Pedál spojky - vyřešeno

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Pedál spojky - vyřešeno

Poslaťod milajda22 » Štv 9. Sep 2010, 8:11

Ahojky Xsamarádky a Xsamarádi,
Mám zase jeden menší problém, včera když jsem jel domu z práce, tak se mi stala menší nepříjemnost, nohou se mi povedlo sundat tu pomocnou pružinu co je na spojkovím pedálu a nemůžu na to příjít jak jí tam dostat na zpět, je to doooost napružené a žádný stahovák na to asi nebude :-(
Je to ve vozidle Picasso 1,8 16V díky předem za rady.

:jup: :jup: :jup: Upraveno a opraveno: :jup: :jup: :jup:

Tak jsem se v práci na to kouk a opravil to, kdyby se to někomu povedlo jako mě, tak takhle jsem postupoval (foto nemám :? ):

1) když se vám to rozpadne mate z toho tři díly - pružina a dva plastové válečky, která se zasouvají do sebe
2) do těch dvou válečků jsem narval vazelínu a pořádně promazal a složil jsem to - váleček, pružina, váleček
3) upnul jsem to do svěráku a utahovánim jsem to smrskl až na doraz (pozor ať vám ta pružina nevystřelí, je to napružený jak blázen
... (jen aby jste nehledali tu pružinu 20 minut jako já :nasr?) a vázacím dratem cca 5x omotal a stáhnul to k sobě.
4) pomaličku jsem povolil svěrák a rychle jsem utíkal k autu abych to mohl namontovat dříve než to povolí
... a já venku na dvorku budu lést po kolenou a hledat nějakou vystřelenou pružinu a ten zbytek v okruhy 100m :lol:
5) nasadil jsem to do drážek v pedálu dole a musíte zamáčknout ten pedál a nasadit tu druhou stranu také do drážek
6) až se ujistíte že je to na správném místě, tak jednoduše přeštípnete štípačkama vázací drát, ono to dosedne a je to hotovo
:jup: :jup: :jup:
Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure - r.v. 7/2012, před tím Citroen Xsara Picasso 1,8 16V Exclusive - rv. 6/2002
Email: milajda22@seznam.cz a jmenuji se Zdeněk

Obrázok
Obrázok užívateľa
milajda22
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád

Vůz: Peugeot 5008 2.0l HDI 110kw Allure r.v. 7/2012

Re: Pedál spojky - vyřešeno

Poslaťod bad64 » Pia 13. Máj 2022, 17:15

Ahoj tak dnes mi to vystřelilo a zjistil jsem že je celý bazmek na výmenu Ulomili se ty zobáčky co to drží na tech tyčkách.Měl jsem to promazané a stejně to odešlo.Nešvím jak přesně se to jmenuje a zda se to dá koupit.Zatím jezdím bez té pružiny.
bad64
Návštěvník
Návštěvník

Vůz: Xara Picaso 1.8 benzín 2000

Re: Pedál spojky - vyřešeno

Poslaťod bad64 » Pia 20. Máj 2022, 11:25

Tak vyměněno koupeno na vrakovišti cena s dopravou 500,-Kč Nejhorší bylo to tam dostat po několika pokusech jsem pero stahl ve svěráku zajistil zdrhovací páskou a pak to šlo. :jup:
bad64
Návštěvník
Návštěvník

Vůz: Xara Picaso 1.8 benzín 2000

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť