Klimatizace

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Automatická klimatizace - 1,6i

Poslaťod timd » Pon 11. Sep 2017, 20:16

Zdravím,

mám PICASSO 1,6i rv. 2007 automatická klimatizace, provedena výměna klima kompresoru, a naplnění chladivem. Klimatizace nechladí nebo netopí = ventilátor běží fouká teplý vzduch když má chladit a fouká studený vzduch když má topit. V manuálním režimu ECO MOD se ventilátor točí podle toho jak nastavím jeho chod pomocí knoflíků na ovládání.

Zjistil jsem, že problém nastává při přechodu teploty, když teplotu zvýším začíná chladit a naopak. Například venkuje 29 já mám v autě nastaveno 25, klimatizace v tento okamžik chladí, pak snížím teplotu na 24 a klimatizace začne foukat teplý vzduch. Problém nastává při změně teploty a nebo když teplotu po zapnutí klimy výrazně snížím tj např na 14 z původní teploty, která je v kabině před zapnutím tj např 25.

Mám doporučeno vyměnit panel automatické klimatizace, ale nechci měnit díl, když nemám jistotu, že to pomůže. Měli jste někdo podobný problém?

Děkuji Timd
Naposledy upravil timd dňa Uto 12. Sep 2017, 15:24, celkovo upravené 1
timd
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 11. Sep 2017, 20:08
Bydlisko: Prostějov
Vůz: XSARA PICASSO 1.6i benzín, r.v. 2007

Re: Automatická klimatizace - 1,6i

Poslaťod baffy » Uto 12. Sep 2017, 5:01

Nechladí ,netopí ,znamená že sa vôbec nerozbehne ,kompresor nezopne? Zvýšim ,alebo znížim teplotu ,t.j. aký je rozdiel voči vonkajšej teplote,keď to začne chladiť? Kabínový ventilátor fúka aj keď to nechladí?
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Klimatizace

Poslaťod Rope » Str 13. Sep 2017, 8:17

Já bych navrhl kontrolu čidla teploty v interiéru. pokud má špatnou hodnotu o teplotě v autě tak může razantněji topit nebo chladit. Za předpokladu že jsem tě dobře pochopil.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Klimatizace

Poslaťod timd » Sob 16. Sep 2017, 17:16

Čidlo v interiéru jsem zkonroloval, profoukl, motorek se točí. Může být problém v ovládacím panelu klimy? Potkal se s vadným panelem někdo?
timd
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 11. Sep 2017, 20:08
Bydlisko: Prostějov
Vůz: XSARA PICASSO 1.6i benzín, r.v. 2007

Výmena kompresora klimatizacie

Poslaťod mischo1990 » Ned 18. Mar 2018, 12:04

Cavte Xsaraci.
Blizi sa znova leto a mam pocit ze mam zasa prazdnu klimu. Vydrzi cca 8 mesiacov potom to niekde v zime ujde a v lete ked bezi kompresor tak trocha huci. Neviem ako funguje klima v zime lebo mne sa v zime vobec nechce zapnut (neviem ci to ma nejaku ochranu voci mrazu alebo co) a myslim ze 134ka mi unika niekde okolo kompresora lebo sem tam tam vidim olej z klimatizacie. Tak som sa rozhodol vymenit kompresor nakolko sa Xsaricky este nechcem vzdat ale klimu potrebujem. Takze co by ste mi odporucili. Nasiel som na internete starsie kompresory cca 80€ novy stoji myslim ze kolo 300-400 eur. Nenasiel som presny model aky tam je teraz - Sanden SD7V12. ale vselijake ine neviem aky je medzi nimi rozdiel. SD7 SD6 V12 V15. netusim co tieto cisla znamenaju.

Za kazdy nazor som vdacny :jup:
mischo1990
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Sob 24. Mar 2012, 18:22
Bydlisko: HV
Vůz: Citroen Xsara Break 1.6i 99' + LPG 330 000km

Klimatizace stále topí

Poslaťod petcz » Pon 6. Aug 2018, 9:52

Zdravim na fóru. V autech se vůbec nevyznám, takže dotaz možná bude hloupý a odpověď mi možná vůbec nepomůže, ale za zeptání člověk nic nedá. Už delší dobu mi blbne digitální klimatizace v Picassu. Většinu času ať už na ECO nebo A/C žene do kabiny horký vzduch (ne teplý, ale vysloveně horký). I když je klimatizace vyplá, část tepla přece jen skrz otvory proudí, což je v těchto dnech dost nepříjmené. Cca před rokem jsem byl v servisu a servisák napojil diagnostiku (nebo nějakou jinou krabičku:-) ), chvíli tam něco dělal, prohlásil, že je to něco s klapkou, že oprava by vyšla na nějakých X tisíc, ale nějak to dokázal jednorázově přepnout. Což mi stačilo, protože po městě stejně klimatizaci nepoužívám. Teď ve vedrech se mi to stalo znova. On má bohužel dovolenou a když jsem se snažil popsat situaci v jiných servisech, koukali na mě divně a že stejně teď nemají volno. Máte někdo představu co to je a co s tím mohl dotyčný udělat, že to přepnul? Případně lze to udělat nějak svépomocí, případně s pomocí nějakého plzeňáka zde na fóru? Díky

Ještě doplnění: pokud někdo tušíte, jak to dokázal přepnout, nevíte, zda by na podobný úkon stačila nějaká takováhle věc? https://www.citroeny.eu/diagnostika/super-mini-bluetooth-obd-ii-elm-327-autodiagnostika.html
petcz
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 6. Aug 2018, 9:37
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara Picasso, 1.6 Hdi, 2007

Re: Klimatizace stále topí

Poslaťod MP » Pon 6. Aug 2018, 17:15

petcz píše:Ještě doplnění: pokud někdo tušíte, jak to dokázal přepnout, nevíte, zda by na podobný úkon stačila nějaká takováhle věc? https://www.citroeny.eu/diagnostika/super-mini-bluetooth-obd-ii-elm-327-autodiagnostika.html


Nestačila .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Klimatizace

Poslaťod betom » Pon 6. Aug 2018, 19:24

Taky myslím, že ne. Jedná se o mechanickou záležitost, která se diagnostikou nedá opravit.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Klimatizace

Poslaťod empík » Pon 6. Aug 2018, 20:13

Túto závadu spôsobuje s najväčšou pravdepodobnosťou klapka zmiešavacieho okruhu. Inými slovami, pri týchto autách ohriata voda z motora stále ohrieva radiátor vykurovania a len klapka sa stará o to aby vzduch išiel mimo radiátora-výparníka a neohrieval sa. Stačí malé nedovretie klapky a vzduch sa bude ohrievať bez ohľadu na nastavenie kúrenia. Čo si pamätám vätšinou tento prolém riešili Peugeoťáci, kde sa im na týchto klapkách lámali PVC prevody. Diagnostikou (Lexiou) by si mohol zistiť, či je klapka otvorená alebo uzavretá. Pri poškodenej mechanike však je tento údaj o ničom, pretože nezodpovedá pravde.
Som rád, že ste radi, že som rád...
Obrázok užívateľa
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1719
Registrovaný: Štv 14. Apr 2011, 11:23
Bydlisko: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

Re: Klimatizace

Poslaťod Logan » Pia 10. Máj 2019, 17:51

Když mám teplý motor, mám cca 750 otáček (asi málo). Při sepnutí klimatizace mi ale tato cvaká a houpe otáčkami směrem dolů a nefunguje. Nemělo by to nějak ty otáčky ta klimatizace samo zvýšit (rámcově o 100) aby to takto nezlobilo?

Při jízdě a v otáčkách klima funguje.

Nevíte, kde by mohlo být řešení? Málo náplně? Prostříknout nějaké konektory? Čerpadlo?
Logan
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 3. Sep 2018, 12:46
Bydlisko: Havířov
Vůz: Xsara Break, 1.9 TD, 1999

Nefunkční klimatizace

Poslaťod peta2339i » Pia 14. Jún 2019, 18:32

Zdravim všechny,
půjdu rovnou k věci. Plnil jsem poprvé do Xsary klimatizaci (mám ji 8 měsíců). Při plnění mě pán ze servisu říkal, ať nastartuju a jestli fouká studený vzduch, aby se ujistil jestli to jede jak má. Studený vzduch foukal, ale furt to bylo málo, čekal jsem víc. Zhruba 3 dny klimatizace chladila stejně, ale ne tak že by dokázala krásné vychladit kabinu. No momentálně dnes ( 4 den používání ) sednu do auta, zmáčknu tlačítko na sepnutí klimy a začne to dělat tenhle zvuk. (Odkaz na video - YouTube)
Klima začne chladit úplně decentně tak, že to málo vnímám pocitově na rukách. Kompresor se normálně sepne při zapnutí, ale hned po tom začne probíhat ten zvuk co je na videu. Pilový filtr jsem ještě neměnil, ale chystám se na něj co nejdřív. Prosím velice o radu, možná zakládám zbytečné téma které už tady bylo, ale žádné jsem nenašel co by mě osobně pomohlo.

Citroen Xsara 2003
Motor 1.4i 55kw KFW
Klimatizace manuální

Odkaz na video: https://youtu.be/glXj3oTDCps
Prosím zvuk trošku zesílit, můj telefon to nepobral pořádně.
peta2339i
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 14. Jún 2019, 18:02
Bydlisko: Karviná
Vůz: Citroen Xsara 1.4i KFW 2003

Re: Klimatizace

Poslaťod Cvrček » Pia 14. Jún 2019, 20:13

Zkontroluj trubky v motorovém prostoru. Včetně míst u chycení. Tohle mi dělala hrbatá,když byla trhlinka v trubce za motorem a hledali jsme jí dlouho. Byla pod jedním místem upevnění.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Obrázok užívateľa
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4553
Registrovaný: Štv 7. Jún 2007, 10:33
Bydlisko: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Klimatizace

Poslaťod peta2339i » Sob 15. Jún 2019, 7:25

Dobře díky, určitě se po tomhle podívám.
Máš ještě nějaké určité rady kde se podívat ?
Ať sfouknu víc věcí dohromady ? Díky.
peta2339i
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 14. Jún 2019, 18:02
Bydlisko: Karviná
Vůz: Citroen Xsara 1.4i KFW 2003

Re: Klimatizace

Poslaťod betom » Sob 15. Jún 2019, 16:16

Podívej se také na stav kondenzátoru - chladiče klimatizace. Pokud je starší 10ti let, tak bývá za saharou prožraný solankou. Moc to vidět není, protože místo zakrývá sahara.
kondenzátor 3x.jpg
kondenzátor 3x.jpg (104.26 KiB) Zobrazené 14885 krát
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Klimatizace, problém

Poslaťod Scaryus » Štv 22. Aug 2019, 20:59

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, zdali někdo neřešil stejný problém. Po doplnění klimatizace na 650g a zapnutí klimatizace, začne klimatizace chladit. Ale chladí zhruba minutu až dvě a poté začne foukat teplý vzduch. Pokud ale náplň odsaju, a náplním pouze na 200g, tak klimatizace zapne a chladí krásně celou dobu. Diagnostika psala chybu snímače vnější teploty, ale podle skutečných hodnot teplota odpovídá. Napadá mě jedině špatně vyhodnocují snimac tlaku chladiva na kondenzatoru. Neřešil jste někdo podobný problém? Jedná se o automatickou klimatizaci.

Předem děkuji za odpovědi.
Scaryus
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 22. Aug 2019, 20:52
Bydlisko: Plzeň
Vůz: Xsara Picasso, 2.0HDi 66kw, 2002

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia