Tempomat

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Tempomat

Poslaťod Cvrček » Str 19. Okt 2011, 22:41

Přesně,jak píše Rope,tady se zatím vždy řešilo dodělání origo tempomatu. Zaujalo mě dodávání vodičů a proto jsem se na to taky ptal. A ve finále,za sebe si nedovedu představit,že bych pod volant bastlil další nějakou páčku.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Tempomat

Poslaťod vladosr » Štv 20. Okt 2011, 5:49

Packu musis tak ci tak dokladat .... ak mas COM packy , tak odistis krytku , vlozis packu tempomatu , pripadne aj radia, ak nie je .Vyrezes otvori na krytoch volantu . Vyhoda nemusis dokladat kable ..... nevyhoda ,nie kazde com packy podporuju dalsi hadware , cize nutna vymena za spravne , su 4 druhy a co sa tyka ceny , ani nebudem pisat . Ked su klasicke packy cca do konca roku 2002 , tak sa musi ,tak isto dolozit packa , ktora ma v sebe len mikrospinace a chcu za nu raz tolko ako za com ovu z elektronikou, co sa mi zda prehnane , preto nahrada na 6 e. Kto si potrpi na dizajn zozenie si original......to , ze nie je kablova predpriprava je smola , ale ziadny problem dorobit .....cca 2h prace , ale skusenosti mam len s hdi .
ak tu mozem byt aj ja....
vladosr
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 19. Okt 2011, 10:17
Bydlisko: SK BB
Vůz: Peugeot Partner Hdi rv.2001

Re: Tempomat

Poslaťod Cvrček » Štv 20. Okt 2011, 23:39

Ano,páček COM-2000 je více druhů a troufnu si tvrdit,že více jak 4 (jelikož nedávno jsem je scháněl své tchýni na Peugeota 1007,tak jsem se v tom docela i ztratil,než jsem zjistil,které chci). Tady v tomto tématu právě zatím vždy šlo o dodělání origo tempomatu,kde právě do připraveného místa jen zacvakla originál páčka a pak již jen stačí aktivovat diagnostikou.
Za další tady bude asi trochu rozdíl od Partnera. Tempomat se u Xsar a Picass nabízel až u modelů s páčkami COM-2000. A pokud se nabízí origo páčka pro tempomat k silovým páčkám,tak by mě zajímalo,jak vypadá,a hlavně,jak je řešené její uchycení. Ale to už je věc mimo původní téma.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Tempomat

Poslaťod vladosr » Sob 22. Okt 2011, 13:49

Rozdiel velky nie je , lebo tempomat sa tiez oficialne neponukal , az od rv2003. Mam schemy od svojho auta, ale je tam len to co auto obsahuje , nie co sa da dorobit.Preto som si odpisoval vsetky vin ka z psa aut s hdi motorom a porovnaval so svojim .P406 tempomat mala , ale velmi mi to nesedelo ....takto som sa postupne dopatral k vsetkemu co mi bsi umoznuje...tempomat. palubny ,dazdovy atd
Packa moze byt aj tato /je ich dost , len kus po googlit / a upevnenie je bud cez otvor , alebo v spodnom kryte su vystupky na skrutku..


http://shop.navaseauta.cz/Podle-dodavat ... VALEO.html
ak tu mozem byt aj ja....
vladosr
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 19. Okt 2011, 10:17
Bydlisko: SK BB
Vůz: Peugeot Partner Hdi rv.2001

Re: Tempomat

Poslaťod peter1131 » Pia 9. Dec 2011, 14:41

ahojte,
ja mam xsaru break chrono 2.0hdi 90ps, tiez by som chcel tempomat. volal som do citroenu, cele bz to stalo cca 120eur, teda packa, plus praca a aktivacia. Ale problem je ze mi nevedia povedat ci to naozaj bude fungovat, teda zavisi to od BSI...
tu pisal vladosr ze sa nejak dopatral k tomu, co vsetko umoznuje BSI (tempomat, senzory atd.)

mohol by mi niekto poradit ako sa dopatram k tomu ci BSI podporuje funkciu tempomatu?

vopred dakujem za tipy

peter
peter1131
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Str 3. Mar 2010, 1:57
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Break II. Chrono, 2.0 HDi, 66kW, 2002

Re: Tempomat

Poslaťod rosta12345 » Pia 9. Dec 2011, 15:37

nejlíp nejspíš tím že to napíchneš na diagnostiku
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Tempomat

Poslaťod peter1131 » Pia 9. Dec 2011, 18:48

ahoj, jasne ze mas pravdu, ze najlepsie bude to dat na diagnostiku. servisak mi povedal, ze nieje problem z diagnostikou, ale ze aj napriek tomu, ze to aktivuje tak to nemusi fungovat, maju totiz pripady,, ze raz im to ide a inokedy nie. nedokazal mi povedat nic ine ako bud hop, alebo trop :o
no za cenu packy cca 70 eur original v citroene, plus aktivacia max 20eur sa asi neoplati kupovat nejake neoriginalne casti...preto ak sa rozhodnem definitivne tak to bude original, ten cenovy rozdiel je minimalny.
peter1131
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Str 3. Mar 2010, 1:57
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Break II. Chrono, 2.0 HDi, 66kW, 2002

Re: Tempomat

Poslaťod rosta12345 » Pia 9. Dec 2011, 19:02

mám obavu že něco neoriginalního asi ani neseženeš, možna by ještě stálo zato kouknout jestli máš na brzdovém pedálu spínač se 4 vývodama a taky jestli máš spínač na spojkovém pedálu,taky se pořád rozhoupávám na dodělání tempomatu,ale co jsem tak na rychlo koukal tak mám pocit že mi tam právě chybí spínač na spojce ,ale je tam prd vidět páč jsem to neměl odkrytované
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Tempomat

Poslaťod Fanatik » Pia 9. Dec 2011, 19:26

Taky jsem toužil po tempomatu, ale: Všude, kde jsem se ptal na dodatečné dodělání, mi bylo řečeno , ať to nedělám. Nikdo mi prý nezaručí, jak to bude fungovat a že bych mohl mít dost velké problémy. Zkoušel jsem značkové i soukromé servisy a všichni se vyjímečně shodli. :cry:
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: Tempomat

Poslaťod pittpet » Pia 9. Dec 2011, 20:34

Pokud to bsi umí, tak povolit volbu tempomatu. Nainstalovat páčku. A u mě jsem musel vyměnit brzdový spínač jednoduchý(2 dráty) za dvojitý(4 dráty) a jeden z nich natáhnout do řídící jednotky motoru. Spínač spojky jsem v autě měl.
No a u mě to funguje.
pittpet
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob 4. Jún 2011, 19:05
Vůz: Auto

Re: Tempomat

Poslaťod Cvrček » Pia 9. Dec 2011, 20:55

Pittpete,pozor! Návrat k hlavní podstatě tohoto tématu. Taky je potřeba mít páčky Com-2000. Čili ty novější. U těch starších to je již bez pardonu "dobastlování". Tam totiž tempomat origo nejde.
Fanatik: Bohužel právě u našich starších Picass to opravdu nejde udělat. (Ikdyž,mě osobně to to naštěstí vůbec nevadí.)
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Tempomat

Poslaťod peter1131 » Pia 9. Dec 2011, 21:38

vdaka za nazor,

mimochodom na spojke mam spinac a aj na brzde, ale oba su len dvoj vodičové, akurát plyn má tusím 4 draty. to by teda znamenalo prerobit aj spinac na brzde,alebo by stacilo jeden ztych povodnych dratov rozpojit a urobit z neho odbocku do riadiacej jednotky (myslim ten ktory je pod napatim az po stlaceni pedalu samozrejme). A tu vznika otazka kam presne do riadiacej jednotky? Mozete mi poradit prosim?
peter1131
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Str 3. Mar 2010, 1:57
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Break II. Chrono, 2.0 HDi, 66kW, 2002

Re: Tempomat

Poslaťod baffy » Sob 10. Dec 2011, 2:48

A kamže to chodíš do servisu,ked ti povedia hop alebo trop? :lol: :lol: :lol: Treba ísť tam kde ti povedia ano alebo nie :wink: To hop alebo trop ti vieme povedať aj my a dokonca bez diagnostiky
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Tempomat

Poslaťod rosta12345 » Sob 10. Dec 2011, 9:03

k té brzdě musíš dva dráty přidat protože jeden kontakt je spínací a druhý rozpínací
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Tempomat

Poslaťod peter1131 » Sob 10. Dec 2011, 21:53

vďaka, už to chápem. medzitým som našiel schému zapojenia toho dvojitého spínača, takže už viem kam presne ho mam zapojiť do riadiacej jednotky motoru (pozícia E4, čierny konektor).
Mam schémy, ktoré majú nadpis: Cruise control DW10TD, v jednej z nich je brzdový spínač so 4 pólmi a v druhej sú dva separátne spínače, jeden na brzdové svetla, druhy zase slúžil pre tempomat. V oboch prípadoch vedú káble do rovnakých konektorov.
Tiež som zistil ze mam BSI, ktorá svojim katalógovým číslom dokonca nahrádza všetky ostatne modely, Len dúfam ze som pozeral správne :)
Taktiež mam packy s COM 2000 (aj tých je samozrejme viac typov, no budem vychádzať z toho ze ta moja bude okey :?: .)
Moje auto je len zo základným vybavením, teda žiadny palubný počítač, ani ESP, skratka nič. Preto sa snažím zohnať elektrickú schému z môjho auta, co sa mi nepodarilo. Potreboval by som to na to aby som porovnal schémy s tempomatom so skutočnosťou akú mam ja. (inak mi by mi teoreticky ostalo len postupne kontrolovať konektory jeden za druhým, co je pracnejšie)
Ak by niekto mal možnosť poslať mi podla VIN súbor s elektrickými schémami tykajúci sa BSI, COM 200 a kontrola motoru, bol by som vďačný.
Toto je výsledok celého dnešného dňa....fu, včera sa mi o tom aj snívalo, preto sa to pokusmi dotiahnuť do konca :D
peter1131
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Str 3. Mar 2010, 1:57
Bydlisko: Bratislava
Vůz: Citroen Xsara Break II. Chrono, 2.0 HDi, 66kW, 2002

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron