Záměna ovládání topení

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Záměna ovládání topení

Poslaťod Ťulda » Uto 2. Mar 2010, 14:55

Nazdárek lidi. Dá se jentak vyměnit ovládání topení? Mám Xsaru II. 2.0HDi rok 2002 a je v tom to ovládání jak má přepínání vnitřního a vnějšího okruhu na otočném knoflíku rychlosti ventilátoru. V minulé Xsaře sem měl ovládání, kde to přepínání bylo na knoflík a na ventilátoru byla poloha AUTO. Kvůli tomu bych to chtěl. Jak je tady ovládaná teplota? V tom co mám, je to táhlama nebo automaticky elektrikou? Nemá někdo fotku jak to vypadá zezadu?

Moc bych chtěl to druhý, ale nevím jestli to tam půjde jen tak vyměnit. :D
Xsara II. Break 2.0HDi rok 2002
Ťulda
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str 17. Feb 2010, 13:49
Bydlisko: Chrustenice, ČR
Vůz: Citroen Xsara 2.0HDi Break

Re: Záměna ovládání topení

Poslaťod Cvrček » Uto 2. Mar 2010, 17:43

Myslím si,že jen tak to nepůjde. Máš jednoduchou klimu,kde je ovládání rychlosti větráku stupňovitě přes odporový blok a ta,co jsi měl v té minulé Xsarce,tak ta má plynulou regulaci,kde se rychlost větráku reguluje pomocí dvou tranzistorů. Díky těmhle rozdílům bude rozdíl i elektroinstalaci.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Záměna ovládání topení

Poslaťod petr_xs » Str 3. Mar 2010, 8:02

Mam manualni klimu a ovladani je strunama, i klapka vnitrni/vnejsi.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Záměna ovládání topení

Poslaťod Ťulda » Str 3. Mar 2010, 14:20

Aha, já sem právě myslel, že konkrétně ta regulace nebude problém. Moje úvaha byla, že z toho ovládání jde už jen různě silnej proud do ventilátoru a jestli je to přes přepínač, kde je několik různejch odporů nebo přes reostat s plynulou regulací je jedno. Asi sem se spletl. No v každém případě, musím okouknout ty struny, jestli na teplotu tam jsou nebo ne. Díky kluci za odpovědi.
Xsara II. Break 2.0HDi rok 2002
Ťulda
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 192
Registrovaný: Str 17. Feb 2010, 13:49
Bydlisko: Chrustenice, ČR
Vůz: Citroen Xsara 2.0HDi Break


Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia