montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod pantera » Pon 19. Jan 2015, 15:47

Chcem sa spytat, ci nahodou niekto neinstaloval do Xsara Picasso (2002) univerzalne dialkove ovladanie. Predchadzajuci majitel stratil original kluc s dialkovym ovladanim. V Citroene sparovanie s riadiacou jednotkou a novym klucom nie som ochotna platit, mam kupene teda univerzalne dialkove ovladanie. Viete mi poradit, kde v aute to treba pripojit? Nasla som jedno video na Xsara 2002 (nie Picasso), kde chlapik zistil, ze ked zapojil kable, ktore boli zive pri odomykani a zamykani auta, tak to nefungovalo, potom zistil, ze maju ochranne/spustacie kable (zeleny zamyka, zlty odomyka) ale v Picasse je to zrejme inak. Dik za pripadnu odpoved.
pantera
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 19. Jan 2015, 14:34
Bydlisko: Slovensko
Vůz: modry

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod MichalPeterka » Sob 14. Feb 2015, 19:20

Ahoj příznivci Citroenů, mám problém a prosím o radu. Budu montovat rodičům do Xsary II r.v. 2004 1,4 dálkové zamykání centrálu. ten origo přestal fungovat i po kontrole v servisu nejde zprovoznit. Nevíte jakou barvu vodičů mají ovládací vodiče na zamykání a odemykání. Jak se dá zjistit ovládací polarita. Moc děkuji za rady
MichalPeterka
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pia 6. Nov 2009, 21:16
Bydlisko: Svitavy
Vůz: Citroen Xsara II 2,0HDI 80KW r.v.2002

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod Rope » Uto 17. Feb 2015, 7:31

Michale SZ
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod lupus » Str 8. Apr 2015, 19:28

Zdravím, protože se mi povedlo ztratit klíč od Xsary s DO, tak jsem se rozhodl pro instalaci neorigo DO. Koupil jsem toto: http://www.rakso.cz/detail/dalkove-ovladani-rs-04/ Pročetl jsem tady na fóru snad všechno na toto téma a vrhnul jsem se na to. Už se s tím trápím třetí den, ale stále to nefunguje. Většina lidí co to tady řešila měla X1, ale u X2 to asi funguje jinak??? Zapojil jsem to podle schematu ovládání (-) pólem. Ovládací dráty jsem protáhl průchodkou dveří a připojil v konektoru. Výstup na odemykání jsem připojil na oranžový drát a drát s výstupem pro zamčení na šedý drát. Když odpojím konektor do řidičových dveří, tak to zamyká i odemyká ostatní dveře, ale jakmile připojím dveře tak to pouze odemyká. Předem děkuji za každou radu
lupus
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 8. Apr 2015, 19:01
Bydlisko: Chrudim
Vůz: Xsara break, 2.0 HDI 66kW,r.v. 2000

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod korimi » Str 8. Apr 2015, 19:31

Nevim jak konkretne to ma xsara, ale u vetsiny aut je to tak ze staci pripojit ridicovy dvere, protoze maji ovladaci motorek a puvodni jednotka centralu uz se postara o ostatni
Zlaty PSA :-)
Potřebujete-li radu či pomoc nebojte se mne oslovit, rád poradím :-)
Obrázok užívateľa
korimi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Ned 8. Feb 2015, 23:43
Bydlisko: Jičín
Vůz: Peugeot 405 Break II 1,8 benzin (ex: Xsara Break 2,0hdi 66kW 2000)

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod Rope » Štv 9. Apr 2015, 13:48

Koukni na druhou stranu tohot vlákna, najdi vodič který zamyká a ten pak střihni. Musíš vše kontrolovat a zkoušet při zasunutém konektoru. Popřípadě popros Baffyho o schéma.
Jde to jen se někdy musí zapojit jako pneumatický centrál.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod lupus » Pia 10. Apr 2015, 6:10

Už to funguje! :jup: Díky moc za radu :D Vypíchnul jsem šedý drát z konektoru a už to jde. šedý drát zamyká (musí se přerušit) a oranžový drát odemyká, jsou to ty nejslabší dráty ve svazku řidičových dveří. Jediné co ještě nevím kam připojit výstup na blikny?
lupus
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 8. Apr 2015, 19:01
Bydlisko: Chrudim
Vůz: Xsara break, 2.0 HDI 66kW,r.v. 2000

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod Rope » Pia 10. Apr 2015, 9:40

Tobě to nebliká při zamknutí odemknutí automaticky?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod lupus » Pia 10. Apr 2015, 12:22

S originálním DO to blikalo, s tímhle to nebliká, ale na řídící jednotce jsou připraveny 2 dráty na blikny. Hlavni ale je ze už to zamyká, stejne je u xsary ten centrál slyšet na 50m :)
lupus
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 8. Apr 2015, 19:01
Bydlisko: Chrudim
Vůz: Xsara break, 2.0 HDI 66kW,r.v. 2000

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod Rope » Ned 12. Apr 2015, 19:40

A když zamkneš klíčem tak nebliká?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod lupus » Pon 13. Apr 2015, 13:26

Nebliká, jedině když jsem to zamykal přes origo DO, tak to blikalo.
lupus
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 8. Apr 2015, 19:01
Bydlisko: Chrudim
Vůz: Xsara break, 2.0 HDI 66kW,r.v. 2000

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod Rope » Pon 13. Apr 2015, 18:30

to je pak celkem problém, tam to jedině přes diody napojit na všechny čtyři výstupy BSI, je tam totiž zvlášť nejen levá a pravá, ale i předek a zadek.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Napojení univerzálního DO na originál

Poslaťod Zelych » Str 29. Júl 2015, 0:05

Zdravím, dneska mi přišel univerzál s vystřelovacím klíčem. (originální v klíčku odešel do křemíkového nebe)
Dobrá zpráva je, že planžeta z originál klíčku lze přidělat na ten vystřelovací! (akorat je potřeba dát pozor jak tam dáte čip imobilizéru)
Obrázok

Ovládání skrze drátky ve dveřích jde, takže si je musím ještě pak někde najít za autoradiem. Neměl jsem u sebe měřák, ale z 5 drátů co vedou k zámku jsem tipnout ty 2 silnější že budou k motorku a 3 ovládací.
Akorát, když skrze drátky zamykám, tak mi blinkry svítí, ale při odemykání drátky žádná signalizace není. Když zatáhnu za vnitřní kliku, nebo odemykam klíčkem, tak blikají rychle stejně jako s originál DO.
Nevíte proč neblikají blinkry i při odemykání?
Jedná se o Xsaru Picasso 2002.

EDIT: jen ještě doplním, že jsem to zkoušel na dveřích spolujezdce.
Podle pokusů zelenožlutý zamyká, zelený odemyká, ovládat to bílým, ale šlo to prakticky jakýmkoliv z ostatních drátů, šedý a fialový budou asi k motorku.
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/28/e72265984cf4a973f021868680302904.jpg[/img]

EDIT2: našel jsem jedno schéma, kde jsou popsané všechny dráty ze zámku.
Napadlo mě, že při otočením klíče v zámku se rozepnou kontakty, které jednotce signalizují zavření dveří.
Obrázok

EDIT3: tak jsem prakticky na nic nepřišel, krom toho, že otevřením dveří se propojí zelený a zelenožlutý drát, což u pravých dveří je dle výše uvedeného schématu svorka 4 a 6.
Obrázok užívateľa
Zelych
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 28. Júl 2015, 23:51
Bydlisko: Trutnov
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi 2002

Pridanie univerzálneho dialkového otvárania

Poslaťod matstan » Uto 18. Júl 2017, 16:39

Mam Xsaru v ktorej mám centrálne zamykanie a chcel by som tam namontovať univerzálne diaľkové ovládanie. Poradte mi prosím postup :|
matstan
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 18. Júl 2017, 16:32
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vůz: Citroën Xsara Break 2.0 HDI - rok výroby 2000

Re: montáž univerzální dálkové centrální zamykání

Poslaťod Aidzi » Ned 26. Nov 2017, 17:46

Zdravím.. Mám otázku - Xsara Break 1,9 TDI, r.v. 1997 má jaké ovládání centrálu? Chystám se na montáž nového dálkáče a nevím, které zapojení zvolit.. A kam je nejlépe umístit krabičku? Díky za odpověď.. :-)
Aidzi
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 26. Nov 2017, 17:43
Bydlisko: Uherské Hradiště
Vůz: Citroen Xsara Break 1.9 TDI , 1997

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia