Otazka ohladom klimy

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Otazka ohladom klimy

Poslaťod pastynko » Str 5. Sep 2007, 17:54

Zdravim!

mam xsaru rv98 s poloautomatickou klimatizaciou. avsak prestal mi fungovat ventilator kurenia. ventilator nejde na ziadnu rychlost a nie je to sposobene zlymi uhlikmi.

otazka znie, ma tento ventilator niekde nejake relatko? ak ano, kde sa nachadza a da sa kupit (cca cena) ?


dopredu dakujem vsetkym za prinosne odpovede!

;)
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod ferdisek » Str 5. Sep 2007, 19:51

.......myslím jsem tu někde četl,ľe to můľe být tiątěný spoj pod otočným knoflíkem na regulaci ventilátoru......
Obrázok užívateľa
ferdisek
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned 2. Sep 2007, 7:36

Poslaťod Rope » Str 5. Sep 2007, 20:26

Řeąil to tady myslím MP, moľná to bude tím ľe ti odeąla poloha na sínačce, která je aľ po nastartování, chtělo by to změřit jestli jde napájení do knoflíku ovl. rychlosti.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod bajo008 » Str 5. Sep 2007, 20:44

Su tam dva tranzistory pri ventylatore a tie mas zhorene cele to stoji 6000sk ak mas známeho elektrikára ten ti to spravy.
Obrázok užívateľa
bajo008
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 60
Registrovaný: Pia 18. Máj 2007, 20:22
Bydlisko: Hrinova
Vůz: Xsara 1.9TD Nafta 1998

Poslaťod pastynko » Str 5. Sep 2007, 22:51

Rope píše:Řeąil to tady myslím MP, moľná to bude tím ľe ti odeąla poloha na sínačce, která je aľ po nastartování, chtělo by to změřit jestli jde napájení do knoflíku ovl. rychlosti.


ako sa to riesi ak tam stava nepojde?


a tie dva tranzistory treba vymenit? vies mi povedat nejake cislo alebo nejake blizsie info?


prave sa dost ochladilo, takze mi to celkom ponahla...

Dakujem za porozumenie :)
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod MrKrok » Str 5. Sep 2007, 23:04

skus vybrat ten plosak a pozriet na tie tranzistory. Ak nevyhoreli dotla tak na nich najdes napisany typ. Potom ti uz staci iby pozriet ci su bezne k dostaniu alebo najst nahradu. Horsie bude ak su na plosnu montaz tam by si asi nenasiel nic
xsara 1,4i 1999
Obrázok užívateľa
MrKrok
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Ned 11. Feb 2007, 19:33
Bydlisko: Bojnice
Vůz: xsara 1.4i, benzin,r.v.1999 este bez pocitacu

Poslaťod pastynko » Str 5. Sep 2007, 23:07

ja mam skor pocit ze to bude nieco s tou spinackou... vcera som totizto pohybal volantom a ventilator zacal ist, dnes uz to bohuzial nepomohlo :cry:

len neviem co a kde tam mam hladat :roll:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod MP » Štv 6. Sep 2007, 7:28

No mě to občas přestalo fungovat , zkrátka občas ventilátor "vypadl" a po čase se zase "chytil" sám , nebo po vypnutí motoru a opětovném nastartování . jenľe to bylo hned v počátku co jsem měl Xsaru , neměl zkuąenosti co měli ostatní zde , takľe jsem netuąil ľe by to mohlo bejt ve spínačce . Navíc jsem neměl schéma elektriky , takľe jsem hledal zalezlej pod palubkou kam kterej drát vede , stejně jsem ho skoro vľdy ztratil , takľe jsem pak hledal podle barev a toho značení co je na něm psáno . Doąel jsem k tomu - teď uľ přesně nevím jestli je to tak správně - ľe jsem ten drát co je jako vstup do relátka ( pravděpodobně tedy od té spínačky ) odstřihl , a přívod do relátka jsem udělal z pojistkové skříňky , z jednoho toho červenýho tlustýho drátu , na kterým je "ą»áva" kdyľ nastartujeą motor ( ventilátor jede jen při běľícím motoru ) . Dal jsem mezi to jeątě pojistku . Je to napsaný , a i udělaný dost amatérsky , ale v oboru elektro nejsem ľádnej znalec , a hlavně to od té doby funguje .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod pastynko » Štv 6. Sep 2007, 7:35

MP píše:No mě to občas přestalo fungovat , zkrátka občas ventilátor "vypadl" a po čase se zase "chytil" sám , nebo po vypnutí motoru a opětovném nastartování . jenľe to bylo hned v počátku co jsem měl Xsaru , neměl zkuąenosti co měli ostatní zde , takľe jsem netuąil ľe by to mohlo bejt ve spínačce . Navíc jsem neměl schéma elektriky , takľe jsem hledal zalezlej pod palubkou kam kterej drát vede , stejně jsem ho skoro vľdy ztratil , takľe jsem pak hledal podle barev a toho značení co je na něm psáno . Doąel jsem k tomu - teď uľ přesně nevím jestli je to tak správně - ľe jsem ten drát co je jako vstup do relátka ( pravděpodobně tedy od té spínačky ) odstřihl , a přívod do relátka jsem udělal z pojistkové skříňky , z jednoho toho červenýho tlustýho drátu , na kterým je "ą»áva" kdyľ nastartujeą motor ( ventilátor jede jen při běľícím motoru ) . Dal jsem mezi to jeątě pojistku . Je to napsaný , a i udělaný dost amatérsky , ale v oboru elektro nejsem ľádnej znalec , a hlavně to od té doby funguje .


a mozes mi prezradit kde sa nachadza to relatko, pravdepodobne totizto odislo bud to relatko alebo do neho nejde stava. uz som problem s ventilatorom mal, vtedy som menil uhliky. ked mi vtedy nesiel, a potocil som ovladanie rychlosti z nuly, teda vypnutej polohy na nejaku inu, niekde nieco cvaklo, teraz to necvaka.

ak by si mi teda prezradil kde to hladat, skusil by som to poriesit obdobnym sposobom ;)

DAKUJEM!
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod MP » Štv 6. Sep 2007, 8:00

To relátko je u těch ostatním - pod sloupkem volantu . Já tam mám myslím čtyři ty relátka - jsou se zelenýma víčkama . Zkrátka nad pedálama .Myslím ľe dvě nebo tři jsou stejný ( Ampéry a ty noľičky ), tak je zkus prvně vyčenľovat mezi sebou a uvidíą .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod pastynko » Štv 6. Sep 2007, 8:13

ok, skusim a dam samozrejme vediet ;)
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod Rope » Štv 6. Sep 2007, 8:27

tak takhle by to mělo fugovat. :ooo: :jup:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod pastynko » Štv 6. Sep 2007, 19:38

DAKUJEM vsetkym zucastnenym a HLAVNE MP :ooo:

chyba bola preste tam kde ju mal on a velmi mi s tym pomohol ;)

este raz DAKUJEM :klik: zase vsetko funguje tak ako ma :jup:
Xsara rv99 VTS 2.0 16v 169k | kompresor nebude, vyberam sa inou cestou :mrgreen:
Obrázok užívateľa
pastynko
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Pon 3. Júl 2006, 12:07
Bydlisko: SK, Bratislava

Poslaťod MP » Pia 7. Sep 2007, 8:56

... za málo :wink: , hlavně ľe daląí Xsarka je "uzdravená"
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 58 hostia