Pedál spojky

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Pedál spojky

Poslaťod milajda22 » Štv 9. Sep 2010, 8:11

Ahojky Xsamarádky a Xsamarádi,
Mám zase jeden menší problém, včera když jsem jel domu z práce, tak se mi stala menší nepříjemnost, nohou se mi povedlo sundat tu pomocnou pružinu co je na spojkovím pedálu a nemůžu na to příjít jak jí tam dostat na zpět, je to doooost napružené a žádný stahovák na to asi nebude :-(
Je to ve vozidle Picasso 1,8 16V díky předem za rady.

:jup: :jup: :jup: Upraveno a opraveno: :jup: :jup: :jup:

Tak jsem se v práci na to kouk a opravil to, kdyby se to někomu povedlo jako mě, tak takhle jsem postupoval (foto nemám :? ):

1) když se vám to rozpadne mate z toho tři díly - pružina a dva plastové válečky, která se zasouvají do sebe
2) do těch dvou válečků jsem narval vazelínu a pořádně promazal a složil jsem to - váleček, pružina, váleček
3) upnul jsem to do svěráku a utahovánim jsem to smrskl až na doraz (pozor ať vám ta pružina nevystřelí, je to napružený jak blázen
... (jen aby jste nehledali tu pružinu 20 minut jako já :nasr?) a vázacím dratem cca 5x omotal a stáhnul to k sobě.
4) pomaličku jsem povolil svěrák a rychle jsem utíkal k autu abych to mohl namontovat dříve než to povolí
... a já venku na dvorku budu lést po kolenou a hledat nějakou vystřelenou pružinu a ten zbytek v okruhy 100m :lol:
5) nasadil jsem to do drážek v pedálu dole a musíte zamáčknout ten pedál a nasadit tu druhou stranu také do drážek
6) až se ujistíte že je to na správném místě, tak jednoduše přeštípnete štípačkama vázací drát, ono to dosedne a je to hotovo
:jup: :jup: :jup:
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázok
Obrázok užívateľa
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1092
Registrovaný: Pia 28. Aug 2009, 3:54
Bydlisko: Jesenice u Prahy
Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Pedál spojky

Poslaťod bad64 » Pia 13. Máj 2022, 17:15

Ahoj tak dnes mi to vystřelilo a zjistil jsem že je celý bazmek na výmenu Ulomili se ty zobáčky co to drží na tech tyčkách.Měl jsem to promazané a stejně to odešlo.Nešvím jak přesně se to jmenuje a zda se to dá koupit.Zatím jezdím bez té pružiny.
bad64
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 19. Feb 2022, 18:37
Bydlisko: Borohrádek
Vůz: Xara Picaso 1.8 benzín 2000

Re: Pedál spojky

Poslaťod bad64 » Pia 20. Máj 2022, 11:25

Tak vyměněno koupeno na vrakovišti cena s dopravou 500,-Kč Nejhorší bylo to tam dostat po několika pokusech jsem pero stahl ve svěráku zajistil zdrhovací páskou a pak to šlo. :jup:
bad64
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 19. Feb 2022, 18:37
Bydlisko: Borohrádek
Vůz: Xara Picaso 1.8 benzín 2000

Re: Pedál spojky

Poslaťod bad64 » Pon 19. Sep 2022, 18:50

Tak už zase blbne ta pomocná pružina pedálu spojky musím ji pořád mazat jinak jde ztuha zmačknout.Jeden dotaz musí tam ta pomocná pružina být?Když jsem jezdil bez ní spojka makala lehčeji.Ted při sešlápnutí jakoby v ni cukne.Po namazání pružiny jde pár dni dobře tak že lankem to asi nebude děkuji za případné rady.
bad64
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Sob 19. Feb 2022, 18:37
Bydlisko: Borohrádek
Vůz: Xara Picaso 1.8 benzín 2000


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia