Vadná elektronika automatického dojezdu oken

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Vadná elektronika automatického dojezdu oken

Poslaťod Plate » Sob 30. Apr 2011, 8:14

Přestal mi fungovat el. obvod co je připevněný pod motorkem určený pro automatický dojezd oken.
Obrázok
Nikde se to nedá samostatně sehnat, vždycky jen celá stahovačka. Přemýšlím že to zapojím napřímo, bez toho obvodu. Nejlíp kdyby to šlo ovládat z původního spínače. Problém je ale ten, že to jde přes BSI. Když přeměřím 6 drátů u toho el. obvodu, tak tam jsou dva ve kterých je 12V pořád a dva do kterých jdou nějaké pulsy, nejspíš z BSI, poslední dva vypadají že jsou tam navíc. Chci se zeptat jestli by se to dalo vyřešit nějakými relátky? Rope něco takového psal v jiném topicu, týkalo se to ale jiného auta, zřejmě bez BSI. Jako poslední možnost beru že napojím spínač přímo na ty dva 12V dráty a připevním ho někam na dveře.
Plate
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 8. Apr 2011, 19:08
Bydlisko: Dolní Bečva
Vůz: Xsara Break 1.6 16V, 2001

Re: Vadná elektronika automatického dojezdu oken

Poslaťod Rope » Sob 30. Apr 2011, 10:05

Ja si osobně myslím že to nejde přes bsi a bude to asi tak 2 dráty napájení jak píšeš a dva dráty nahoru, jeden jen to mirné stisknutí kdy jen okno popojede a jeden dojezd, to samé dolů. relátky by to vyřešit šlo, jen bacha na vlhkost, která ve dveřích při dešti je.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Vadná elektronika automatického dojezdu oken

Poslaťod Vaclav » Uto 5. Júl 2011, 5:40

Zdravím, mohl bych se zeptat jak se to nakonec podařilo vyřešit? Mám asi stejný problém. Okno řidiče mi zůstalo asi do poloviny stažené. Při sepnutí vypínače není slyšet žádné cvakání, ani to nejeví známky pohybu. Zkontroloval jsem dráty až k zásuvce do dveří. Až sem napětí při sepnutí vypínače jde, takže dráty zřejmě v pořádku. Vypadá to též na vadnou elektroniku dojezdu. Jinak auto je Xsara Coupé (3dv) 2001. Pokoušel jsem se hledat všude možně el. schéma a nikde nic.
Vaclav
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Str 24. Feb 2010, 12:24
Bydlisko: Praha
Vůz: Citroen Xsara Coupé 1,4 2001


Späť na Elektrika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia