Stahovani oken

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Stahovani oken

Poslaťod Maer » Ned 11. Máj 2008, 22:50

Dneska kdyz jsem cekal na pritelkyni u kramu tak jsem tak nejak dumal nad tim jak udelat aby se automaticky stahovalo okenko u spolujezdce jako u ridice a napadla me takova vec... Sehnat si tlacitko na okno k ridici jeste jedno a vymenit ho za to tlacitko pro spolujezdce... Ale ted nastala otazka jestli to neni rizeny to stahovani nejakym cidlem nebo tak neco... Mate s tim nekdo zkusenost? :)
Citröen Xsara 1,8i Exclusiv 66kw r.v. 1997 + funkční volant :P 6,9 L/100Km (ted uz minulost)<br>
Škoda Octavia r.v. 2002 1,9TDi Exclusiv
Maer
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Ned 2. Mar 2008, 2:24
Bydlisko: Zatec

Re: Stahovani oken

Poslaťod jk » Ned 11. Máj 2008, 23:33

Maer píše:Dneska kdyz jsem cekal na pritelkyni u kramu tak jsem tak nejak dumal nad tim jak udelat aby se automaticky stahovalo okenko u spolujezdce jako u ridice a napadla me takova vec... Sehnat si tlacitko na okno k ridici jeste jedno a vymenit ho za to tlacitko pro spolujezdce... Ale ted nastala otazka jestli to neni rizeny to stahovani nejakym cidlem nebo tak neco... Mate s tim nekdo zkusenost? :)

:)
Bude ti uľ jen chybět pár drátů v kabeláľi a chytrá jednotka v motoru, která si hlídá dojezdy. Jinak to skoro máą. :)
jk
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned 16. Júl 2006, 20:58
Bydlisko: Vysočina
Vůz: Xantia 2, 2.0Hdi 109k, rv 99, starám se občas i o Xsaru 2, 1.4i rv 2001

s»ahovanie okien

Poslaťod Shingi » Pon 12. Máj 2008, 8:09

Myslím, ľe sa to tu niekde uľ rieąilo. Skus da» do vyhµadávanie kµúčové slová a potom si daný odkaz podrobnejąie preątuduj, pretoľe si nepamätám k akému záveru tam chalani doąli, no marí sa mi, ľe stačí iba ten ovládač od vodič pretoľe obsahuje to ovládacie relé alebo čo to je. pamätám si len ľe sa bavili o tom ľe je odliąne skonątruovaný ako ten od okna spolujazdca. Skús to proste nájs» a budeą v tom ma» jasno. Bolo tam pár strán príspevkov. Veµa ą»astia v hµadaní. ak na to narazím tak ti hodím link. 8)

P.S.: Tak som to naąiel.
/Mam problém/Xsara I. / spínače el. stahování oken - sekvenční spínač ? druhá strana tohto fóra.
Naposledy upravil Shingi dňa Pon 12. Máj 2008, 8:27, celkovo upravené 1
Xsara I, 1.9TD break, ´98
Shingi
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 220
Registrovaný: Štv 13. Sep 2007, 13:40
Bydlisko: Banská Bystrica, Slovensko
Vůz: Xsara TD Break I, 1905, diesel, 1998

Re: Stahovani oken

Poslaťod jakub_k » Pon 12. Máj 2008, 8:23

Maer píše:Dneska kdyz jsem cekal na pritelkyni u kramu tak jsem tak nejak dumal nad tim jak udelat aby se automaticky stahovalo okenko u spolujezdce jako u ridice a napadla me takova vec... Sehnat si tlacitko na okno k ridici jeste jedno a vymenit ho za to tlacitko pro spolujezdce... Ale ted nastala otazka jestli to neni rizeny to stahovani nejakym cidlem nebo tak neco... Mate s tim nekdo zkusenost? :)


melo by to fungovat, sezen si na vrakaci za par stovek to tlacitko s pismenem A, a melo by to jit, cela ta elektronika je v tom tlacitku a konektor je snad stejny .. kdysi jsem tu o tom cetl diskuzi ..

problem je, ze u xsary to funguje jen na jednu stranu, tusim ze to samo sjede dolu, ale nahoru uz ne .. minuly tyden jsem jel ale s kamaradem co ma picasso, a vsiml jsem si, ze jemu to funguje nahoru i dolu .. tak mozna bych si zkusil sehant spise z picassa :) otazka je, jestli tam je ta elektronika taky cela v tom tlacitku .. ale z venku vypada uplne stejne (to tlacitko) ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod Maer » Pon 12. Máj 2008, 11:04

No tak to se mrknu po tom tlacitku z picasa :) ale i tak si sezenu to tlacitko pro ridici jeste jedno
Citröen Xsara 1,8i Exclusiv 66kw r.v. 1997 + funkční volant :P 6,9 L/100Km (ted uz minulost)<br>
Škoda Octavia r.v. 2002 1,9TDi Exclusiv
Maer
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Ned 2. Mar 2008, 2:24
Bydlisko: Zatec

Poslaťod jakub_k » Pon 12. Máj 2008, 11:05

Maer píše:No tak to se mrknu po tom tlacitku z picasa :) ale i tak si sezenu to tlacitko pro ridici jeste jedno


ale nerucim za to, ze to z toho picassa fungovat :) zkusim si ale od toho kamarada to tlacitko pujcit ;) pak kdyztak napisu jestli to slo ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod řepák » Pon 12. Máj 2008, 17:41

1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod jakub_k » Pon 12. Máj 2008, 17:52

řepák píše:http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.php?t=1837&postdays=0&postorder=asc&highlight=klima&start=15&sid=33d2738a9592d1bbdd929e7d6fd3bf90


jojo z xsary to pujde, spis by me zajimalo jestli pujde pouzit z toho picassa, ten umi dojizdet i nahoru
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod Rope » Pon 12. Máj 2008, 18:25

nevím jak u jedničky, ale u dvojky to není jen vyměněním tlačítka, tam je veąkerá logika ve dveřích, aby si někdo nekoupil vypínač a pak se čertil, myslím ľe by to chtělo napřed vyzkouąet neľ někde vyplivnout pě»o na vrakárně.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod jakub_k » Pon 12. Máj 2008, 18:27

Rope píše:nevím jak u jedničky, ale u dvojky to není jen vyměněním tlačítka, tam je veąkerá logika ve dveřích, aby si někdo nekoupil vypínač a pak se čertil, myslím ľe by to chtělo napřed vyzkouąet neľ někde vyplivnout pě»o na vrakárně.


aha, tak to pak asi nepujde, protoze jestli to nejde vymenit u dvojky, tak u picassa taky uz ne .. je pravda, ze u toho picassa to neni podle promacknuti, ale podle toho jestli se to podrzi kratce nebo dlouze ..
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod Prochy01 » Uto 13. Máj 2008, 18:49

CUS, mam X1 VTS rv 99 a me to pouhou vyměnou tlačítka ©LO A FUNGUJE TO.

Dal jsem na místo tlačítka spolujezdce tlačítko řidiče (to ma druhou polohu na sjetí celého okna) a bez problémů to funguje.

jestli by to ale fungovalo s dojezdem i nahoru (viz tlacítko Picasa) nevím, spíą bych řekl, ľe nevim :-)
Obrázok užívateľa
Prochy01
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pia 24. Nov 2006, 8:50
Bydlisko: Srakonice/Praha

Poslaťod Prochy01 » Uto 13. Máj 2008, 18:51

jo a jeątě mě napadlo, jak to vyzkouąíą u sebe, před tím, neľ budeą scháně druhé tlačítko :-))

zkus vyndat to od ridiče a píchnout ho do kabelů k spolujezdci a uvidíą hned. Demontovat ty vypínače je otázka 1-2min....

a pak uľ jen sehnat 2. tlačítko od řidiče :-)
Obrázok užívateľa
Prochy01
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 132
Registrovaný: Pia 24. Nov 2006, 8:50
Bydlisko: Srakonice/Praha

Poslaťod Maer » Uto 13. Máj 2008, 19:32

Cau dneska jsem to akorat zkousel a taky mi to slo ale kamos mi nechce pujcit to tlacitko s picasa :( asi ho ozeru a pak si ho proste vymontuju jeste uvidim :) ale facha to :)
Citröen Xsara 1,8i Exclusiv 66kw r.v. 1997 + funkční volant :P 6,9 L/100Km (ted uz minulost)<br>
Škoda Octavia r.v. 2002 1,9TDi Exclusiv
Maer
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 117
Registrovaný: Ned 2. Mar 2008, 2:24
Bydlisko: Zatec

Re: Stahovani oken

Poslaťod Bronnsky » Str 15. Okt 2008, 8:55

Ahojte, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to vrznu sem. Včera stahuju elektrikou okna jako chlap a dnes levé ani ťuk :?: . Takže následuje automatický postup :idea: , odpojím konektor el. svazku ve dveřích, stáhnu oláčku, vidím přelomený drát :!: , zkusím přiložit k sobě a současně stahovat okno, funguje tzn. závada objasněna :wink: . Píšu to sem jen proto, že by to někomu někdy mohlo pomoct.
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Obrázok užívateľa
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 291
Registrovaný: Štv 28. Jún 2007, 19:29
Bydlisko: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: Stahovani oken

Poslaťod Rope » Str 15. Okt 2008, 17:28

Správně, sice to tady bylo několikrát, ale vzhledem k tomu že na novém foru funguje špatně funkce hledat je toto přínosem.
Jen tak dále, nestydět se podělit a nebát se zeptat.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Ďalší

Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia