PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod Pavel B. » Uto 30. Mar 2010, 7:17

Zdravím všechny a po čase opět prosím o radu zkušenějších.
Picasso nemám dlouho, přes zimu bylo odstaveno a teprve nyní jsem asi zjistil, proč je od stěračů částečně "osmekáno" čelní sklo (proti slunci jsou zřejmé na skle hlavně v úvratích dráhy stěračů). Nevím, zda je u tohoto vozu normální, že po zmáčknutí páčky pro spuštění stěračů s ostřikem, se voda na skle objeví cca až když jsou stěrače téměř "nastojato" při prvním cyklu. Vzadu to reaguje- řekl bych téměř současně.
Prosím tedy o vysvětlení tohoto drobného problému. U starších vozů, se kterými jsem jezdil dřív to byla záležitost zpětných ventilků v hadičkách (aby voda -"nezapadala"), ale tady opravdu nevím. Podotýkám, že auto je relativně málo jeté (má 85 tis. km) a vše se jeví jako velmi málo opotřebované.
díky, hezký den
Pavel B. (Picasso 1.8i 16V 06/2002 - Exclusive)
Pavel B.
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 17. Sep 2009, 7:27
Bydlisko: Litomyšl, okres SVITAVY
Vůz: Citroen Xsara Picasso, Exclusive 1.8 16V, r.v. 2002

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod Axel » Uto 30. Mar 2010, 8:33

Nase Picasso robi to iste. Voda dojde az pomerne neskoro.
Celne sklo je tiez poriadne orypane od stieracov. Beriem to ako "ficuru" a nie chybu.
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod snoopy » Uto 30. Mar 2010, 10:14

divné, moje stěrače "chvilku" počkají - nejprve se rozjede motorek ostřikovače a teprve potom stěrače. Sice to neni tak, že počkají až na vodu na skle, ale pauza tam je
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod masor68 » Uto 30. Mar 2010, 11:39

Aha, tak tudy teče do lodi... Já mám auto po ségře který tam nějakej trubka dal asi o 10cm kratší stěrače. Já tam samozřejmě hned nasadil správnou délku a teď mám v místě kde dříve ty kraťásci končily vydřený dva oblouky. Už jsem to zkoušel vším možným dostat pryč ale bez úspěchu.

Teď mi to nedalo a šel jsem vyzkoušet časovou souvztažnost střik-stěr a opravdu mám také krátkou prodlevu, motůrek ostřikovače vrčí ale stěrače zlomek vteřiny ještě stojí. Tak asi sestřičce nikdo neřekl že tu divnou barevnou vodu je potřeba dolejvat :D
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Obrázok užívateľa
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Pon 30. Nov 2009, 15:40
Bydlisko: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod Axel » Uto 30. Mar 2010, 14:59

Tak podme na to detailne: potiahnem ostrekovac, motorcek sa rozvrci, stierace sekundu pockaju, pohnu sa a voda vystrekne az nasledne, ked je stierac niekde v polovici cesty nahor, takze si uz nevezme vodu zo skla ale vyrype 10cm obluk.
Cesta nazad je uz klasicky po vodnom filme.
Cestami aj necestami @ Obrázok
Necestami aj cestami so Skautom pod zadkom @ Obrázok
Axel
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 520
Registrovaný: Uto 16. Feb 2010, 14:18
Bydlisko: Slovensko, Kosice
Vůz: Xsara Picasso Spec 1.6 benzin 70kW rok 2005 + EX Xsara Picasso Exclusive 2.0 HDi 66kW rok 2002

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod Pit » Uto 30. Mar 2010, 15:19

Nazdar,
Tak ja to sice neměřil ale než mi spustí stěrače tak mi ostřikovače pěkně rozpráší vodu na sklo ale stejne ten cyklus stěrače udělají 3x a po prvním setřeni stěraču je okno suché.
Citroen Xsara picasso, 1,6 8V benzin, 2003 ICQ 415729438
Obrázok užívateľa
Pit
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 235
Registrovaný: Uto 5. Máj 2009, 16:43
Bydlisko: 3nec ;-)
Vůz: Citroen Xsara picasso, 1,6i, 2003

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod lydiem » Uto 30. Mar 2010, 16:46

Mně se tedy taky stěrače při ostřikování rozjedou předčasně, takže po suchém skle hvízdají a je to otrava :? Ale nějak mi nejde do hlavy, kterak by mohla gumička udělat rýhy do skla? To fyzikálně moc nesedí, ne? Na svém skle žádné rýhy nevidím... Ledaže byste měli na skle nějakou povrchovou úpravu, která mému Pikásku chybí :roll: V tom případě je asi dobře, že mi chybí :lol:
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod masor68 » Uto 30. Mar 2010, 17:13

Já nevím jak u Pavla, ale moje ségra je fakt autoflegmatik, tudíž sázím že stírala nasucho a navíc ty stěrače byly natolik sjeté že nevylučuji možnost zadrhávání konců kovové výztuže gumičky o sklo, ale to jen hádám. Podstatné je že to nejsou mikrorýhy ale rejhy jako blázen :cry:
Picasso 1.8 16V LPG r.v.2000 tmavá šeď
Obrázok užívateľa
masor68
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 466
Registrovaný: Pon 30. Nov 2009, 15:40
Bydlisko: Nový Bor
Vůz: Picasso 1.8 16V LPG r.2000

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod baffy » Uto 30. Mar 2010, 17:14

Ono gumička ti ryhu do skla nespravý ale zrnká prachu alebo bordel ktorý roznáša vietor určite ano :wink:
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5185
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod lydiem » Uto 30. Mar 2010, 17:53

Děkuji za vysvětlení :D Tak mám buď špatnej zrak, nebo extrémně čisté sklo :lol:
Ale kdyby někdo vymyslel, jak domluvit stěračům, aby stíraly až za chvilku po ostřikovači, bylo by to fajn :wink:
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod Šedivka » Uto 30. Mar 2010, 18:43

Myslím že se to řešilo Zpětným ventilem, který se nasadí na hadičku za čerpadlo a brání tomu aby se kapalina vracela do nádrže, takže po spuštění čerpadla jde kapalina hned na sklo a nemusí urazit tu cestu od čerpadla (resp.nádržky) k trysce.
...jinak mě u X2 nejdříve ostříkne sklo a pak teprve jdou stěrače. Vzadu už je to horší tam se rozjede stěrač a pak kapalina, ale nějak se nemám k tomu tam ten ventil dát :?
Obrázok užívateľa
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1143
Registrovaný: Pon 20. Aug 2007, 14:45
Bydlisko: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod lydiem » Uto 30. Mar 2010, 20:27

To vypadá dobře :wink:
Asi hned zítra kouknu, jestli by se to sehnalo v nějakém kamenném obchodě tady v okolí. Platit 169,- poštovné se mi nechce, když ventilek je za 24,- :D
Díky za tip.
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázok
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Obrázok užívateľa
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1890
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 20:43
Bydlisko: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod Marek » Uto 30. Mar 2010, 20:30

U X1 r.v.1999 se stěrače rozbíhaly současně s čerpadlem ostřikovače. Byl to problém i u Xantií, které měly podobnou el. výbavu. Kdysi byl někde na citroeny.cz návod nebo odkaz na něj jak upravit relé cyklovače, aby se při chodu ostřikovače nespouštěly stěrače. Bohužel to nemůžu najít, asi to bylo před pádem starého fóra v roce 2005. Celá úprava spočívá v odstranění signálu, který je přenášený jedním kontaktem tohoto relé. Místo ohnutí kontaktu, které bylo doporučováno v původním návodu, jsem přeškrábnul plošný spoj. Teď si samostatně ostříknu a podle potřeby setřu. Stejně to funguje i s relé paměťového cyklovače z Feldy.
Kontakt i proškrábnutí jsem označil červenými šipkami.
Pokud má Picasso řešený cyklovač přes BSI, tak by zpoždění mohlo jít nastavit na diagnostice.
Prílohy
DSCN5181.jpg
DSCN5181.jpg (29.4 KiB) Zobrazené 13889 krát
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod jojos » Uto 30. Mar 2010, 21:31

Šedivka píše:...jinak mě u X2 nejdříve ostříkne sklo a pak teprve jdou stěrače. Vzadu už je to horší tam se rozjede stěrač a pak kapalina, ale nějak se nemám k tomu tam ten ventil dát :?

Šedivko,ten ventil by nám nepomohol,problém je v tom,že zadný ostrek sa púšta jedným prepínačom s dvoma polohami-najprv pustíš stierač a až potom ostrekneš.Celkovo je toto ovládanie zadného stierača dosť neprakticky riešené(páčky COM2000).
Š Rapid Spaceback 1.0TSI,81kW
ex:tmavomodrý break X2,2.0HDI,66kW,vyrobený 27.11.2002,na podložkách www.xsara.cz
Obrázok užívateľa
jojos
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 942
Registrovaný: Štv 2. Okt 2008, 18:21
Bydlisko: Nová Dubnica,SK
Vůz: Š Rapid Spaceback 1.0TSI

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE "kontra" OSTŘIKOVAČE U Picassa

Poslaťod Pavel B. » Str 31. Mar 2010, 9:53

Moc díky všem za pěkně rozbíhající se diskuzi. Pokud by se vše opravdu vše dalo řešit tím, že by se někde co nejblíže nádobce ostřikovačů rozdělila hadička a vsadil se tam plastový zpětný ventilek- to by bylo skvělé. Já jsem byl zvyklý ze "starého dobrého ZX" přestříknout od prachu i suché okno před jízdou, dělal jsem to léta a nikdy na něm nebylo nic znát. Nyní u Picassa to sklo viditelně trpí, takže se už bojím. Ty osmekané dráhy stěračů jsou vidět jen za slunce a zevnitř, zvenku není nic znát, možná že je i nějak choulostivější na opotřebění ta antireflexní, či reflexní načervenalá vrstva. Jinak jsem sklo zkoušel i opatrně rozleštit, ale zatím bezvýsledně.
Pavel B., Xsara Picasso 1,8i 16V Exclusive
Pavel B.
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv 17. Sep 2009, 7:27
Bydlisko: Litomyšl, okres SVITAVY
Vůz: Citroen Xsara Picasso, Exclusive 1.8 16V, r.v. 2002

Ďalší

Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia