Venkovní klika

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Venkovní klika

Poslaťod To.tak » Str 7. Sep 2016, 7:50

Nazdar lidi. Fotky z předešlého odkazu už tam nejsou, respektive je tam jen první. Mám dotaz, než se do toho pustím na dceřině xsaře rv.98 Dá se klika děat z venku, nebo musí opravdu dolu tapec a pak se člověk hrabe rukama mezi ostrými plechy jako gynekolog amatér?
Tahle klika je na šroubech torx.
Předem dík za rady.
Měl jsem AX a to bylo bezproblémové auto...NA ROZDÍL OD XSARY.
To.tak
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Ned 21. Jún 2015, 18:26
Bydlisko: H.K což není hong-kong :-D
Vůz: malá Xsara N1 1*4 1998

Re: Venkovní klika

Poslaťod Cvrček » Str 7. Sep 2016, 19:47

Bohužel je potřeba dát tapec dolů. Ale není nic nebezpečného. :wink:
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Venkovní klika

Poslaťod MP » Pia 19. Jan 2018, 16:19

Klika jde v pohodě vyměnit zvenku . Bez sundání tapecu . Práce max na 15 min. Byl tam jeden šroub s torxem , kterej byl zašroubovanej do závitové vložky která byla vložena do díře v plechu dveří ( asi už kliku někdo v minulosti měnil ) . Druhej byl M6 a zevnitř dveří matička ( to musel mít při montáži tapec sundanej ). Ten jsem odvrtal , ale jak se zahřál tak plast kliky teplem povolil a klika šla ven . Pak už šlo šroub z matičky vyšroubovat . Ideální je to táhlo vevnitř dveří přitáhnout do polohy "otevřeno" a nějak zajistit ( ohnutej drát protaženej tou dírkou v plechu dveří ) , vložit novou kliku , vytáhnout pomocnej drát a pak třeba přinejtovat ( já zašrouboval jeden torx a na druhý straně dal nejtek ) . Ideální dělat ve dvou kdy jeden podrží kliku nahoře ( otevřeno ) a druhej prostrčí nejtek a kleštima přinejtuje , nebo šroubuje .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Predchádzajúci

Späť na Exterier & Interiér

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia