Pokazené centrálne zamykanie

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod raskur » Sob 17. Okt 2009, 8:19

Mám problém s centrálnym zamykaním.Keď zamknem,tak mi zamkne ,ale hneď aj otvorý.
Mám asi zlomený kábel v predných dverách .Dá sa nejako vyblokovať elektrické zamykanie a zamykať
mechanicky.Pozeral som aj poistky,ale nenašiel som ,ktorá to je
Citroen xara 1,4i,55 kW, benzín,rok výroby 2003, Ružomberok-Liptovské Revúce
raskur
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 17. Okt 2009, 8:04
Vůz: Citroen Xsara 1,4i benzín,r.v.2003

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod Rope » Sob 17. Okt 2009, 13:08

Do podpisu si hoď jaký máš tip auta, motorizaci a rok a bydliště, pak bude vše jednodušší.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod Šedivka » Sob 17. Okt 2009, 19:04

Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod raskur » Ned 18. Okt 2009, 9:53

Ja viem ,že to je niekde zalomený kábel,ale ja som to chcel vyblokovať elektricky.Zatiaľ to chcem zatvárať a otvárať mechanicky kým odstráním závadu.Keď sa oteplí,tak si to rozoberiem.Teraz je zima.Bojím sa ,že mi popraskajú plasty.
Preto prosím o radu,ako to vyblokujem.
Citroen xara 1,4i,55 kW, benzín,rok výroby 2003, Ružomberok-Liptovské Revúce
raskur
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 17. Okt 2009, 8:04
Vůz: Citroen Xsara 1,4i benzín,r.v.2003

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod driversk » Uto 20. Okt 2009, 19:21

Ja na tvojom mieste by som tú poistku nevyberal, lebo ak máš X2 tak kľúčom sa do kufru nedostaneš a ani ho nezamkneš ...
Xsara II VTS 2-HDI 80Kw rv.-2002 strieborná metalíza Bývalka
Suzuki Burgman 650 Executive , ABS , r.v.2005 Bývalka
Honda Deauville 700 ABS r,v, 2007
Citroën C4 1.6i imagine
Obrázok užívateľa
driversk
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1024
Registrovaný: Uto 11. Aug 2009, 21:21
Bydlisko: Trnava
Vůz: Ná včul ništ

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod rastinko29 » Str 21. Okt 2009, 21:44

Mal som tento isty problem no nebolo to v zlomenom kabli ale v takzvanom dverovom spinaci, ktory je v jednej "skatulke" so zamkom dveri a centralom. Cize problem bol ze tento snimac stale signalizoval ze su otvorene dvere a tym padom sa central spraval tak ako popisujes. Vyriesil som to tak ze som rozobral "skatulku" vycistil som spinac ktory pozostava s dvoch kontaktov a pruzinky a problem bol vyrieseny. Je to sice komplikovane pretoze tato "skatulka" so zamkom , centralom a snimacom otvorenych (zatvorenych) dveri je ZALIATA, cize je to suciastka ktora je predurcena na to ze sa jednoducho cela vymeni a tak to treba bud opatrne rozrezat alebo roztavit v spoji spajkovackou ako som to urobil ja. Po vycisteni to pravdaze treba vodotesne uzavriet, ti sikovnejsi spajkovackou a menej sikovnejsi ako som ja zatmelit silikonovym tmelom. Toď postup opravy. Dovod toho preco som sa tym trapil je ze som nezohnal ziadny nahradny kus z buracky a cena noveho kusu sa pohybuje oklo 70 eur, co za hodinku prace podla mna stoji.
Inak motorcek centralu. ktory je tiez v tejto "skatulke" zozeniete v kazdom lepsom obchode z elektronickymi suciastkami, takze ak bude mat niekto problem s nim tak doporucujem sa trochu potrapit a dat maximalne 10 eur za motorcek ako 70 za cely kus a este si to pri tej prilozitosti vsetko precistite a premazete cim predidete zbytocnym problemom. Skoda ze som to nefotil, bol by z toho zaujimavy obrazkovy navod...
Drzim palce...
Xsara II 2,0HDi 2001
Obrázok užívateľa
rastinko29
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Pon 17. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod raskur » Ned 8. Nov 2009, 16:50

Už to mám vyriešené.Musel som kúpiť nový zámok do dverí a problém je vyriešený.
Citroen xara 1,4i,55 kW, benzín,rok výroby 2003, Ružomberok-Liptovské Revúce
raskur
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 17. Okt 2009, 8:04
Vůz: Citroen Xsara 1,4i benzín,r.v.2003

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod dodo1 » Pon 27. Okt 2014, 15:54

Dobry deň, vlastním citroen xsara picasso a pokazilo sa diaľkove ovládanie centrálneho zamykania. V servise pre vozidla citroen po propojeni na PC a synchronizacia a pokusov resetnut riadiacu jednotku oznámili ze je chybny nejaky cip co uklada kod na otvaranie a zatvaranie. Takze som sa rozhodol domontovat DO predpokladam ze pripojim len 5 vodičov a to stály prúd kostru a 3 vodiče na motorcek zamku. OTAZKA : ake mam zohanat dialkove ovladanie z plusovým ci minusovym riadenim a dalsia OTAZKA vie niekto podarit a prilozit foto dokumentaciu ako to najlahsie zapojit niekde pri riadiacej jednotke (poistkach) a posledna otazka tym ze doplnim ine ovladanie dialkove bude funkcne aj otvaranie na kluc ??vsetkych dveri ??
dodo1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 27. Okt 2014, 15:42
Bydlisko: SLOVENSKO, ZLATE MORAVCE
Vůz: citroen xsara picasso 1.6 benzin rv 2000

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod Rope » Pon 27. Okt 2014, 17:50

Dálkač koupíš třeba http://www.levnealarmy.cz/eshop/komfortni-prvky/dalkova-ovladani/ a napojit to můžeš na tlačítko centrálního zamykání nahoře na palubovce.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod dodo1 » Uto 28. Okt 2014, 16:03

ano napadlo to aj mna tam zapojit ale pri stlaceni tlacidla sa nerozsvietia smerovky ze je auto zamknute / odomknute cize by som to najradsej riesil na nejakom inom mieste a kedze nemam chut presvecovat kable z motorceka na dverach az k riadiacej jednotke predpokladal som ze niekto to uz bude mat odskusane a ulahci mi pracu. A aj tak stale neviem ci je central v xsare picasso riadeni + polom alebo - polom
dodo1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 27. Okt 2014, 15:42
Bydlisko: SLOVENSKO, ZLATE MORAVCE
Vůz: citroen xsara picasso 1.6 benzin rv 2000

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod Rope » Uto 28. Okt 2014, 18:30

Mínusem a ničím, když určitý vodič uzemníš auto se zamkne a když ho odzemníš tak odemkne. Barvu čísla nevím.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod dodo1 » Uto 28. Okt 2014, 19:57

takze by tam mohlo pasovat http://www.autoalarmypresov.sk/fotky9231/fotov/_ps_738bene-102a-sk-montazny-navod.pdf a pouzit zapojenie obrazok 3 (strana 7) aj ked mozno by bolo lepsie nieco od znacky KEETEC
dodo1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 27. Okt 2014, 15:42
Bydlisko: SLOVENSKO, ZLATE MORAVCE
Vůz: citroen xsara picasso 1.6 benzin rv 2000

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod dodo1 » Ned 2. Nov 2014, 13:32

mam este jednu otazku ci nahodou vie niekto poradit ktory zvazok kablov je od centralneho kedze v aute je jedna velka riadiaca jednotka popripade nejake foto vdaka
dodo1
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 27. Okt 2014, 15:42
Bydlisko: SLOVENSKO, ZLATE MORAVCE
Vůz: citroen xsara picasso 1.6 benzin rv 2000

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod baffy » Ned 2. Nov 2014, 14:28

Mal by to byť 26 pinový modrý konektor na BSI.Upol som ti schému a urobil popis aspoň tých hlavných komponentov,tak snaď ti to pomôže.Odkaz na stiahnutie nájdeš v SZ
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Pokazené centrálne zamykanie

Poslaťod hening » Pia 7. Nov 2014, 12:22

zdravím,zdravím.Můžu es zeptat jak jsi vyřešil to zamykání??Mám ten samej problém a z fora jsem četl snad všechno ale jsem z toho jelen.Mám Picasso rok 2001,2.0hdi, koupil jsem ůstřednu a dva ovladače ale jak to zapojit nechápu.Musí se zrušit u Bsi to původní centrální zamykání nebo to stačí na to zapojit??Já jen aby se mi to netlouklo potom,nebo abych něco nevypálil svou blbostí.Můžeš nějak poradit????Centrální zamykání na autě mám dobrý,ale v nitřek klíče na dálku je v háji.Nebo nešlo by jen nějak naučit ty dva ovladače spolupracovat s mým centrálem???díky moc.
hening
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 4. Nov 2014, 11:02
Bydlisko: Jirkov
Vůz: Citroen xsara Picasso 2.0hdi

Ďalší

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 73 hostia