cistenie klimy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Poslaťod tino » Str 11. Júl 2007, 5:25

Raďas píše:A nemáą jednoduchąí vytáhnout schránku před spolujezdcem a přepnout ventilátor na vnitřní cirkulaci a nastříkat to do otvoru vnitřního sání? Připadá mi to jednoduchąí neľ to stříkat z venku :wink:


ano daval som tu otazku do fora kde je vnutorne sanie. nikto neodpovedal a ja som ho hladal ale nenasiel ? takze je za odkladacou polickou ? ako sa tam dostanem ? ako ju vytiahnut ?
XSARA 2,0 HDI 66 KW, r.2001
tino
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 204
Registrovaný: Pon 20. Feb 2006, 10:25
Bydlisko: Poprad
Vůz: xsara II 2001 , 2,0 HDI 66 KW

Poslaťod pj » Pon 16. Jún 2008, 20:13

jsem prosel toto tema a jsem se rozhodl ze bych po 4 letech take neco mohl provest, ale moudry z tech rad po pravde nejsem.
Podle toho co se tu v souhrnu uvadi by se cistic mel strikat do vsech otvoru co kde clovek v aute najde, pri spustenem motoru, bez pusteneho motoru, vnitrni okruh... proste pratele nezlobte se, ale ty rady se mi zdaji nepouzitelne.
Nasel by se nejaky dobrodej ktery tomu rozumi, a venoval cas sepsani postupu? Fotky vitany. Ono asi take zalezi co za cistic se pouzije.
Jen tak bokem co cistic to jiny obecny postup - coz je pochopitelne - jina auta jine slozeni.
Napr. u cistice/dezinfekce uvadi nastrikat do sani , nechat pusobit 15 min a pak pustit na 15-20 min motor, topeni a ventilator na maxinum a vetrat! (CRC Airco Cleaner)
Jiny typ penoveho cistice zase uvadi stiknout na vyparnik Valea Clim pur) ..., dalsi hluboko do odtokove trubky (Wurth) ...

PS: Pokud se nikdo nenajde tak to samozrejme nekam nastrikam a budu zit v domeni ze jsem to perfektne vydesinfikoval a za 0,5-1 rok znovu nebo sup do servisu. Dekuji
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod B@RT » Pon 16. Jún 2008, 21:14

vyndal jsem kabinvý filtr a dostal se na výměník (je to jak hustěji ľebrovatý chladič) celý pořádně vystříkal. Pak jsem nasadil dlouhou hadičku a prostříkal vąechny výdechy- zastrčíą hadici a za stálého stříkání vytahujeą pomalu ven to celé jsem nechal asi 20 minut. Pak zapnul ventilaci a uzavřel auto a na vnitřní cirkulaci pustil (asi 5-10minut) pak otevřel auto a nechal asi 1-2 hod větrat, zadělal nový filtr a je to jiľ měsíc bez problémů.
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod pj » Uto 17. Jún 2008, 7:47

B@RT píše:vyndal jsem kabinvý filtr a dostal se na výměník (je to jak hustěji ľebrovatý chladič) celý pořádně vystříkal. Pak jsem nasadil dlouhou hadičku a prostříkal vąechny výdechy- zastrčíą hadici a za stálého stříkání vytahujeą pomalu ven to celé jsem nechal asi 20 minut. Pak zapnul ventilaci a uzavřel auto a na vnitřní cirkulaci pustil (asi 5-10minut) pak otevřel auto a nechal asi 1-2 hod větrat, zadělal nový filtr a je to jiľ měsíc bez problémů.

B@RTe a co jsi pouzival za desinfekci? Penu a nebo aerosol? Pripadne napis typ. Dik.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod B@RT » Uto 17. Jún 2008, 14:38

aerosol tenhle:

http://www.wynns.be/product.aspx?nav=1& ... 30202&l=EN

naprostá spokojenost (cena tuąim byla 200-250Kč)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod Luky » Uto 17. Jún 2008, 15:16

B@RT píše:aerosol tenhle:

http://www.wynns.be/product.aspx?nav=1& ... 30202&l=EN

naprostá spokojenost (cena tuąim byla 200-250Kč)


Něco podobnýho máme od Valea, a je to super, cistim to vľdy před sezonou, je to taková suchá pěna, kterou se naplní celá cesta sání, takľe nic neničí a dezinfikuje. A stojí asi 300,- ale bacha na ąmejdy, kurvěj ventilátory topení.
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Poslaťod pj » Uto 17. Jún 2008, 16:11

Luky píše:Něco podobnýho máme od Valea, a je to super, cistim to vľdy před sezonou, je to taková suchá pěna, kterou se naplní celá cesta sání, takľe nic neničí a dezinfikuje. A stojí asi 300,- ale bacha na ąmejdy, kurvěj ventilátory topení.

Dik B@RTe.
Luky pises ze naplnis celou cestu sani penou. Mas na mysli ze to striknes zvenku pred prednim sklem a nebo od spolujezdce po oddelani kabinoveho/pyloveho filtru?
Penu do pruduchu asi necpat ze jo. Dik.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod Luky » Uto 17. Jún 2008, 16:41

Já vyndám pylák, zadělám díru bez něj a stříknu do sání u okna pak to zase rozdělám a stříknu do díry místo pyláku. Ta pěna je hned pryč.
BLACK PEARL
Obrázok užívateľa
Luky
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 499
Registrovaný: Štv 22. Jún 2006, 22:08
Bydlisko: Kolín
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V, r.v. 2002, černá

Poslaťod B@RT » Uto 17. Jún 2008, 17:47

přesně tak i já, pylový filtr vyndat je hračka a nastříkáą to hned na výměník, který je nejvíce postiľen.

Jinak po dezinfekci dávám nový filtr a kdyľ někam přijíľdím tak klimu vypnu a běľný vzduch ji vysuąí, není dobré někam přijet se zap. klimou a vypnout ji. Ta se pak orosí a je to pro bakterie ľivná půda...
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod pj » Pon 23. Jún 2008, 17:01

Luky píše:Já vyndám pylák, zadělám díru bez něj a stříknu do sání u okna pak to zase rozdělám a stříknu do díry místo pyláku. Ta pěna je hned pryč.

Dik kluci, hotovo.
Jen mi porad neni jasne, kde je presne u X1 sani. Je to to pravo pod oknem - takova nejake kulata mriz (sit)? Jen pri spusteni vetraku to spis fuci ven nez dovnitr a hadicka se do te mrize rozhodne strcit neda. Vlevo pred okno ridice jsem se nedostal, ale tam se ni nezdalo ze by neco do auta vedlo. Strikl jsme to jen na vymenik a tim to povazuji za ukoncene.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod B@RT » Pon 23. Jún 2008, 17:10

no pokud si nechal působit dle návodu a vyměnil i kabinový filtr tak bys to měl mít OK. Hnát to do větráku mi přijde blbost.
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod pj » Pon 23. Jún 2008, 17:16

B@RT píše:no pokud si nechal působit dle návodu a vyměnil i kabinový filtr tak bys to měl mít OK. Hnát to do větráku mi přijde blbost.

OK to bude, i kdyz to do ted nesmrdelo, tak ted to "smrdi" po citronu. Snad to vycuchne. :-)
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod B@RT » Pon 23. Jún 2008, 18:59

nejlepąí nechat po vystříkání hodku dvě otevřený neľ se to po filtru zadekluje :-)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Predchádzajúci

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia