stav paliva

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod BennyRay » Uto 27. Nov 2007, 21:01

no já po svojí zkuąenosti s nepřesností ukazatele to řeąím jinak 8) prostě při poslední čtvrtině nafty v nádrľi uľ dělám jako by tam nic nebylo a maľu na benzinu :D jen tak jsem si jistej ľe nezůstanu stát nikde jak trotl na suchu jako posledně :?
Xsara Break II 1,9D 51kw r.v.2000, ..a pěkně nám to klape
Obrázok užívateľa
BennyRay
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 2. Okt 2007, 19:51
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Xsara Break II 1.9D 51kw

Poslaťod tino » Str 28. Nov 2007, 8:26

mistr píše:Inak jazdím viac krátke trate s častými ątartmi. A nemyslím si, ľe mám "betónovú" nohu. Normálne sa snaľím pohybova» okolo 2000 otáčok. Sám tomu nechápem, keď tu čítam také nízke spotreby.Je moľné, ľe príčinou by mohla by» aj nejaká chyba v motore?
To auto nemám eąte ani mesiac. Bolo dovezené z Belgicka. Bol som aj v servise Citroen na takej vstupnej kontrole, ale ani diagnostika nehlásila ľiadnu chybu.

Dnes idem do Trenčína (cca 100km) po dialnici, tak to vynulujem a uvidíme čo to povie.


no na pocitac sa moc neposliehaj. Ja vzdy tankujem do plna a ratam si spotrebu. Najhorsiu ako som mal, minulu zimu 5,6 L. Ale podla pocitaca sa malokedy dostanem pod 5,8l. A ked dotankzjem plnu vychadza mi cca 5l. Pocitac mi vzdy ukazuje o cca 0,6-1l viac priemernu. A cim viac kratkych trati tym je rozdiel horsi. Na dlhych cestach je to lepsie. Zda sa mi ze staci par km po meste a uz sa priemerka zdviha. No a ja pocitac nulujem vzdy pri dotankovani na plnu. Takze ak hces vediet aku mas spotrebu, tankuj vzdy plnu a pocitaj. To je najpresnejsie. Pocitac ukazuje bludy.
XSARA 2,0 HDI 66 KW, r.2001
tino
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Pon 20. Feb 2006, 10:25
Bydlisko: Poprad
Vůz: xsara II 2001 , 2,0 HDI 66 KW

Poslaťod majer » Pon 3. Dec 2007, 13:33

no v mém vozidle je rezerva tak na 150km v pohodě kdyľ dotankuju ihned po rozsvícení tak dotankuju tak 40L ukazuje to méně neľ tam je ale uľ jsem si zvykl... :idea: jezdím podle počítadla podle palivoměru raději ne...
Xsara break 1,9D ,r.v.02....... f plné palbě :-)
Obrázok užívateľa
majer
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Str 25. Júl 2007, 7:49
Bydlisko: Ostrava
Vůz: byla:xsara break 1,9D r.v.02,nyní: P406 2,0Hdi 80kw

Re: stav paliva

Poslaťod tajlor » Pia 3. Okt 2008, 13:53

Na rezervu som dosiel 109 km v zmiesanom rezime(mesto/mimo mesta) potom mi pri pohynani skapalo.
no dosiel som pri vytocenych otackach na benzinku cca 500m.
2,0 HDi maju samoovzdusnovaci system :)
Xsara II. Break, 2.0 HDI, 66kw, 01/2001 Obrázok
Obrázok užívateľa
tajlor
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Štv 11. Sep 2008, 19:19
Bydlisko: Senec
Vůz: Xsara II. Break, 2,0HDi, 66kW, 01/2001

Re: stav paliva

Poslaťod Milan D. » Uto 7. Okt 2008, 21:40

Dobrý den, na ukazatel stavu paliva ve Xsaře se nedá spolehnout, to je bohužel známa nedokonalost Citroenu, jezdím na pocitadlo km od plné nádrže do prázdné, na rezervu najedete 100km a nádrž u 2,0 HDi je na 53 litrů, včera jsem to nějak malinko přehnal a bral jsem u pumpy 52 litrů, můj rekord, čekal jsem až k OMV, beru pouze tam, dlouhodobá průměrná spotřeba 5,6 L a to Xsaru nešetřím a to jsem jel z kopce do kopce, samá zatáčka a v pohodě, ikdyž jsem dojížděl na výpary a HDi pokud se zavzdušní, tak stačí parkrát po sobě otočit kliček jen aby zapnulo čerpadlo, aby natlačilo naftu do motoru a pak to natočit a neměl by být problém.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Štv 23. Nov 2006, 22:29
Bydlisko: Česká Třebová

Re:

Poslaťod Ondra » Pon 20. Okt 2008, 21:35

Sbohem vąem píše:Větąinou by to mělo být 100 km,ale u naf»áků to ani nezkouąej,umíą odvzduąňovat ?


HDi - je převlečenej Common-Rail, když ho zavzdušníte tak se hodně blbě ovzdušňuje....
Červená Dračice v 3dv. rok 12/2002 - motor 1.6 16V 80kW/110HP výbava Chrono VTR (Přidány Xenony H7 6000K - fakt luxus)/ 60% mám podsvícený interier modře, na zbytek nenbyl čas... už jen budíky a ovl. topení
Obrázok užívateľa
Ondra
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Pon 5. Feb 2007, 0:46
Bydlisko: Kladno
Vůz: Xsara Coupé 1.6i 16V 80kW/110HP / barva Lucifer / Chrono paket VTR / podsvícení interieru do modra

Predchádzajúci

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 63 hostia