vibrace střechy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

vibrace střechy

Poslaťod tom » Pia 31. Mar 2006, 8:04

Chci se jen zeptat, jestli se někdo z vás nesetkal s vibrovávím střechy při určitých otáčkách. V rozmezí otáček 2200-2400 se střecha rozvibruje a vydává to stra?ně nepříjemný zvuk. Tyhle otáčky bohu?el odpovídaj bě?né cestovní rychlosti na pětku, tak?e to vibruje dost často. Jakmile se při vibraci zapřu rukou do střechy je klid, kdy? jí povolim, vibruje to zas. Auto nebylo nikdy bouraný, začlo to z ničeho nic a zdá se mi ?e po leto?ních mrazech. Taky jsem zjistil, ?e kdy? se venku oteplí, vibrace jsou mnohem men?í. Nemáte někdo podobnou zku?enost. Mo?ná a? bude venku 30 nebude to dělat vůbec, ale to u? pak člověka v autě bez klimačky serou jiný věci ne? vibrace střechy. Dík
Tom Xsara I 1,9 TD
tom
 

Poslaťod ati » Pia 31. Mar 2006, 8:57

cau,
mozno to bude troska od veci, ale predsa: mne to na BX robi kabel od anteny, na xsare su tam vedene aj ine
ati
 

Poslaťod tom » Pia 31. Mar 2006, 9:13

Anténu mám u předního okna tak?e pod tapecírungem střechy kabel vedenej nebude. Tenhle zvuk je opravdu takovej kovovej jak kdy? kroutí? plech a ono to rezonuje.
tom
 

vibrace

Poslaťod MP » Pia 31. Mar 2006, 19:52

no mám taky 1.9 TD ->> tak?e asi stejnej přenos vibrací od motoru , stejný otáčky .... nikdy jsem si toho nev?iml , zejtra se na to zkusím zaměřit . Mě spí? deptají podivný zvuky z přihrádky před spolujezdcem :x .
:arrow: :arrow:

den poté:
tak jsem se na to dnes zaměřil a nic jsem nezjistil.. :?: ..je pravda,?ádná extra zima nebyla , ráno plus 7 a pak odpoledne je?tě o 10 víc ...
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod Jack » Ned 2. Apr 2006, 16:28

Mám sice 3dv, ale stejný problém - při rychlosti od cca 110 km/h se v autě skokově zvý?í hluk. Nevím jestli to dělá střecha, ale odpovídalo by to těm otáčkám 2300-2500/min, přičem? na zadních sedadlech je to znát mnohem víc ne? vpředu. Zřejmě konstrukční problém.
Jack
Xsara Coupé 1.9TD
1999
Jack
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Str 16. Nov 2005, 12:39
Bydlisko: Mladá Boleslav

Poslaťod tom » Ned 2. Apr 2006, 20:09

Mě to dělá určitě střecha, kdy? se do ní při vibraci opřu tak je klid, pustim zas to dělá. Dneska odpoledne bylo zas přes 20 stupňů a v?echno uplně v pohodě a ani jednou se to neozvalo, tak snad apoň přes léto bude klid.
tom
 

Poslaťod ygnor » Ned 14. Máj 2006, 20:52

Mně se dějě něco podobného. Přibli?ně nad zadními sedačkami se mi při přejezdu nějaké nerovnosti na cestě ozve poměrně nepříjemné lupkání. Jde to na 100% z tapecírungu na stře?e, ale zatím jsem nepři?el co to dělá. Stejně jako u Toma je to hodně závislé na teplotě. Čím je tepleji, tím je to lupkání men?í.

Pokud někdo víte a prozradíte ... :wink:
ygnor
 

Re: vibrace střechy

Poslaťod ttomm » Pia 11. Jún 2010, 0:35

Čau, zajímalo by mě, jestli byl zaznamenán nějaký pokrok v řešení problémů se střechou. Také v naší Xsaře lupe střecha. Jako kdyby se to polstrování odlepilo a bylo o kousíček pokleslé, protože když rukou zatlačím proti střeše a pustím, je slyšet, že se zase pomalu odlepuje.
Myslíte, že by pomohl servis? Nebo zkusit nějak mezi to polstrování a střechu dostat nějaké lepidlo?
Je to můj první příspěvek na tomhle fóru a s Xsařičkou také teprve začínám. Tak se hned nezlobte, když nebudu něco chápat napoprvé. :) Tohle je snad jediná vada na kráse našeho vozu, tak bych ji rád odstranil.
No jinak jsem zvědav, zda bude nějaká odpověď, když je téma 4 roky staré.
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pia 11. Jún 2010, 0:23
Bydlisko: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002

Re: vibrace střechy

Poslaťod dokturek » Pia 11. Jún 2010, 6:12

mrkni sem je tam i navod na sundani tapecu
viewtopic.php?f=58&t=8013
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: vibrace střechy

Poslaťod ttomm » Pia 11. Jún 2010, 11:47

Díky.
ttomm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pia 11. Jún 2010, 0:23
Bydlisko: ČR, Pardubice
Vůz: Citroën Xsara 1,4i; r. v. 2002


Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia