spouští se samovolně zadní stěrač

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: spouští se samovolně zadní stěrač

Poslaťod Cvrček » Str 22. Jún 2011, 18:16

To s tím setřením zadního okna při zařazené zpátečce je věc konfortní výbavy. Takže záleží,jestli to je aktivované v BSI. Ale pokud to takto setře při každém startu,je někde nějaká chyba.
Barhanka,kde máš tlačítko klaksonu? Na páčce,kde zapínáš světla,nebo na volantě?
Osobně bych sázel na nějakou chybu v BSI. Jinak pokud nechceš tento problém teď řešit a nejsi zvyklá zadní stěrač používat,tak není nic jednoduššího,než sundat tapec zadních dveří a odpojit u samotného stěrače konektor.
To že svítí ty červené kontrolky,tak to po nastartování normální není.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

zadní stěrač samovolně stírá

Poslaťod laco kotlar » Pon 30. Mar 2015, 19:39

Ahoj xsamarádi..Mám Xsaru ll break 2001.Senzor deště.Od minulého týdne mám drobný problém ze zadním stětačem.Po zapnutí předních stěračů,jak na senzor tak manuálně,se samovolně spustí i zadní stěrač.Což je při mírném dešti docela problém ,protože zadní stěrač běhá skoro na suchu.Pročítal jsem si tu vše možné o stěračích ,ale nic nanašel.A že by bylo relé přímo u zadního motorku stěrače ,tak jak se tady píše ,je nějaká milná informace.Měl jsem ho venku a je připojen jen na konektor.Předem děkuji za radu. :driv:
laco kotlar
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pia 3. Apr 2009, 20:34
Bydlisko: Letohrad
Vůz: xsara 2,0HDi 2001 combi ,zelená

Re: zadní stěrač samovolně stírá

Poslaťod empík » Pon 30. Mar 2015, 19:53

Vätšina stieračov má v sebe zabudovaný tkzv. dobehový spínač, ktorý slúži na to, aby aj po krátkom impulze stierač vykonal celý kyv. Porucha tohto spínača môže spôsobovať nepretržitý chod stierača. Ďalšou možnou príčinou môže byť porušenie vodičov na prechode 5 dverí. :idea:
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: spouští se samovolně zadní stěrač

Poslaťod laco kotlar » Ned 27. Mar 2016, 20:02

Ahoj xsamarádi.Tak jsem tu po roce zas.Loni jsem tu psal o tom samovolném spouštění zadního stěrače.Už jsem se posunul o kousek dál.Ted už se nezapína při zapnutí předních stěračů.Ted si dělá vlastně ůplně sám co chce.Podotýkám že kabely ve dveřích jsou zcela v pořádku.Stěrač totiž přestal chodit ůplně.Tak jsem odpojil BSI a zase připojil.A ted už stěrač chodí.Ale zase se zastavuje při doběhu pokaždé jinak.Ach ta elektronika.Dá se nějak ta BSI projet na nějakém kontrolním programu?Předem děkuji.
laco kotlar
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pia 3. Apr 2009, 20:34
Bydlisko: Letohrad
Vůz: xsara 2,0HDi 2001 combi ,zelená

Predchádzajúci

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

cron