Tažné zařízení

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Tažné zařízení

Poslaťod vena garážmistr » Str 13. Jún 2012, 19:43

jestli bajonet nebo pevné záleží na taky na tom, jak moc často TZ budeš využívat pokud ho užiješ dvakrát do roka tak bych volil asi bajonet, pokud taháš vlek dvakrát třikrát do týdne tak pevný. Co se týče nutnusti sundavat nebo ne tak vyhláška jasně říká že pokud k sejmutí z vozu potřebuješ nářadí tak ho snímat nemusíš. toto volné vysvětlení vyhlášky.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Tažné zařízení

Poslaťod bleriot11 » Uto 3. Júl 2012, 22:47

Když to není bajonet,tak to sundavat ani nesmíš.Vychází se z toho,že při montáži v odborném servisu byly spoje dotaženy momentovým klíčem.(zásah do konstrukce vozu)Info z STK.Já tam závěs nasmažil teda taky sám,jen jsem sehnal razítko :wink:
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Tažné zařízení

Poslaťod Ladous » Štv 26. Júl 2012, 10:51

zdarec, na internetu jsem našel pozinkovaný závěs na bajonet slovenského výrobca galia za 2500 Kč tak jsem neodolal a objednal ho. montoval jsem si ho sám na STK mi při evidenční kontrole do typového listu montáž potvrdili oni. i přes kolabující centrální registr vše úspěšně a bez problémů zapsáno v TP :jup:
Ladous
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Str 14. Jan 2009, 19:46
Bydlisko: Moravské Budějovice
Vůz: CITROEN XSARA II 1,9D 51kW r.v.2001 5.dv.

Re: Tažné zařízení

Poslaťod PAVEL.K » Pia 10. Aug 2012, 19:17

Chtěl bych se zeptat, když si chci na moje auto přidělat tažné, bude při montáži vadit, když mám plynovou nádrž místo rezervy? co jsem si tak pročítal, tak jsem četl že se to připevňuje to tažné i k podlaze auta, tak aby ta nádrž tam nezavazela. díky za odpověď
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: Tažné zařízení

Poslaťod vena garážmistr » Pia 10. Aug 2012, 21:53

Myslím že by tam ta bandaska zavazet neměla. Před pár dny jsem z našeho "dárce orgánů" TZ sundaval a mám dojem že konstrukce vede hlavně pod zadní hranou a jakoby v zadním nárazníku.Ale určo se ozve někdo kdo to má takhle řešeno. TZ + plyn bandaska místo rezervy.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Tažné zařízení

Poslaťod rosta12345 » Sob 11. Aug 2012, 19:19

taky si myslím že by to nemělo vadit tažné se většinou šroubuje k nosníkům na bocích a v místech pod nárazníkem.
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Tažné zařízení

Poslaťod Silenoz » Štv 16. Jan 2014, 11:41

Zdravim,
chci si na svoji Xsaru kombi N2 namontovat tazne zarizeni.
Nasel jsem tyto dve, jake byste doporucili?
Autohak - http://www.amsa.cz/Citroen-21057/264-Ta%C5%BEn%C3%A9-za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-CITROEN-XSARA-BREAK-Combi
Hakpol - http://www.amsa.cz/Citroen-21057/1334-Ta%C5%BEn%C3%A9-za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-CITROEN-XSARA-Combi

U Hakpolu mi prijde jednodusi montaz do nosniku, u Autohaku to vypada, ze je do podlahy.
A je jedno do ktereho zadniho svetla natahnu kabelaz?

Diky moc.
Citroën Xsara II Break Exclusive 1.6 16V (3/2001)
Obrázok
_________________
Obrázok užívateľa
Silenoz
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 16:09
Bydlisko: Plzeňsko
Vůz: Xsara break 1.6 16V, 3/2001

Re: Tažné zařízení

Poslaťod vena garážmistr » Štv 16. Jan 2014, 20:27

Hele myslím že to není až tak složitý ať jedno nebo druhý TZ. Elektriku taháš z obou světel zároveň.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Tažné zařízení

Poslaťod bleriot11 » Ned 2. Feb 2014, 16:52

Já to napojil také z jednoho světla.A problém s tím nemám.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Re: Tažné zařízení

Poslaťod MP » Ned 2. Feb 2014, 18:00

No počkej Kamile ... jsem sice co se elektriky týče naprostej laik , ale pokud jsi to tahal např. z levýho světla , jak jsi vyřešil pravej blinkr ? ( respektive opačně :?: :wink: )
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Tažné zařízení

Poslaťod Rope » Ned 2. Feb 2014, 20:16

Oni mnohdy ty dráty vedou jen jednou stranou a pod zadními dveřmi přechází třeba na tu pravou stranu a opravdu tedy lze napojit u "jednoho" světla
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Tažné zařízení

Poslaťod bleriot11 » Uto 4. Feb 2014, 18:43

Jak říká Rope,Mám pocit,že jsem to napojoval u levého.Tam jsem "sehnal" všechy dráty.
BreakII,2.0Hdi na plecháčích překoná Vaše představy.
Obrázok užívateľa
bleriot11
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1447
Registrovaný: Pia 29. Dec 2006, 19:32
Bydlisko: Kutnohorsko,J.Hradec
Vůz: X2-BREAK ,2.0hdi- sloužila mi 10 let-nyní C-Crosser

Tažné zařízení Steinhof - nepasuje

Poslaťod dejv111 » Str 13. Aug 2014, 23:57

Zdravím Xsaráci,
mám Xsaru II Kombi, 1.4 rok 2001 a rozhodl jsem se nainstalovt tažné od (bohužel polské) fy Steinhof. Instalaci provádím sám. K mému překvapení však montáž nešla zrovna hladce jak jsem si představoval. Postupoval jsem přesně podle návodu. Postup:

1) Nasadil jsem hlavní nosný rám TZ za první oko rámu vozu:

1

2) Kvůli kolizi TZ s rámem tažného háku vozu nešlo tažné přichytit za druhé oko v rámu:

a)

2a

b)

2b

3) Nepasují díry mezi TZ a rámem vozu na straně výfuku:

3

4) Nežádoucí mezera na straně u výfuku mezi TZ a rámem vozu:

4

5) Nelze vsunout rozpěrné kroužky na straně tažného oka vozu:

5

Toť moje zjištění při montáži. A teď řešení, která mě napadla:
1) Rozšířit díry v okách (řešení problému 4 a 5).
2) Odříznout část TZ, zavařit - tím bude možné TZ správně nasunout a přišroubovat za druhé oko (řešení problému 2b).
3) Zvětšit díry v rámu vozu pro TZ na straně výfuku, použít větší podložky pro šroub M12. (Mimochodem podložky M12 v sadě pro toto tažné chybí, ač podle návodu by tu měly být :evil: ) (řešení problému 3).

Jinak další fotky zde.

Prosím Vás o Vaše názory na mnou navrhované řešení + Vaše návrhy. Jak by se k případným úpravám mohli postavit na STK? (Samozřejmě jim nebudu vykládat, že jsem tamhle řezal a tamhle svařoval :) ). Je tohle normální u tohoto výrobce? Zase na druhou stranu bylo to nejlevnější tažné, které jsem našel, takže nemůžu očekávat zázraky, ačkoli je zařízení schválené a mělo by být plně kompatibilní... Děkuji všem za pomoc a promiňte ten román... :)
PS: Názory ve stylu ať to reklamuji, prosím, nepiště - reklamovat TZ nehodlám. Díky
dejv111
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Str 16. Júl 2014, 20:24
Bydlisko: Jindřichov
Vůz: Xsara Break 1,4i, 55kW, 2001

Re: Tažné zařízení Steinhof - nepasuje

Poslaťod vena garážmistr » Štv 14. Aug 2014, 7:45

Sám přiznáváš že jsi ani nepočítal že bude vše sedět jak prdel na hrnec. Tudíž je potřeba postavit se té výzvě čelem.
ad 2), kolize s rámem tažného háku zkus jestli by nešel ten rám na autě trochu zaklepnout zpět klidně se mohlo stát že někdo někdy v minulosti za autem něco táhnul a s tím tažným hákem je hnuto pokud s tím nepůjde hnout tak bych zvážil menší zlo a pokusil bych se kolizní místo odstranit úpravou toho tažného háku na autě ( obroušení ,podříznutí atd) předpokládám že pokud by jsi chtěl někoho táhnout uvážeš to za tažné zařízení místo tažný hák. Pro kontrolu na STK by to bylo skrytější než jakákoliv úprava samotného TZ. A je možné že se to všechno hnulo jen kvůli téhle kolizi tak to zkus začít řešit odtud ty rozpěrky bych klidně o malinko upiloval a pokud bude nutné tak malinko kulatím pilníkem upravit i tvar děr v rámu TZ a pak použít větší podložky klidně i M14 nebo karosářské, ale v žádném případě bych do toho nesahal tak radikálně jako že tuhle kousek odbrousíme a dovaříme to aby to páslo. Jak jsem na to koukal na těch fotkách tak to jsou opravdu jen drobnosti. Musíš si uvědomit že šablona je dělaná podle funglovky auta ale každé auto má nějakou historii a v ní se mohl vyskytnout blázen který se někde s autem oklepal o obrubník nebo táhnul něco daleko většího než auto mohlo snést a mohl ten zadek auta pro oko neviditelně natáhnout nebo s ním hnout ale pro to TZ už to pak nepasuje. Pokud budeš dotvarovávat díry tak jen na TZ na autě bych do toho kromě toho rámu tažného háku nesahal.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Tažné zařízení Steinhof - nepasuje

Poslaťod petr_xs » Štv 14. Aug 2014, 8:10

Jistě také víš, že když si to montuješ sám a ne firma evidovaná na ministrstvu dopravy, musíš si montáž nechat schválit na STK. Při zápisu na úřadě předložíš typový list od výrobce TZ, schváleného ministerstvem dopravy. 1, 2.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

PredchádzajúciĎalší

Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia