze sedmi dnů to udělalo podobnou věc včetně toho rádia. Nakonec mi ta nová baterka umřela (odešel jeden článek). Teď mám po výměně jinou baterku a od té doby se mi už auto samo neodemklo. Ikdyž jsem první tři týdny chodil jak schizofrenik při každém venčení psa kontrolovat,jestli to zase není otevřený."
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod milajda22 » Sob 29. Jan 2011, 18:22

díky za přesun budem pokračovat zde

Edit:Takže jsem jel dnes 31.1. ráno do práce a po cca 20 minutách mi auto přestalo svítit, přestal jít motor, rádio, prostě celá el.v autě - tak jsem vylezl a hledal nejdříve pod sedačkou řidiče u baterky jestlu není nějaký povolený kontakt nebo kostra a tam bylo vše v pořádku, potom jsem šel do motorového prostoru a hned po otevření motorového prostoru jsem viděl a hlavně cítil kde je chyba, takže jak je tam ten plusový plech na nouzový startování přes jinou baterku, tak na tom plechu je kryt a ten byl pěkně spečenej, tak jsem ho vydoloval ven kryt zahodil a ty očka na kabelech vyčistil, utáhl ty dvě matky (byli totálně povolené) nasedl do auta a najednou vše fungovalo, tak jsem vystoupil zavřel dveře, zamknul a nic ani po třesení autem se neodemklo, takže má závada je na 95% odstraněna, 5% si nechávám až po delším zkoumání. Při té příležitosti jsem zkontroloval i konektory lambdasond a konečně mi přestala svítit i diagnostika motoru, takže dvě opravy v jednom dnu :jup:
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázok
Obrázok užívateľa
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1092
Registrovaný: Pia 28. Aug 2009, 3:54
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod vena garážmistr » Uto 1. Feb 2011, 7:45

Když tady milajda22 zmínil plech na nouzový start. Páni picassáci zkuste někdo vytvořit polopatický návod zapojení startovacích kabelů i třeba s jednoduchým obr. na vašeho oře.Vysvětlím Vy jakožto majitelé a vládci picass to znáte ale kdo má xsarku nebo jiné vozidlo a rád by pomohl někomu v nesnázích může narazit na to že neví jak ty kabely zapojit, neb picasso je v tomto specifické.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod rosta12345 » Uto 1. Feb 2011, 8:37

nic složitého + kleště dáš na svorku + co je v motorovém prostoru ta co popisuje milajda(na jejím krytě je nakresleno +) a - kleště dáš na šroubek co je pod zámkem kapoty je tam u něho i obrázek
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod milajda22 » Uto 1. Feb 2011, 8:53

Jelikož má picasso baterii pod sedačkou řidiče, je v motorovém prostoru připraven plech na který se připne + a na kostru (nejlépe na zámek) kapoty se připne -
U každého motorizace je to jinde např. u 1.8 16V je zde: http://www.sweb.cz/milajda22/1.png (dočasně to dávám sem, protože server http://www.jpeg.cz nepremává)
Naposledy upravil milajda22 dňa Uto 1. Feb 2011, 10:08, celkovo upravené 1
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázok
Obrázok užívateľa
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1092
Registrovaný: Pia 28. Aug 2009, 3:54
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod davados » Uto 1. Feb 2011, 8:54

K tomu odemykání mám ještě jeden poznatek.V autě se za jízdy,vlastně hned co vlezu do auta se zamknu (nemám rád překvapení) a párkrát se mi stalo,že se mi hned Xsarka odemkla,tak hned padly myšlenky na husí krk/y,přeci jen je u mně frekvence otevírání dveří veliká,tak sem otevřel dveře a zamknul znova a vypozoroval,sem že se mi o pár milimetrů nedovřela "kolíbka" vnitřního zamykání u spolujezdce,tak sem ji domáčk a zamklo se.Udělalo to jen párkrát,ale vždy když sem byl uvnitř
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod milajda22 » Uto 1. Feb 2011, 8:58

A ty jako taxikář se v autě zamykáš i s pasažérama? Já bych osobně byl asi dost nervózní, kdybych vstoupil do taxíku a řidič by zamknul všechny dveře :roll: ale je fakt že ze vnitř se dostanou vždycky :chrum:
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázok
Obrázok užívateľa
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1092
Registrovaný: Pia 28. Aug 2009, 3:54
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod vena garážmistr » Uto 1. Feb 2011, 9:07

Dík za rychlou reakci.A obr. :klik: Vzhledem k tomu že jako řidič z povolání jsem se něco nastartoval přes kabely tak technologie mi není neznámá mě šlo jen čistě o to vědět kde je ten přípojný bod "+". Neb vím že picasso má baterku pod sedačkou a těžko by člověk kuchal kvůli startu sedačku ven.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod davados » Uto 1. Feb 2011, 9:18

Zamykám se soukromě,ale kdyby to šlo naprogramovat v ŘJ,že se samo zamkne po rozjetí už to tam mám.Dělá to např. "koncern" s komfortní jednotkou :wink:
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod snoopy » Uto 1. Feb 2011, 11:31

dělá to i picasso. Stačí nastavit (po dobu 10s držet zamykací čudl, ozve se gong a je nastaveno). Zamykání automaticky po dosažení 10km/h.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod davados » Uto 1. Feb 2011, 12:15

Jakej čudl?Zkusim to
Obrázok užívateľa
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1661
Registrovaný: Ned 10. Feb 2008, 10:17
Bydlisko: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Xsara se mi sama odemyká

Poslaťod jojos » Uto 1. Feb 2011, 20:51

davados píše:K tomu odemykání mám ještě jeden poznatek.V autě se za jízdy,vlastně hned co vlezu do auta se zamknu (nemám rád překvapení) a párkrát se mi stalo,že se mi hned Xsarka odemkla,tak hned padly myšlenky na husí krk/y,přeci jen je u mně frekvence otevírání dveří veliká,tak sem otevřel dveře a zamknul znova a vypozoroval,sem že se mi o pár milimetrů nedovřela "kolíbka" vnitřního zamykání u spolujezdce,tak sem ji domáčk a zamklo se.Udělalo to jen párkrát,ale vždy když sem byl uvnitř

Tak toto sem-tam urobí aj mne,po odomknutí sa zadné dvere nedajú otvriť-treba tiež domačknúť ten čudel,ale robí to len keď je cca pod -10 st.
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Obrázok užívateľa
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Štv 2. Okt 2008, 18:21
Bydlisko: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 50 hostia