Odrenina pri parkovani

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Odrenina pri parkovani

Poslaťod jakub_k » Uto 15. Apr 2008, 12:56

Hoj, stalo se vam nekomu, ze Vam nekdo pri parkovani odrel Vase auto ?

Me nekdo v nedeli udelal 30cm rejhu na zadnim blatniku, vedel jsem ze to byla stribrna fabie, a dnes jsem konecne nasel ktera to presne je.

Je prokazatelne videt ze to byla ona, stali jsme vedle sebe kolmo k chodniku, fabie ma poskrabany predni pravy blatnik a naraznik, a ja mam dlouhou rejhu vzadu vlevo .. takze je jasne, ze pan s fabii vyparkovaval, dal plnej rejd doleva a nekoukal, kam az se mu posunul predek.

Vi nekdo jak toto resit ? Zatim mam predstavu ze mu dam papirek za okno at se mi ozve a ze se to vyresi nejak z jeho povinneho. Nafoceno to mam detailne, na jeho aute jsou videt stopy meho laku a na mem zase ten jeho.

Pripadne jestli nekdo tusi alespon zhruba, kolik penez od nej mam chtit ? Je to na blatniku a trosku na dverich - viz. foto (bojim se ze to zacne treba za rok reznout)
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod viteon » Uto 15. Apr 2008, 13:00

lakovani ve znackovem servise je jeden dil cca 5000, v neznackovem i mene nez polovinu. Sprayem to neopravis, to jedine zkusit rozlestit ale nebude to nove :cry:
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod jakub_k » Uto 15. Apr 2008, 13:13

viteon píše:lakovani ve znackovem servise je jeden dil cca 5000, v neznackovem i mene nez polovinu. Sprayem to neopravis, to jedine zkusit rozlestit ale nebude to nove :cry:

takze si rici, ze to bude stat treba i 10 s tema dverma ?
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod pj » Uto 15. Apr 2008, 13:42

mel jsi zavolat policajty a pokud jsi to jeste neudelal tak je zkus zavolat dodatecne - pokud tam ten lak jeste ma. S tim borcem bych se predem vubec nebavil. Otazka ale je jak ale prokazes ze tu skodu udelal on a od nehody ujel.
Mne nekdo prejel obe leve dvere - skoda 12 tis (metaliza) - mel jsme tam policajty ale nevedel jsem kdo to byl tudiz jsem platil sam - nakonec jen 1/2 neb jsem nenechal strikat komplet dvere (ze znamosti) a ten prechod je zrovna v liste tudiz neni nic videt.
Osobne bych hajzliky co ujedou, aby neztratili bonus u pojistovny (muze delat bonus co ziskal za 24-36 mesicu) a ty pak calujes 10x a nebo i mnohem vetsi cenu ze sveho, nesetril a klidne bych mu naparil i ztratu bodu za ujeti od nehody.
Skrabnout muzes a bourat take ale kdyby Ti chtel skodu uhradit tak Ti dal za strac papir s telefonem at se mu ozves.
Zkus zavolat na nehodovku (158) co s tim ted a myslim ze Ti poradi.Chtelo by to ale svedka.

Viteon pise jen o lakovani, ale pokud na to prijde tak tam je jeste prace se sundavanim a montovanim plechu/dveri. To je aspon dalsi tisicovka. Jinac lak je u pojistovny snad jedina vec ktera se hradi 100% narozdil od nahradnich dilu - pokud kecam tak se ozvete.
Naposledy upravil pj dňa Uto 15. Apr 2008, 14:47, celkovo upravené 1
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Poslaťod SilverGhost » Uto 15. Apr 2008, 14:39

Kecáą, i na lak můľe být amortizace, ale to by nesměl plnit ochranou nebo estetickou funkci. Ale to v tomto případě není.

Jinak já bych rozhodně policajty zavolal, dokud je na jeho autě vidět tvoje barva. Na něj bych se vykaąlal. Budeą tak mít větąí ąanci z něj něco dostat. A rozhodně bych nevolal na 150, hasiči by ti asi nepomohli :-)
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázok
Obrázok užívateľa
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Štv 2. Nov 2006, 20:33
Bydlisko: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Poslaťod B@RT » Uto 15. Apr 2008, 15:09

zavolal bych nejprve Policii.

Podle SPZ zjistí majitele Fabie:
1) se přizná a máą to v pohodě z Povinného ručení)
2) se nepřizná asi na soud to není, ale víą ľes pro to udělal maximum (plus uvidíą kdo to je a můľeą si pak dodatečně zchladit ľáhu)
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod řepák » Uto 15. Apr 2008, 16:30

SilverGhost píše:Kecáą, i na lak můľe být amortizace, ale to by nesměl plnit ochranou nebo estetickou funkci. Ale to v tomto případě není.

Jinak já bych rozhodně policajty zavolal, dokud je na jeho autě vidět tvoje barva. Na něj bych se vykaąlal. Budeą tak mít větąí ąanci z něj něco dostat. A rozhodně bych nevolal na 150, hasiči by ti asi nepomohli :-)

Amortizace na lak :shock: :?:
Tak to slyąím poprvé :shock: .
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Obrázok užívateľa
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2645
Registrovaný: Ned 25. Jún 2006, 20:07
Bydlisko: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Poslaťod rasto.p » Uto 15. Apr 2008, 20:33

Tak toto isté sa stalo aj mne.Mal som ą»astie , taký mladí pár to videl(vąimli si len farbu auta a ľe to bol taký starąí model) a hneď mi to dali vedie».Stalo sa mi to pred domom.Starąí pán mi nacúval do predného blatníka a dverí ,vyąiel z auta pozrel sa na to a uąiel.Bolo to naą»astie len premačknuté .Mám ą»astie , ľe mám známeho policajta a po tom čo som mu to povedal mi do hodiny zavolali , ľe naąli toho maníka.Dedko povedal,ľe nevedel , ľe nabúral.Pois»ovák mi povedal ,ak sa to opraví (bez výmeny),vąetko mi uhradia.Demontáľ,vyklepanie,tmelenie,lakovanie cca 15000 Sk.Síce som to musel uhradi» ,ale pois»ovňa mi to vąetko do 30 dní vrátila.Čiľe istotne volaj policiu , aby to nepoprel.
Picasso 1,8 16V 2002
Strieborná metalíza
Obrázok užívateľa
rasto.p
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Sob 1. Mar 2008, 13:15
Bydlisko: PU - SK

Poslaťod K4my » Str 16. Apr 2008, 7:17

jakub_k píše:
viteon píše:lakovani ve znackovem servise je jeden dil cca 5000, v neznackovem i mene nez polovinu. Sprayem to neopravis, to jedine zkusit rozlestit ale nebude to nove :cry:

takze si rici, ze to bude stat treba i 10 s tema dverma ?


jop... oni si pocitaji i neco jako mnozstevni slevu. Vim kolik stalo cele prelakovani vozu 25tisic pres kamarada 30tisic v levnem stanku a 40 ve znacce.... takze se da lehce spocitat ze dvere a blatnik budou cca 8tisic stat :-)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod Hrnča » Str 16. Apr 2008, 9:04

Já bych to nejdřív zkusil vyleątit. To by mohlo jeątě jít. Tedyjestli ta bílá barva je z jeho auta...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod urpin » Str 16. Apr 2008, 14:22

Hrnča píše:Já bych to nejdřív zkusil vyleątit. To by mohlo jeątě jít. Tedyjestli ta bílá barva je z jeho auta...

Já bych neexperimentoval a mazal na policii :wink:
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Obrázok užívateľa
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:56
Bydlisko: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Poslaťod Hrnča » Str 16. Apr 2008, 14:24

Myslel jsem to před stříkáním...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázok
Obrázok užívateľa
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2703
Registrovaný: Uto 25. Sep 2007, 16:54
Bydlisko: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Poslaťod jakub_k » Str 16. Apr 2008, 14:54

Diky za odpovedi - zatim to dopadlo nasledovne:

vcera jsem dal pani (byla to zenska nakonec) listecek za sterace a dnes se ozvala.

nejdriv tvrdila, ze nikam v nedeli nejela, ze lezela doma nemocna. kdyz jsem ji rekl, ze v nedeli tam to auto odpoledne nebylo, a ze vim, ze nekam jela, tak pak zacala tvrdit, ze pak nekam odpoledne jela ... a ze netusi ze by nekoho poskrabala .. kazdopadne rikala ze se mam vecer stavit a ze se to muze zaplatit z jejiho povinneho ... tak jsem zvedav :)
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Poslaťod B@RT » Str 16. Apr 2008, 17:18

Teď přijde domů její starej, dá ji přes drľku ľe něco přiznala, dojde to přeleątit a tobě řeknou ľe to určitě nebyla ono... :twisted:
Sbírka modelů Citroën
Obrázok užívateľa
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 681
Registrovaný: Ned 8. Apr 2007, 9:14
Bydlisko: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Poslaťod jakub_k » Str 16. Apr 2008, 20:40

B@RT píše:Teď přijde domů její starej, dá ji přes drľku ľe něco přiznala, dojde to přeleątit a tobě řeknou ľe to určitě nebyla ono... :twisted:


jo, tak nejak to taky dopadlo .. na schuzku prisla s manzelem pravnikem, hadali se tam se mnou ze vinu nepriznaj, a najednou uz na tom jejich aute zelene stopy po mem laku nebyly - takze mam foto pred umytim a po umyti, ted otazka jestli to jde pouzit jako dukaz, protoze ty zelene skvrny jsem si tam mohl taky domalovat ve photoshopu .. ze ja vul to nevzal makrem ..

tak nevim jestli se s tim mam nervovat a resit to pres policajty a nebo byt v klidu a jezdit s rejhou pres blatnik .. kdyby to aspon nebyl pravnik ...
Xsara I. Break 1.8i 66kW
Obrázok užívateľa
jakub_k
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 157
Registrovaný: Štv 21. Feb 2008, 9:58
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia