Zamlžování oken

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Mlžení předního skla

Poslaťod johnny79 » Pon 3. Dec 2007, 21:54

Zdravím vąechny.

Mám problém s autíčkem. Jakmile se ochladilo, začalo se mi dost mlľit vnitřní přední okno. Hlavně na místě spolujezdce. I kdyľ mám větrák na max a fučí celkem dost, pořád se mlľí. Pylový filtr mám nový. Nevíte na co mám tak mrknout, aby to fakčilo jak má??


Díky....
johnny79
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon 19. Nov 2007, 21:32

Poslaťod jimmivonstarsi » Uto 4. Dec 2007, 13:14

Zkus se mrknout na odvetrani v kufru. Za tapecakem do narazniku... Nekdy jsou ty gumicky prilepene na tech pruduchach a jak ti nefunguje proudeni vzduchu v aute, tak i sebelepsi vetrak nepomuze... O teplote nemluve...
jimmivonstarsi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Sob 29. Sep 2007, 15:04
Bydlisko: Brno
Vůz: Citroën Xsara 1,9TD, r.v. 1999, barva: rouge lucifer

Poslaťod riggo » Uto 4. Dec 2007, 13:38

taky se mi stalo,ze se mi seknula(pravda jen jednou)klapka vnitrni cirkulace vzduchu.Dej rychlost ventilatoru tak na 3/4te vykonu a prepni tlacitkem na vnitrni cirkulaci-pokud funguje klapka,jak ma,znatelne se zvysi hluk proudeni vzduchu.No a taky zpet na vzduch zvenci,melo by to zase slysitelne ztichnout.Mel jsem to kuchnuty,je tam na to servomotorek a v tech na nej napojenych tahlech jsou za tu dobu od zrozeni Xsarky vule a nekdy to ma snahu zustat to v jedny z koncovych poloh.
Obrázok užívateľa
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 309
Registrovaný: Uto 27. Mar 2007, 10:37
Bydlisko: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Poslaťod johnny79 » Uto 4. Dec 2007, 14:39

OK.
Díky zatím moc.
Zkusím na to hodit oko a uvidíme jak to dopadne.
Citronek XSARA, 1.6i - 66kw, 1998 *LPG*
johnny79
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon 19. Nov 2007, 21:32

Mlha

Poslaťod Svejk » Str 5. Dec 2007, 0:20

Poprosil bych, kde to tam v tom kufru je to odvětrání. Mlľí se mi dost vąechny boční okna. Zkouąel jsem spreje a utěrky a jenom to ty okna zakydá a efekt ľádný. Díky
Xsara Break 1,8i r.v.98
Obrázok užívateľa
Svejk
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Pon 17. Apr 2006, 20:07
Bydlisko: J.Hradec

Re: Mlha

Poslaťod urpin » Str 5. Dec 2007, 2:16

Svejk píše:Poprosil bych, kde to tam v tom kufru je to odvětrání. Mlľí se mi dost vąechny boční okna. Zkouąel jsem spreje a utěrky a jenom to ty okna zakydá a efekt ľádný. Díky

http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... c&start=15
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Mlžení skel

Poslaťod johnny79 » Pia 4. Jan 2008, 18:55

Problém, problém
Moc a moc se mi mlľí přední a boční skla. Trochu jde cítit kapalina z chladiče. A poslední dobou pokaľdé, jakmile zapnu topení, tak se mi začne z palubky valit dým (mlha), která jde cítit chladící kapalinou, pak mám celý předek zamlľený pořád utírám sklo.
Nevíme prosím, v čem bude nejspíą problém?????
Citronek XSARA, 1.6i - 66kw, 1998 *LPG*
johnny79
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon 19. Nov 2007, 21:32

Poslaťod mirah » Pia 4. Jan 2008, 19:30

Něco kolem radiátoru topení, buď samotný radiátor nebo přívodní hadice!
xsara 1.8i 16v
mirah
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Sob 29. Apr 2006, 16:04
Bydlisko: Táborsko

Poslaťod Milan D. » Pia 4. Jan 2008, 19:51

Máą někde netěsnost na hadici, ventilu na otevírání vody do radiátoru topení nebo přímo v radiátoru, zkontroluj hadice a sponky a pak je jeątě řeąení nějaký přípravek na utěsnění netěsností, ale uľ tady zase slyąím jak to někdo haní, ale za pokus to stačí, ale informuj se co ten přípravek umí a co muľe pokazit, zkus svého mechanika, vyjde to levněji neľ nový radiátor, více Ti neporadím.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Poslaťod Zyky » Pia 4. Jan 2008, 22:56

vymen radiator a bude to O.K.
XSARA II 1,6 16V VTS
Citroen servis
Zyky
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 243
Registrovaný: Pon 15. Máj 2006, 12:22
Bydlisko: Mečeří? (Mexiko) Benatky nad Jizerou

Poslaťod jaydee_peta » Sob 5. Jan 2008, 11:06

Milan D. píše:Máą někde netěsnost na hadici, ventilu na otevírání vody do radiátoru topení nebo přímo v radiátoru, zkontroluj hadice a sponky a pak je jeątě řeąení nějaký přípravek na utěsnění netěsností, ale uľ tady zase slyąím jak to někdo haní, ale za pokus to stačí, ale informuj se co ten přípravek umí a co muľe pokazit, zkus svého mechanika, vyjde to levněji neľ nový radiátor, více Ti neporadím.



souhlasim, za těch pár korun ten pokus stojí... např. u mě to stačilo...
já bych topení klidně koupil... ale fakt se mi nechtělo rozebírat palubku no:-)
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Poslaťod mio » Sob 5. Jan 2008, 11:40

jaydee_peta píše:
Milan D. píše:Máą někde netěsnost na hadici, ventilu na otevírání vody do radiátoru topení nebo přímo v radiátoru, zkontroluj hadice a sponky a pak je jeątě řeąení nějaký přípravek na utěsnění netěsností, ale uľ tady zase slyąím jak to někdo haní, ale za pokus to stačí, ale informuj se co ten přípravek umí a co muľe pokazit, zkus svého mechanika, vyjde to levněji neľ nový radiátor, více Ti neporadím.



souhlasim, za těch pár korun ten pokus stojí... např. u mě to stačilo...
já bych topení klidně koupil... ale fakt se mi nechtělo rozebírat palubku no:-)
Mě to taky pomohlo.Ale netěsnost byla v chladiči totálně shnilý,mezi chladič a chl.klimatizace napadalo listí a chladič to odnesl,nalil jsem wyns na netěsnosti do chladiče a vydrľel.Po 14 dnech mi to ruplo ale to uľ mi bylo jedno protoľe jsem koupil mezitím nový.Ale určitě to nehanim, kdyľ jsem chladič vyndal divil jsem se ľe to vůbec vydrľelo.Ve tvém případě to nebude určitě taková katastrofa.Zkusit se má vąechno cena asi 180kč!
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1267
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Poslaťod johnny79 » Sob 5. Jan 2008, 13:09

Díky za rady :lol:


NEMÁTE NĚKDO PLÁNEK NEBO FOTO JAK A KDE JE UMÍSTĚN RADIÁTOR? NEBO POSTUP VÝMĚNY.....???
Citronek XSARA, 1.6i - 66kw, 1998 *LPG*
johnny79
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon 19. Nov 2007, 21:32

Poslaťod jaydee_peta » Pon 7. Jan 2008, 23:02

johnny79 píše:Díky za rady :lol:


NEMÁTE NĚKDO PLÁNEK NEBO FOTO JAK A KDE JE UMÍSTĚN RADIÁTOR? NEBO POSTUP VÝMĚNY.....???



to radąi ani nechtěj vědět... :-D mě od tý výměny neodrazovala cena topení, ale ta práce :lol: a tak sem happy ľe zatim drľí ten utěsňovač
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázok ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Obrázok užívateľa
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Uto 13. Nov 2007, 8:09
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Poslaťod Milan D. » Uto 8. Jan 2008, 19:59

Ta výměna stojí za to, myslím ľe u mého HDi musí jít celá palubka pryč, ta horní část a potom se ponořit pro ten radiátor, kámoą říkal perfektní práce, radąi říkal nasypat práąek za 125 Kč, třeba tři, pět to myslel váľně neľ to měnit, ten práąek je ve vodě v pohodě, reaguje aľ na vzduchu a to je jeho princip, ptal jsem se na to a dokaľe to zadělat i pěknou díru a nemusíte mít strach to pouľít.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Ďalší

Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia