dělící mříž - N1, M1

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

dělící mříž - N1, M1

Poslaťod jiran74 » Pia 24. Aug 2012, 14:49

Zdravím pánové,jsem tu nový,představím se pak v samostatném vláknu,bohužel hned mám problém a ještě není auto ani přepsáno na mě.
Koupil jsme xsara break od majitele,který měl auto na firmu s tím ,že je auto kategorie M1 montážní.
samozřejmně dělící mříž kdysi vymontoval a někde potratil,dnes mě vyhodlili z evidečky,že ji tam nemám.Nemáte někdo k prodeji tuto mříž,nebo poradíte případný postup,jak předělat auto na normální kategorii ? myslím tím jetli to jde na úřadě,na kolik to asi vyjde,atd.
jiran74
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 21. Aug 2012, 6:30
Bydlisko: Olomouc
Vůz: Citroen Xsara break II 1.6 16V

Re: dělící mříž -problém s přihlášením

Poslaťod jmlcoch » Pia 24. Aug 2012, 15:10

nejlevnější způsob je sehnat si (půjčit) mřížku a po stk ji oddělat.
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

Re: dělící mříž -problém s přihlášením

Poslaťod jiran74 » Pia 24. Aug 2012, 15:19

jj,taky si myslím,bohužel to asi nebude tak lehký,nikde ani v ofiko citroenu to nemaj,ještě mě napadla nějaká univerzální,ale nevím,jestli by to prošlo.
jiran74
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 21. Aug 2012, 6:30
Bydlisko: Olomouc
Vůz: Citroen Xsara break II 1.6 16V

Re: dělící mříž -problém s přihlášením

Poslaťod snoopy » Pia 24. Aug 2012, 15:40

osobní vozidlo montážní (OA-M1-SP-MV) je, jak koukám, pěkná pakárna. Zatímco N1 mříž mít už nemusí, M1 montážní stále ano...

něco o tom najdeš tadyhttp://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=118&start=15
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: dělící mříž -problém s přihlášením

Poslaťod jiran74 » Pia 24. Aug 2012, 15:59

no,je to tak,moje blbost,že jsem to při koupi podcenil,dnes jsem byl v Citroenu,na STK,na Evidenčce,všude mi řekli něco jinýho,nicméně ještě mi zbývá úřad,tam mi prý řeknou postup a je to fakt na palicu :( lepší bude sehnat tu přepážku ale zatím nikde nic.
jiran74
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 21. Aug 2012, 6:30
Bydlisko: Olomouc
Vůz: Citroen Xsara break II 1.6 16V

Re: dělící mříž -problém s přihlášením

Poslaťod vena garážmistr » Pia 24. Aug 2012, 17:20

Hele a co zkusit jinou STK třeba tam budou shovívavější při evidenčce. Samozřejmě že postupem času STK atd. může vyvstat ten stejný problém.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: dělící mříž - N1, M1

Poslaťod jiran74 » Sob 25. Aug 2012, 17:34

hmm,tady je jedna zkušenost z Ford clubu,to mě teda čeká pěkná radost,pokud to budu chtí přestavět :(
viz:
Takže dneska jsem úspěšně "dopřestavěl"...

Jelikož je to celkem oser, tak se podělím o postup. Je zhruba takovýto:

Kdo to dělá, co je potřeba?
Přestavbu zapisuje do papírů příslušný odbor městského úřadu / magistrátu - instituci vaší obce. Je-li v obci více pracovišť tohoto typu, tak se tomu většinou věnuje pouze jedno vybrané. První krok je tedy zjistit, jaké pracoviště to dělá. V Praze je to pracoviště Dopravně správních agend (DSA), tj. registr vozidel v Praze 1, Jungmannova 35/29, 2. patro č. dv. 242.

Na onom pracovišti vám úředník, který to bude dělat (většinou technik), řekne, co bude od vás chtít.
Zde je mírný problém, protože kromě obecně povinných věcí napsaných ve formuláři to může být i řada dalších věcí, které "uzná za vhodné", takže se to může lišit město od města.
V případě přestavby M1 Montážní na M1 osobní je potřeba de facto jen tzv. přestavbová STK.

Technik s kterým jsem telefonoval jako prvním, chtěl navíc ještě doklad o odborné přestavbě, která ale nemusela být z autorizovaného servisu (prostě jakýkoliv servis). Pak jsem ale šel další týden pro formuláře a jiný technik mi tvrdil, že je potřeba vyjádření of. zastoupení značky o tom, zda se to vůbec přestavět dá a pokud ano, tak že řeknou jak - a pošlou do autorizáku. Ten první technik tam nebyl. To mě celkem nasralo :evil: (of. zastoupení Ford za tohle chce 3500 Kč, židi :evil: ), takže jsem šel za jejich šéfem, který tam sice bohužel také nebyl, ale chytl jsem jeho až nečekaně ochotného kolegu. Ten mi v zásadě sdělil, že obojí mají bohužel pravdu a že je na šéfovi, co bude chtít. Ten pak následně potvrdil, že pro můj typ prostinké přestavby vyjádření of. zastoupení netřeba. :palecnahoru:

Vlastní přestavba
Abych měl papír od nějakýho servisu, nechal jsem si "odborně vymontovat" montážní výbavu, což byla ona mřížka, nějaký úchyty na montážní výbavu a fólie, ve fordu Frolík&Rataj v rámci pravidelný prohlídky a rozvodů. V autě byla jen ledabyle vložená mříž, to ostatní jsem už neměl, ale na fakturu jsem chtěl uvést, že se demontovalo vše.
:evil: Svině, vzali si za to 1,5h práce, teda 742Kč přitom to mohlo trvat tam 20 min. max.

Přestavbová STK
Následně jsem hledal přestavbovou STK. To není každá a každá přestavbová má zase jiný podmínky. Takže chce obvolat více STK a ptát se na podmínky. Některá STK chtěla, aby to demontoval autorizák, jiná řekla ať si to vymontuju sám; nějaká to chtěla ještě vážit (a zacálovat to), další chtěli rovnou udělat emise atd. Zbylo pár rozumných (bez emisí, vážení a demontáž svépomocí), kde by zase dost rozptyl v ceně - od 1500 Kč do 2500 Kč.
Nakonec jsem vybral STK v Praze na Černém mostě, kde je přímo v kontaktech uveden technik (p.Žižkovský), který to dělá. Zavolal jsem mu a jelikož se po telefonu zdál ok, tak jsem šel tam. Cena byla jen 1500Kč a jednání bylo super, rychlé a bez problémové, takže max. spokojenost.

Podání žádosti
Pak následovalo dávání do kupy všech podkladů.
Vyplnil jsem formulář, připojil pěkný úvodní dopis, fakturu od forda za demontáž, přestavbovou STK, techničák a šel na DI. Zde jsem byl předem dohodnut, že moji žádost spracuje ten technik, co nechtěl to dobrozdání od of. zastoupení. Dotyčný rozumný technik se jmenuje Petr Šustr, Petr.Sustr@cityofprague.cz; tel.: 236 00 5424.

Zápis změn
U techniků se moc nečeká, takže přijetí žádosti bylo okamžité. Následně mají 30 dní na to, aby to zpracovali. Já jsem to měl druhý den. Pak jsem si proto k němu došel - dostane klasický formulář pro změnu zápisu v TP, ale zadní strana byla už od něj předvyplněná na PC, ohledně toho, co se tam má přepsat.
Horší situace je dole na hale, kde jsem čekal asi 2h. Pak mi paní na přeážce přepsala TP a vydala nový OTP (ORV). Jako bonus mi technik přiznal tuhle STK jako klasickou, takže mi ji prodloužili o klasický 2 roky. Zkušenost s technikem byla tedy taky dobrá.

Celkem ta sranda stála:
demontáž: 742 Kč (ale dá se i levněji)
STK: 1500 Kč
správní poplatek: 1000 Kč
- mínus: něco málo, že si mi prodloužila STK, cca asi o 15M a snad za pár korun prodám tu mříž, takže celkově je to nějak okolo 2000-2500 Kč

Tak doufám, že to někomu pomůže...
jiran74
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 21. Aug 2012, 6:30
Bydlisko: Olomouc
Vůz: Citroen Xsara break II 1.6 16V

Re: dělící mříž - N1, M1

Poslaťod Blondie22 » Pon 16. Nov 2015, 22:06

Dobrý den, prosím o radu. Před 6měsíci jsem si koupila své první vysněné autíčko ale dnes na STK mi pán řekl, že mám Xsaru typu M1 tudíž montážní vozidlo a mám mít v kufru dělící mříž. Naštěstí byl pán tak hodný a mříž si tam představoval :D jenže mi doporučil ať si mříž koupím. Kdyby mě zastavil policista se špatnou náladou a řešil by velký techničák, kde je napsané montážní osobní automobil mohl by mě pokutovat... Nebo si mám udělat přestavbu vozidla... Tak prosím tak co je lepší přestavba nebo shánět mříž? Pokud by byla lepší možnost mříž sehnat, jde nějak sklopit a vozit položená? Jsem z toho celkem rozčarovaná, že by kvůli blbé mříži nechtěli dát STK a pokutovat??? Dík moc :driv:
Blondie22
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 16. Nov 2015, 21:54
Bydlisko: Tábor
Vůz: citroen xsara 2003

Re: dělící mříž - N1, M1

Poslaťod athcilp » Pon 16. Nov 2015, 22:31

Neviem, ako v ČR, ale na Slovensku je M1 normálne osobné auto. Deliaca mreža je v autách N1. Ja mám picasso N1, mrežu v pivnici a za 7 rokov mi nepovedali, ani technik na STK a ani policajti, žiadne krivé slovo. A to mám v techničáku napísané ,, Nákladné vozidlo ". Asi som nenatrafil na toho so zlou náladou... Inak, berú vraj techničák...
Obrázok
Obrázok užívateľa
athcilp
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Str 9. Apr 2014, 20:26
Bydlisko: Banská Bystrica, dosť často Revúca.
Vůz: xsara picasso, 2.0 HDI - 66kW, 2001, Peugeot 307SW 2.0 HDI 100kW

Re: dělící mříž - N1, M1

Poslaťod Cvrček » Uto 17. Nov 2015, 21:27

Tady se bude jednat asi o kategorii M1 speciál montážní.
Dělící přepážka se dá sehnat kolem 1500,- V části za sedačkama je to pevný plech nad sedačkama mříž. Na silnicích bych se problémů nebál. Na STK tu přepážku do kufru postavit. A pak uložit na dva roky do sklepa. Myslím,že přestavba na klasickou M1 by byla dražší.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: dělící mříž - N1, M1

Poslaťod basagog700 » Štv 9. Nov 2023, 21:54

jj,taky si myslím,bohužel to asi nebude tak lehký,nikde ani v ofiko citroenu to nemaj,ještě mě napadla nějaká univerzální,ale nevím,jestli by to prošlo.
basagog700
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 9. Nov 2023, 21:53
Bydlisko: Berlin
Vůz: BMW 1


Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia