SPOJKA

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Odešla spojka?

Poslaťod mio » Štv 21. Júl 2011, 18:44

Být vámi bekula12\Milan Hl. nejprve bych zkontroloval olej v převodovce.Je možné že to vychází s převodovky a ne ze spojky , možná máte málo oleje :( .Když sešlápneš spojku , spojka vystaví a převodovka se zastaví tím pádem hluk zmizí.Můžou být i unavené pružiny na lamele (ty taky chrastí) , to poznáš při rozjezdu do kopce ale musíš dlouze a plynule pouštět spojku pak je slyšet takové chrčení a auto "nepatrně škube" .Nebo spojkové ložisko a to je vždy špatné může se kousnout a rozmlátit přítlačák .Když vypínáte motor je slyšet zachrastění ?
Obrázok užívateľa
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 1266
Registrovaný: Pon 1. Okt 2007, 19:30
Bydlisko: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Odešla spojka?

Poslaťod Milan Hl. » Pia 22. Júl 2011, 22:22

Tak to by bylo dobré nejprve zkontrolovat olej v převodovce. Ale jak? Nikde není žádný kontrolní šroub jak prověřit hladinu oleje. Tak prosím poraď. Díky. Milan
Milan Hl.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 97
Registrovaný: Ned 12. Okt 2008, 19:27
Bydlisko: Holice
Vůz: Picasso 1,6 16V benzín 80 KV r.v. 2007

Re: Odešla spojka?

Poslaťod viteon » Sob 23. Júl 2011, 5:30

má Picasso jinou převodovku než "malá" Xsara?
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: Odešla spojka?

Poslaťod Milan Hl. » Sob 23. Júl 2011, 23:11

Tak to tedy nevím. Objevil jsem kontrolní šroub. Je dobře přístupný z boku od levého kola. Jedná se o největší šroub. Po jeho povolení mi vyteklo asi deci oleje, které se nepovedlo stejným otvorem nalít zpět jak to uvádějí v příručce. Nalil jsem ho tam tedy otvorem v horní části převodovky. Tak oleje tam je tedy dost. Milan
Milan Hl.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 97
Registrovaný: Ned 12. Okt 2008, 19:27
Bydlisko: Holice
Vůz: Picasso 1,6 16V benzín 80 KV r.v. 2007

Re: Odešla spojka?

Poslaťod PAVEL.K » Pon 20. Feb 2012, 17:57

zdar chlapy. stal se mi taký problém, na 99 % mi odešla spojka. jel jsem z práce a zničeho nic mi začalo čudit od motoru, jak když se páli spojka a nešlo mi tam dát žádná rychlost, jako rychlost jsem dal ale auto nereagovalo. Ani když jsem vypl motor dal rychlost a nastartoval tak auto ani necuklo přes startér. díval jsem se zda jde lanko co je od spojky a to jde v poho. jen co je divné novou spojku jsem měnil cca rok -rok a pul. mohli by jste mi poradit jak spojku vyměnit, a hlavně na co si dát bacha, jako mám knižku o xsaře jak na to. A kdybych mohl poprosit jakou značku spojky vzít, našel jsem na netu tuto sadu http://auto.aukro.cz/spojka-1-0-1-1-1-4-citroen-ax-saxo-xsara-zx-i2095220871.html , je to dobrá a nebo ne a když tak mi doporučně, nejakou co vydrží. díky moc
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: Odešla spojka?

Poslaťod jmlcoch » Uto 21. Feb 2012, 17:23

RepSet je podle mne repas set - takže repasovaná spojka - do auta bych ji nedával. Poku někdo plánuje prodej auta do 20tiskm tak možná,... Může být původně značky NoName, Valeo, LUK, Sachs,...... nikdo neví.
Servisák by řekl, že spojka, brzdy, tlumiče,... - musí být kvalitní. Je blbost ušetřit tisícovku na ND, když jen práce stojí 3tisíce - doporučuju Valeo jako nejlevnější dobrou variantu, případně Sachs a výše.
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

4 5 Stupen 'presmykuje' spojka?

Poslaťod Devilian » Sob 25. Feb 2012, 15:47

Caute

V tychto zimach mi auto stalo asi 2 tyzdne bez jazdy pred barakom, a teraz som ho bol konecne trochu prevetrat na trase 70km. Ked som zahrial motor, tak na 4 stupen som po rovinke dupol na plyn a stalo sa toto: otacky sa zvysili ako na volnobeh na 3 tis otacok, a ked som zlavil, tak sa vratili na tie, ktore toci normalne pri 90-100 km. Som v tomto laik (toto sa mi este nestihlo nikdy pokazit) tak sa chcem opytat, je to zla spojka? Co konkretne je na nej zle? Kolko to moze stat?
Su tam nove obe poloosi (ta starsia, asi rok stara, sa bude menit znova, kedze uz dochadza znova), a olej som menil asi pred 20t km. (total 75W-80, 2 l). Nie je ziadny problem z radenim, auto ale pocitovo viac cuka..

Dakujem za vsetky rady.
Xsara I, r.v 2000, Hdi 2.0, plaisir, elektrony, cira optika na svetlach- no proste raketa- predana
Citroen C5 2.0i
Obrázok užívateľa
Devilian
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 162
Registrovaný: Pon 3. Aug 2009, 14:43
Bydlisko: Zilina, Orava, Zilinsky kraj, slovensko
Vůz: Citroen Xsara I, 2000, 2.0HDI 66Kw Plaisir s BSI

Re: 4 5 Stupen 'presmykuje' spojka?

Poslaťod Fanatik » Sob 25. Feb 2012, 17:24

Je sjetá lamela spojky. Mění se lamela a přítlačný talíř. Cena je podle toho, jakou sadu tam budeš dávat. 4 000 Kč až 6 500 Kč.
Fanatik
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1362
Registrovaný: Str 22. Sep 2010, 20:33
Bydlisko: Chotěboř
Vůz: Xsara Picasso 2.0HDI 2001-02, Xsara Picasso 1.6i 16V 2007

Re: 4 5 Stupen 'presmykuje' spojka?

Poslaťod rosta12345 » Sob 25. Feb 2012, 18:59

a při jedné práci není špatné vyměnit i spojkové ložisko
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Odešla spojka?

Poslaťod DjPorky » Uto 10. Apr 2012, 21:41

Mám taký problém ... za posledne 3 roky mi odišla už 4. spojka menil som stále celú spojkovú sadu a už som teraz bezradný. Motor ide ako hodinky, ale večne sa kazí tá spojka na tanieri sa zdeformujú tie vejárové perka a automaticky rozbijú aj ložisko skúste mi poradiť prosim ... kde môže byť chyba.
Ďakujem
DjPorky
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 2. Dec 2009, 17:57
Bydlisko: Prešov
Vůz: Citroen Xsara 1.4i rv. 97´

Re: Odešla spojka?

Poslaťod petr_xs » Str 11. Apr 2012, 5:56

Většinou je to obráceně. Nejdřív se zadře ložisko a to potom zničí ty "perka". Je potřeba zkontrolovat, jestli se tam dává ložisko, které tam patří. A taky jestli je tam správná vidlice, která to ložisko posunuje a taky by tam mělo být něco, co to ložisko vede (kousek trubky okolo hřídele).
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Odešla spojka?

Poslaťod jmlcoch » Str 11. Apr 2012, 6:06

taky už jsem slyšel o "náhradách" třeba u převodovky......
Někdy se výměna převodovky u některých motorů trochu zvláštně provede s jiným typem (jen třeba upraví úchyty celého tělesa). Nabízel mi něco podobného jeden pán při shánění převodovky na tatíkového Opla - "Ona sice nemá označení "F", ale je to stejné, jen tento úchyt přiděláte kusem železa, na motor to sedí, mám zkušenost... - 2,0 na 1,8....."
Jsou věci mezi nebem a zemí....neukamenujte mne, jen tak uvažuju. :lol:
jmlcoch
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1029
Registrovaný: Pia 16. Sep 2011, 12:02
Bydlisko: Žarošicko
Vůz: xsara picasso 1,6 80kW 2010 a C4 1,4i 16V 65kW 2008

Re: Odešla spojka?

Poslaťod Kleki » Štv 12. Apr 2012, 17:42

Nič v zlom , ale skús sa zamyslieť , či je chyba v spojke alebo v tebe.Teoreticky je možné aby bola jedna zo štyroch spojok vadná , ale nie všetky. Problém ešte môže byť v správnom výbere spojky , myslím tým správny typ pre tvoj motor alebo výrobca. Myslím si , že ak si tam namontoval zakaždým správnu spojku , ktorá je určená pre tvoj motor , tak asi bude chyba niekde inde. Ak máš nesprávne návyky a neustále máš nohu položenú na spojke a jemne ju stláčaš , tak ložisko je vtedy pritlačené na tie vejárové pierka na prítlačnom tanieri , potom sa rýchlo opotrebujú a popraskajú. :idea:
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

SPOJKA - DRHNE - NENI PLYNULY NAVRAT

Poslaťod cednicek » Str 1. Aug 2012, 21:13

Ahojte,

vypozoroval jsem neprijemny jev, ktery se zhorsuje s teplotou okoli a auta. Jde o spojkovy pedal...pokud se snazim treba jen jemne pres spojku popojizdet nebo opravdu manevrovat s jemnou praci spojky, neni mozne, nebot spojkovy pedal jde zmacnkout plynule a jako maslo (neni tuhy), ale pri pousteni jde pekne, ale pak se zasekne, zacne vrzat a poskoci treba o pul cm, takze proste odpada jemna prace, protoze navrat je spise skokovy. Prostrikl jsem WD mechanismus pedalu, ale dale nic...nechci hned menit lanko ci spojku, ale nikde se nikomu nechce zkusit neco promazat, neb to pry nejde, cemuz neverim...poradite co a kde bezne na parkovisti?

Byl jsem zvykly na jemnou praci spojky a motor zapojoval az bylo nutne, ale ted si pripadam nekdy jako v autoskole, protoze bez otacek bych jenom poskocil a hotovka. Spojka zabira pekne a neprokluzuje, ale nevylucuju problem v ni, nemam historii vymeny, najeto cca 138tis., ale ve Felde jsem mel puvodni jeste v 170tis a v pohode. Je to jako, kdyz chytnete za kliku a otocit jde ok, ale zpet je to jiz krokove...

Diky moc za postrehy
Citroen Xsara Break I 1.4i 1998
SKODA FELICIA COMBI MAGIC 1.3 MPi 1998
Obrázok užívateľa
cednicek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Str 8. Sep 2010, 6:54
Bydlisko: OLOMOUC
Vůz: Citroen XSARA BREAK I 1.4i 1998

Re: SPOJKA - DRHNE - NENI PLYNULY NAVRAT

Poslaťod Cvrček » Ned 5. Aug 2012, 16:42

Zkoušel jsi vzít za vidličku,kde je upevněný druhý konec lanka? Mohlo by to pomoci vypozorovat,kde to drhne. Jestli lanko,nebo spojka. A s tím promazáním... to je bohužel pravda. Není kde co promazat.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia