Sepnuta klimatizace

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod K4my » Uto 29. Máj 2007, 6:45

zapomel sem si koupit vodni pumpu ktera uz dobre vytekala, takze servisaci jeste dneska ji budou menit jinak bych mel uz vuz doma a presne bych vedel co tomu bylo. uvidime co mi kluci chytri pekneho povi.... nicmene taky si myslim ze se klimatizace nespousti sama, ofuk celniho skla mam prakticky porad... mozna je to u XsarII ale u jednicky to dle me urco neni, se podivam pak reknu.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod pavels » Uto 29. Máj 2007, 6:56

K4my píše:zapomel sem si koupit vodni pumpu ktera uz dobre vytekala, takze servisaci jeste dneska ji budou menit jinak bych mel uz vuz doma a presne bych vedel co tomu bylo. uvidime co mi kluci chytri pekneho povi.... nicmene taky si myslim ze se klimatizace nespousti sama, ofuk celniho skla mam prakticky porad... mozna je to u XsarII ale u jednicky to dle me urco neni, se podivam pak reknu.

věř tomu dáą ofuk na čelní sklo a zapne se klima aspoň na moji to dělá
a máme stejné auta ,kontrolka na vypínači se neroľne:wink:
Obrázok užívateľa
pavels
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Pia 13. Apr 2007, 17:17
Bydlisko: Nový Jičín
Vůz: C3 1.4i červená lucifer, YAMAHA X MAX 250i

Poslaťod drystone » Uto 29. Máj 2007, 7:49

To Xsara: Jo máą pravdu, je to tam napsáno takto. Ale v návodu Xsara II. je: "Poznámka: V poloze rozmrazování můľe dojít automatickému zapnutí klimatizace". Je to to samé, jen jinými slovy. Fakt to funguje. Potom klima běľí podle okolností...
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázok
Obrázok užívateľa
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Sob 11. Feb 2006, 9:22
Bydlisko: Plzeň-Jih

Poslaťod K4my » Uto 29. Máj 2007, 8:48

mno me zarazi ze v manuale na xsara I se o tom nic nepise.... ja sice vim ze mam hybridni serii aneb dily ktere se nachazi i v Xsare II, setrie 2000 byla takova prechodka, uz tam byli i jine motory viz stejny typ jako na saxu JUP6 nebo nejak tak. jak se rika zahulime uvidime :)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod K4my » Uto 29. Máj 2007, 12:49

takze prej byly vepecne nejake ventilky a klima se blokla... zaznamenal se unik smesi asi 15g z celych 70 nebo kolika, takze mi ji vypli a kluci doobjednaj nahradni dily.... zatim budu mit klimu vyplou a vyprazdnenou.... chjo doufam ze na sraze nezdechnu "resp cestou na sraz" :) blizsi informace dostanu pristi tyden ted sem nemel cas se s nima o tom moc bavit. potrebuju mit hlavne auto pojizdny :)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod XSARA » Uto 29. Máj 2007, 18:27

JAK JSEM VČERA PSAL ®E SE NA TO VYZKOU©ÍM.TAK ®E JSEM ZKOU©EL A NASTAVIL NA OFUK ČELNÍHO SKLA A NA NEJNIZ©Í STUPEN NA 18 C.ASI 10 MINUT JÍZDY JÍZDY NIC JEN BĚ®EL VENTILÁTOR TAK JSEM ZAPNUL KLIMU A HNED MI CHLADILO NO SUPER TAK TO MÁ BÝT :lol: JÁ TO MÁM PŘESNĚ PODLE NÁVODU :lol: TAK ®E BEZ STAROSTI :lol: MO®NÁ TO DĚLÁ U XSARY 2 :cry:
XSARA
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str 23. Máj 2007, 11:48

Poslaťod rosta » Uto 29. Máj 2007, 19:14

No nevím jak u automatický,ale u manuální se při puątěným ufuku čelního skla sama klimatizace nezapne.V zimě si jí muľeą zapnout,pomáhá proti zamlľování skel,protoľe vysuąuje vzduch,ale sama se určitě nepustí.
rosta
 

Poslaťod pj » Uto 29. Máj 2007, 22:22

Ten ofuk (naplno vpravo - na predni sklo) funguje tak jak psal "drystone" a "pavels" - klima se zapne "podle potreby" (tj. muze, ale nemusi se zapnout, zavisi to na prostredi v aute a venku) aniz by jsi musel mackat cudl klimy ci se rosvitila kontrolka - automaticky program na odmlzeni predniho skla.
Prekvapuje mne ze je kolem toho takova diskuse :-)
Je to napsane v manualu a take to tak zda se funguje - a nebo to nekomu nepracuje jak ma.
Jinac se to pozna na otackomeru, kdyz zapnete "ofuk"- i kdyz mne u HDI se jen mirne zachveje. Nekdo mi rikal ze pri spusteni klimy to za jizdy skubne ale to asi u slabych benzinovych motoru. Nebo mate jine zkusenosti?
XI break HDI 2000.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod CHiP » Str 30. Máj 2007, 2:56

rosta píše:No nevím jak u automatický,ale u manuální se při puątěným ufuku čelního skla sama klimatizace nezapne.V zimě si jí muľeą zapnout,pomáhá proti zamlľování skel,protoľe vysuąuje vzduch,ale sama se určitě nepustí.

To v zimě není zrovna to pravé ořechové, protoľe nevím přesně od kolika °C, někde se to tu uľ ale řeąilo, tak i kdyľ klimatizaci tlačítkem zapneą, tak kompresor stejně nesepne :)
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod K4my » Str 30. Máj 2007, 4:53

hod mi stranku v manualu.... pokud se bavis o Xare I
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod pj » Str 30. Máj 2007, 6:34

K4my píše:hod mi stranku v manualu.... pokud se bavis o Xare I

N1 - http://xsara.cz/web/dokumenty/XsaraN6.pdf - str 86 -zminuje se o automatickem programu regulace, ale uz dal nerozepisuji, vic info je v manualu pro X2. XI a XII bych rekl ze v tomto smeru funguji stejne teda aspon u me XI.

N2 - Xsara2_N7-CS-2001_3.pdf (PDF mohu poslat mailem uz nevim odkud jsme ho uz stahoval) - str. 79 (Poloha rozmrazovani/odmlzovani je kdyz se to otoci na "ofuk celniho skla") cituji:

Regulace teploty:
Tento systém reguluje automaticky teplotu a prùtok
vzduchu v interiéru vozidla podle Vaąí volby za tepla
i v zimì. Teplota ve vozidle nemùľe být niľąí neľ teplota
okolí, pokud není zapnuta klimatizace.
Poznámka: V poloze rozmrazování mùľe dojít k automatickému
zapnutí klimatizace
.

Teplota
Ovládacím prvkem B lze zvolit poľadovanou teplotu. Poloha 22 je zvolena pro zajiątìní optimálního komfortu ve velké vìtąinì pøípadù.
Teplotu lze nastavovat tak, aby bylo dosaľeno maximálního komfortu.
Je zbyteèné volit pøilią vysokou nebo pøílią nízkou teplotu s cílem zajistit co nejrychlejąí reakci systému.
Poznámka
V krajních polohách, modrá (max. chlazení) a èervená (max. topení), není zajiątìna automatická regulace.
Prùtok vzduchu
Poloha ?AUTO? ovládá co nejpøesnìji prùtok vzduchu. Pokud Vám nastavený prùtok vzduchu nevyhovuje, lze pomocí ovládacího
prvku C nastavit prùtok vzduchu podle Vaąich poľadavkù mezi polohami ?0? a ?MAXI?.
V první poloze po poloze AUTO je prùtok vzduhu nulový a klimatizace je vypnutá.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod K4my » Str 30. Máj 2007, 6:50

to je zajimavy, kazdopadne to ted nevyzkousim protoze musim vymenit saci a vytlacne ventily a tesneni, kvuli tomu se mi blokla... stejny jak u lednicky kdyz vam unika smes tak lednicka bezi, byla to mechanicka zavada primo na kompresoru a ne v jednotce v mem pripade, ale hned jak to bude v cajku pristi tyden to zkusim.... kazdopadne pokud to takto dela tak si to necham v jednotce vypnout tuto funkci... Rekneme nemam prilis moc automaticke systemy rad :)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod drystone » Str 30. Máj 2007, 12:17

To pj: Já to beru v pohodě. Určitě jsem tu nechtěl sabotovat něčí problém. Jen jsem chtěl upozornit, pokud někomu automaticky spíná klima, na to nejjednoduąąí. Od toho se má začínat ne? :-) To K4my měl problém jinde to je věc druhá...
Aspoň se ta funkce klimy vysvětlí...


Podle mě je to stejné u X1 i X2, jen je to v návodu JINAK popsané, ale funkce určitě stejná. Pokud se mýlím, tak se mýlím...
Chce to určitě vyzkouąet na trase deląí neľ 10km. Ta klima si prostě "někdy vzpomene" :-)
Teď se mi to stalo, dva týdny asi to je. Ráno chladno - v autě normální teplota. Odpoledne při zpáteční cestě, teplota přes 20, a najednou v půlce cesty se objeví lehký chlad. Taky mě to vyděsilo, vľdy» klimu nemám zaplou!! Pak se podívám na nastavení směřování vzduchu - no a bylo to jasné! Normálně to tam nemívám na čelní sklo.
Takľe to není jen na a odmlľování..... Ale i na to uľ to mám vyzkouąeno.

Jen se kvůli tomu nehádat a vklidu debatovat :wink:
Citroën Xsara I. 1.4i 55kW (3/2000), s BSI Obrázok
Obrázok užívateľa
drystone
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 107
Registrovaný: Sob 11. Feb 2006, 9:22
Bydlisko: Plzeň-Jih

Poslaťod K4my » Str 30. Máj 2007, 13:22

to drystone: Ale vdyt se tady nikdo nehada ;) slo jen o tom ze sme pevne presvedceni v neco ... ja ale uznavam ze to tak fungovat muze protoze s klimou proste mam problemy, byt kvuli problemum za par haleru. nedovedu tedy posoudit zatim, ale rikam otestuju... normalne ofuk na sklo moc casto nepouzivam jen vyjimecne tak proto :)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod XSARA » Str 30. Máj 2007, 19:58

NO TO JE ZAJÍMAVÉ KDY® MÁM NA MANUÁLU NA XSARU 1 A TAM PÍ©OU ®E KDY® JE OVLÁDAČ D V POLOZE PRO ODML®OVÁNÍ,JE FUNKCE ODMRAZOVÁNÍ ŘÍZENÁ AUTOMATICKÝ PROGRAMEM,A TO V ZÁVISLOSTI NA VENKOVNÍ TEPLOTĚ ALE O KLIMU VUBEC NEPÍ©OU.MO®NÁ SE JEDNÁ O XSARU 2 ? VZPOMĚL JSEM NA TU ZIMU TAK MÁM FURT PU©TĚNÉ OFUK ČELNÍHO SKLA A NIC A KDY® JE ZAML®ENÉ TAK HONEM ZAPNOUT KLIMU KNOFLÍKEM A TO JSEM NĚKOLIKRÁT JEL NA DEL©Í TRASU PŘES 100 KM A ANI TO AUTOMATICKY KLIMU NEZAPLO.ALE BUDU TO ZKOU©ET DÁL :roll:
XSARA
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Str 23. Máj 2007, 11:48

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia