Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod XsaraTV » Str 15. Sep 2010, 15:21

ahoj lidi :driv: stala sa mi takato vec. mal som sklopenu zadnu lavicu,a ked som ju dvihal naspät,a chcel znova uchytit tak mi z casti,ktora je na soferovej strane vypadla takato vec z tvrdej gumy. pravdepodobne to vypadlo z toho uchytenia hore,alebo "zamku" alebo ako to mam nazvat,ktory je v sedacke zabudovany. teraz sa sedak neda uchytit hore,je volny, a pri prudkom brzdeni sa mi stane aj to,ze sa jednochucho sklopi :? samozrejme pri nerovnostiach to stale klopka a lezie mi to na nervy :idea: neviete nahodou,ci sa to da opravit ,rozobrat alebo co? nemal som zatial cas sa na to blizsie pozriet . dakujem Xsaramádi :klik: :klik: :klik: takto vyzera ta sranda Obrázok
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod kuras » Pia 28. Jan 2011, 14:03

bol som to pozreť ( presne do tej jamky sa mi vygrcal pes... :x ) a tá gumička,, čo som vydedukoval, tak má len jednu funkciu a to, že kde je tak prehnutá ( bližšie k tebe ) tak tam doráža to kovové oko... predpokladám, že to tam je len preto, aby to moc nebúchalo, keď dávaš späť sedadlá... :shock:

teda u mňa to tak vyzerá... ( xsara ´99, 3dv, nedelené operadlo )
Citroën C4 1.6 VTi 88kW Perla Nera
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
kuras
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 465
Registrovaný: Pia 9. Apr 2010, 18:47
Bydlisko: Bratislava
Vůz: C4 1.6 VTi 88 kW '09

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod XsaraTV » Sob 29. Jan 2011, 12:05

mne totiz sedak nechce drzat ani tak ... :? nevadilo by mi to,hoci by sa tam ta guma ani nedala dat,len nech sa to da normalne sklopit nazad hore.Pri nasich bohovskych cestach to poklopkava a vobec to nie je ukludnujuce :x skusim dnes ten zamok rozobrat
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod kuras » Sob 29. Jan 2011, 13:58

nebudes tam mat zlomeny ten zaklapavaci system? je to primitivne a podla mna sa tam nema co pokazit... je tam bud nieco zlomene alebo ta pruzinka vyskocila
Citroën C4 1.6 VTi 88kW Perla Nera
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
kuras
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 465
Registrovaný: Pia 9. Apr 2010, 18:47
Bydlisko: Bratislava
Vůz: C4 1.6 VTi 88 kW '09

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod XsaraTV » Sob 29. Jan 2011, 15:09

ako som tak pozeral,tak mi tam chyba este asi nieco okrem tej gumy :D tak nic,budeme hrkutat po ceste dalej
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod kuras » Sob 29. Jan 2011, 15:32

no jo, špagátik priviazať a ideš :wink:
Citroën C4 1.6 VTi 88kW Perla Nera
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
kuras
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 465
Registrovaný: Pia 9. Apr 2010, 18:47
Bydlisko: Bratislava
Vůz: C4 1.6 VTi 88 kW '09

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod XsaraTV » Pon 31. Jan 2011, 22:35

vyriešené,ale nie tak,ako som chcel :D podarilo sa mi to zabuchnúť,no nedá sa to otvoriť :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mal som to radšej nechať tak :driv:
Xsara HDi - jednoducho neodolateľná !
Obrázok užívateľa
XsaraTV
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 273
Registrovaný: Ned 30. Aug 2009, 13:26
Bydlisko: Vojčice, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara 5dv.,rok narodenia 2003,zelená metalíza, 2.0 HDi,Ulter Sport,Carzone Specials...

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod Horry » Sob 4. Jún 2011, 13:48

ahoj, už 2x jsem to rozebíral, znám to skoro popaměti. Jestli je zájem, mohu a rád poradit na kaja.h@seznam.cz
Nicméně lze to snadno rozebrat a dostat se k tomu, v pohodlí u stolu to zajistit a pak namontovat vše zpět.
Ale je to spíše ma ustní popis.
Horry
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 4. Jún 2011, 13:18
Bydlisko: Kladno
Vůz: Xsara 1.4 break 2002

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod vena garážmistr » Ned 5. Jún 2011, 21:11

Nestyd se a vyrob návod i pro ostatní.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod Horry » Ned 5. Jún 2011, 21:46

Nakonec dnes, protože se mi ten uchyt zas jebnul a to tak, že se to zabouchlo a nešlo sklopit jako Tobě. Zezadu z kufru tou škvírou, kde je to oko, tam šlo šáhnout a vycvaknout, ale nakonec jsem to udělal tak, že jsem na ten ovládací plastovej hébl shora sedačky hodně zatlačil (zase to bylo uvolněný) a tím vnitřně šáhl na ovládací západku a vše uvolnil. Ale fajn, píšeš, že to máš už sklopené. Tedy:
Celej ten plastovej hébl, je shora 4 zácvaky zakotvený do “spodního” kovového lůžka, a toto lůžko je přišroubované dvěma torxy k takové patici, jež je součástí kovové výztuhy opěráku. Po odšroubování těchto 2 šroubů to lze celé vyndat ven a v pohodlí spravit a pak zas namontovat zpět. Jak na to:
Rozepni zipy potahů, 2 strany a spodní a vyhrň nahoru. Obnažíš měkkou molitanovou hmotu. Potah bude držet shora na tom plastovým héblu a děr pro hlavovou opěrku. Ten hébl protáhni potahem, jde to, je to pružné a potah pak ohrň/shrň dál. Plastovej hébl bude v tom molitanu. Molitan přehrň taky, opatrně, je to měkký, kde to, já to musel nechat mírně asi 2cm natrhnout, ale ničemu to nevadí. Tím obnažíš celej ten plastovej hébl a dostaneš se k němu. Ten molitan rukou trochu odtáhneš od kovového opěráku sedačky a zespoda uvidíš ty 2 šrouby. Jsou orientované svisle, hlavy dole. Odšroubuj a vyndej. Bacha, jestli ten plast je už uvolněněj z toho kovového lůžka, ať se Ti to nerozpadne a nevyletí táhla a pružiny.
Všimni si, v horní části toho plastového héblu jsou takové dvě opěrné packy, které jsou kotvené do sedačky, aby to bylo pevné. Já měl tyto dvě packy ulomené už od předchozího majitele. Proto to drželo jen dole na tom lůžku a směrem nahoru to bylo vakl, docela velká páka a proto se to časem vycvaklo i dole, tím se to uvolní a uvnitř vysype. Asi Ti to ted moc nedává smysl, ale neboj, dá, až to uvidíš.
Pokud Ti ty horní 2 pěrné packy chybí, nepodceň to, něčím to fixni, aby to nebyl vakl, jinak to bude furt dokola.
Poskládat to uvnitř je trochu opruz, když nevíš, jak to patří. Poprvé sem na to čuměl jako husa do flašky. Dá se to, ale pro mě byl rychlejší postup ten, že jsem rozebral i druhou sedačku, opatrně vyndal a podle toho poskládal tu první. Jen opatrně, aby se Ti nerozpadla i ta vzorová druhá :D :D :D
Uvnitř je 6 částí. Gumová opěrka co Ti vyadla, je to opravdu jen doraz, je v ní díra a do ní zapadne packa z toho “brejlového sráče”. Pak je tam nejmenší kovovej kus, kterej je ovládán shora tím plastovým héblem a je napružen pružinou. Ta velká tužší. Prumer asi 2cm, 5 závitů. Pak je tam to rameno, co se zahákne za to oko ze sedačkových “futer” v autě. To je napruženo druhou pružinou, slabší, vypadá jako pero z propisky. Jen trochu větší. Až to budeš rozebírat, bacha na ta pera. Já je měl např. vypadá uplně mimo ten bazmek až dole u izofixu.
Snad je to vše. Pamatuj. Nedělej to v trávě, kdyby Ti neco vypadlo ... já poprvé hledal nalezenou pružinu asi půl hodiny a to na betonové podlaze :(
Ten plast na tom kovovém lůžku musí dobře držet. Po zašroubování zpět do sedačky by ten plast-hébl neměl mít nahoře vůli. Musí to být pevně opřené o kovovou výstuhu opěráku, a také zajištěno proti odklonění od výstuhy opěráku (aby se to nepáčilo/neodtahovalo při zácvaknutí opěráku) - zřeba plastovou stahovací páskou.
Musí to být fakt napevno, jinak to spěje k tomu, že se to zas jdnou vypáčí, vypadne a vysype.
Přikládám fotky pro úplnost :roll:
Prílohy
IMG_6243_resize.JPG
IMG_6243_resize.JPG (71.61 KiB) Zobrazené 5612 krát
IMG_6244_resize.JPG
IMG_6244_resize.JPG (89.83 KiB) Zobrazené 5612 krát
IMG_6245_resize.JPG
IMG_6245_resize.JPG (72.88 KiB) Zobrazené 5612 krát
Naposledy upravil Horry dňa Pon 6. Jún 2011, 18:53, celkovo upravené 1
Horry
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 4. Jún 2011, 13:18
Bydlisko: Kladno
Vůz: Xsara 1.4 break 2002

Re: Porucha horneho uchytenia zadnej sedačky

Poslaťod Horry » Pon 6. Jún 2011, 18:54

pokračování fotek
Prílohy
IMG_6248_resize.JPG
IMG_6248_resize.JPG (102.62 KiB) Zobrazené 5611 krát
IMG_6250_resize.JPG
IMG_6250_resize.JPG (89.03 KiB) Zobrazené 5611 krát
IMG_6252_resize.JPG
IMG_6252_resize.JPG (114.51 KiB) Zobrazené 5611 krát
Horry
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 4. Jún 2011, 13:18
Bydlisko: Kladno
Vůz: Xsara 1.4 break 2002


Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia

cron